Skocz do zawartości

Czy taki modding przyniesie w tej obudowie pożądany efekt.


Recommended Posts

Cześć
Myślę że czuję się na siłach aby zacząć modding mojego PC. Interesuje mnie przede wszystkim, czy w mojej obudowie jest realne wykonanie moich planów oraz prosiłbym o wszelkie rady osób bardziej doświadczonych w tym temacie. 
Moja obudowa to biały Zalman Z3 Plus, tematem przewodnim jest tutaj "ponyfikacja" mojego komputera, wybrałem Rainbow Dash. Chcę najpierw przemalować za pomocą farby w sprayu przedni panel na jasny niebieski a zaślepki na zatoki 5,25 pomalować na kolory żółty, czerwony i niebieski. 
Planuję również pomalować całą czarną przestrzeń w środku na niebiesko, wymienić boczny panel plexi, ponieważ mój obecny mocno się podrapał, chcę więc odrysować i wyciąć z nowego panelu pożądany kształt. Do tego założyć kolorowe oploty na kable od zasilacza (Mój zasilacz to Thermaltake SE 530), opleść też przewód boxowego coolera Intela, zrobić porządek z kablami (o ile się da) oraz dokupić przejściówkę 3,5-->2,5 aby dysk SSD nie leżał bez podtrzymania. 
Chciałbym też wiedzieć co lepiej wybrać do oświetlenia komputera, zostawić moje niebieskie katody czy może kupić różnokolorowe paski LED
Z góry dzięki za pomoc, mam nadzieję że tekst jest zrozumiały. Poniżej załączam zdjęcie jak obecnie wygląda mój PC w celu rozpoznania.
http://oi61.tinypic.com/24mic10.jpg

Link to post
Share on other sites

Na początek poukładaj lepiej kable bo się da. Nie lepiej kupić jakiś cooler inny na procka będzie się lepiej prezentował i byś miał chłodniej na procku , a nie lepiej iść w czarno-niebieską kolorystykę ?

Bardzo bym chciał lepiej poukładać kable, lecz uwierz że po prostu się nie da. Z tyłu nie mam kompletnie miejsca, obudowa i tak się nie domyka, boczne wejścia SATA to SATA 2 więc bez sensu podłączać pod nie dysk SSD, dlatego te kable muszą być niestety tak "wywalone" na frontowych wejściach. Jak pisałem w poście, w tej kwestii niestety mogę jedynie kupić przejściówkę z 3,5 na 3,5 i zrobić porządek w koszyku na dyski

Co do kupna coolera, mam to oczywiście w planach, na oku mam Be Quiet Pure Rock. Powinien świetnie się tu komponować

Jeżeli chodzi o kolorystykę wolę jednak pójść w bardziej jaskrawą, czyli opleść kable w tęczę. Chciałbym też wiedzieć czy jest sens bawić się w malowanie czarnej przestrzeni w środku. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...