Skocz do zawartości

Kilka pytań odnośnie Radeon 6950


Recommended Posts

Witam  mam  kilka  pytań odnośnie tej karty.Karta  to dokładnie  model Gigabyte Radeon HD 6950 OC 1GB DDR5 PCI-E BOX .

 

1. Czy w tym modelu można  zmienić BIOS  na 6970?

2. Czy jest to opłacalne  czy może lepiej zainwestować parę groszy w druga taka kartę  i dać CrossFire  aby zwiększyć wydajność ?

3. Czy odczuję jakąkolwiek różnice w grach ? ( głównie  WoW)

4. Czy jeśli się da zmienić BIOS  nie skróci to żywotności karty ?Jesli będzie pracować tylko na zmienionym biosie bez podkręcania/ będzie podkręcona?

4. Wymienić kartę na nowszą ?

 

Czytałem na  różnych stronach i nie znalazłem  informacji za dużo na temat  kart 1gb .Były opisy  wersji z  2gb .  Po nowym dodatku do wowa  zaczeły  mnie irytować spadki fps   i chciałbym coś z tym zrobić .Na chwilę obecną  mam większość ustawień  na  good i kilka na  low.

 

http://gpuz.techpowerup.com/15/02/05/f93.png

 

Z góry dzięki za pomoc.

 

 

/edit

WIdzę że używek nie ma żadnych  na alledrogo.Więc CF chyba odpada.

Edytowane przez Canibal
Link to post
Share on other sites

1. Zmienić Bios można ale nie wiem czy po tem nie będzie czarnego ekranu. Jeśli umiesz potem wgrywać Bios oryginalny to możesz spróbować. Radził bym Ci nie kombinować tylko zrobić OC.

2. Nie każda gra działa dobrze z crossfire.

3. Jak będą 2 to na pewno będę różnica ale w tedy trzeba mieć mocniejszy zasilacz. Lepsze rozwiązanie sprzedać tą i kupić lepszą.

4. Jeśli uwalisz ją a potem nie będziesz umiał wgrać na nowo Biosa to będziesz musiał komuś dać do zrobienia.

5. Jaki masz procesor? I zasilacz?

Link to post
Share on other sites

Posiadam dwie takie karty tyle że mają po dwa giga pojemności. Z tego co się orientuje w kartach z GB nie ma możliwości wgrania biosu od 6970,a i nie do każdej wesji 2GB można takowy wgrać,Jeżeli chodzi o CF przyrost wydajności jest znaczny jeżeli gra go obsługuje, mi dwie odblokowane karty robiły w 3Dmarku11 jakieś 11000tys punktów więc skalują się bardzo dobrze. Co do spraw prądowych u mnie działał zasilacz ocz 700W(4 linie po 18A) zasilał dwie karty i pokręconego i52500K i nigdy nie miałem żadnego problemu z tym że to tak na stytk bo po wymianie grafiki na 7990 zaczynały już działać zabezpieczenia zasilania i komp się wykładał. Szukaj kart z 2GB pamięci i najlepiej z dual biosem chociaż jak ogarniasz to może być bez duala, z tym że jak pisałem nie każda da się zmodować. U mnie HIS referent miał dual i odblokowałem mu tylko  potoki bez zmiany napięć i taktowań(robiłem to "ręcznie") druga karta to MSI  Twin Frozr II bez dual biosu i tak samo odblokowana. Z kartami po tuningu absolutnie nic się nie dzieje poza tym że dostają tzw. "kopa" Zestawu używałem ponad trzy lata i było dobrze,wymieniłem grafikę głównie z tego powodu ponieważ nie mogłem już igdzie kupić do tych kart bloków wodnych typu full cover. Wydajność była wg mnie zadowalająca.

Link to post
Share on other sites

Próbowałem swego czasu wgrać do tej karty (czy masz chłodzenie z trzema wentylatorami?) biosa od 6970. Bezskutecznie. Kilkoma sposobami. Edycja i wcześniej preparowane. 

 

Nie ma najmniejszego sensu łączyć tych kart. Wydajność w 3d markach to jedno a gry to inna historia! CPU i PSU za słabe na takie kombinacje. Jak karta nie daje rady to wymień na minimum R9 280x lub GTX 770. Na nic słabszego. 

Link to post
Share on other sites

Witam  mam  kilka  pytań odnośnie tej karty.Karta  to dokładnie  model Gigabyte Radeon HD 6950 OC 1GB DDR5 PCI-E BOX .

 

1. Czy w tym modelu można  zmienić BIOS  na 6970?

Nie mozna bo nie ma hd6970 z 1gb wiec to nie abla  .Zobaczysz czarny ekran

Link to post
Share on other sites

Mi bios z 6970 się wgral.Ale nie odblokowal wpelni karty. Zegary i identyfikacja karty w gpuz pokazywała 6970 ale liczba jednostek cieniujacuch została ta sama. Tylko niektóre 6950 Z początku produkcji dawały się spełni odblokować.

Link to post
Share on other sites

Za swoją też około 300zł weźmiesz to dołożysz 250zł i to będzie naprawdę bobry dil.

 

 

Z  tego co widze moją kartę kupowałęm z  5 lat temu  .... I ktoś mi ją kupi za 300zł? 

 

Zreszta najpierw musiałbym kupić  nową aby tą sprzedać.

 

Swoją  drogą  jaka grafike  mogę wsadzić  do w/w  komponentów   ( +  procek Intel Core i5 760 2.8 GHz ), tak aby nic mi niczego nie ograniczało ?

 

Dodam że zależałoby  mi aby np w WoWie  móc grać conajmniej  na  detalach  HIGH a najlepiej  ultra.Wydaje mi się  że po nowym dodatku ta gra ma straszny " apetyt" pod względem graficznym.Głośnośc karty mi nie przeszkadza.Pułap cenowy  narazie brak.

 

Edytowane przez Canibal
Link to post
Share on other sites

Ok dzięki za info . W takim  razie  ponawiam   pytanie  .

 

 

Swoją  drogą  jaka grafike  mogę wsadzić  do w/w  komponentów   ( +  procek Intel Core i5 760 2.8 GHz ), tak aby nic mi niczego nie ograniczało ?

 

Dodam że zależałoby  mi aby np w WoWie  móc grać conajmniej  na  detalach  HIGH a najlepiej  ultra.Wydaje mi się  że po nowym dodatku ta gra ma straszny " apetyt" pod względem graficznym.Głośnośc karty mi nie przeszkadza.Pułap cenowy  narazie brak.

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...