Skocz do zawartości

Xperia - Z, ZE3 czy M2? albo coś innego?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Bartek5035,

Recommended Posts

Zastanawiam się nad kupnem pierwszego smartfona.

Patrząc na oferty Plusa oraz zasięgając opinii kolegi mam taką małą listę:

Sony Xperia Z - 660zł (już troche ponad budżet ale jeśli się opłaca to kupię)

Sony Xperia ZE3

Sony Xperia M2 - 620zł

Samsung Galaxy S4 mini

 

Na początku myślałem o Xperia M2 ale kolega poleca dołożyć i kupić Xperia Z ponieważ ma 2GB RAM (M2 ma 1GB). Wolałbym Androida.

 

Co o tym myślicie? Opłaca się? A może macie jakieś inne sugestie?

 

Bardzo proszę i dziękuję za pomoc.

Edytowane przez el-stupido91
Link to post
Share on other sites

E3 to low end w porównaniu do Z, choć Z to troszeczkę stary model. Jesli masz w ofercie i interesują cię flagowce poleciłbym S4. Niższa jakość wykonania od Z, ale wydaje mi się troche lepszy.

Przy cenie 620zł za M2 zdecydowanie lepiej wziąć już tą Xperie Z, a z tych czterech... S4 mini - wyważona specyfikacja, rozsądny ekran i aparat.

Edytowane przez Longhorn
Link to post
Share on other sites

M2 już powoli zs tyle można kupić bez żadnego abonamentu na olx np także bezsens

S4 mini bym raczej odpuścił. 2 rdzenie, touchwiz do tego. S4 normalnemu czasem zdarzy się zadyszka a co dopiero mini

Z to byłby tobry wybór gdyby nie ten kijowy ekran no i że to dosyć stary model, cena też wysoka ale porównując z.resztą modelj to specyfikacja najlepsza

A jakie są inne do wyboru oprócz tych?

Link to post
Share on other sites

Z to byłby tobry wybór gdyby nie ten kijowy ekran no i że to dosyć stary model, cena też wysoka ale porównując z.resztą modelj to specyfikacja najlepsza

Mógłbyś rozwinąć o tym ekranie? Co w nim jest nie tak?

 

E3 to low end w porównaniu do Z, choć Z to troszeczkę stary model. Jesli masz w ofercie i interesują cię flagowce poleciłbym S4. Niższa jakość wykonania od Z, ale wydaje mi się troche lepszy.

Przy cenie 620zł za M2 zdecydowanie lepiej wziąć już tą Xperie Z, a z tych czterech... S4 mini - wyważona specyfikacja, rozsądny ekran i aparat.

Jeśli chodzi ci o Samsung Galaxy S4 (nie S4 mini) to już troche za drogo.

 

Mogę zrezygnować z E3.

To czym przeważa Xperia Z nad pozostałymi to ilość RAM'u. Ranking jest taki:

M2 1GB

S4 mini 1.5GB

Xperia Z 2GB

 

Raczej bym używał różnych aplikacji, które pozostają włączone (Facebook, Twitter, etc.) więc można to wziąść pod uwagę.

Jeszcze dodam że jestem dość wysoki a co za tym idzie ręce większe niż przeciętny człowiek.

Edytowane przez el-stupido91
Link to post
Share on other sites

no najszybsza z Twoich propozycji jest Xperia Z za nią jest Samsung S4 mini, Xperia M2 i na końcu E3.
Teraz weź pod uwagę, że Xperia Z jest już starym dość telefonem, ale specyfikację ma całkiem fajną bo 4-rdzeniowy Snapdragon S4 Pro daje radę, praktycznie to to samo co Snapdragon 600, do tego 2gb ramu, ekran 5 cali z FULL HD 1080p, tylko właśnie ekran... największy minus tego telefonu, może nie jest najgorszy jak na pierwszego smarftona, ale czerń jest bardziej szara niż czarna, i kąty widzenia są średnie, ale i tak powiedziałbym, że to nie jest aż tak wielki problem, który by Ci bardzo przeszkadzał.

Moim zdaniem weź albo Xperie Z, lub właśnie Samsunga Galaxy S4 mini, ten ma "tylko" 1,5gb ram, ale ma dwurdzeniowego Snapdragona 400 z rdzeniami Krait (te same rdzenie co w Xperii Z, tylko dwa) i ekran AMOLED więc bajka wśród wyświetlaczy, będziesz każdego dnia przyglądał się mu tylko dlatego, że ma piękne barwy, super czerń i jest bardzo jasny w śłoncu, tyle, że to matryca Pentile, więc mimo rozdzielczości HD 720p i przy wielkości 4,3 cala to możesz dostrzec pojedyncze pixele (gdyby nie Pentile obraz byłby niemalże tak samo ostry jak w Xperii Z bo przy 4,3 cala HD wystarcza).
Pentile składa się z dwóch subpixeli na pixel, a w "nieamoledach" jest RGB czyli trzy subpixele na pixel.

Xperia M2 to już słaby sprzęt, co prawda niby ma 1gb ram, i teoretycznie ten sam procek co Galaxy S4 Mini, ale w M2 są 4 rdzenie Cortex A7, czyli już bardzo stare, wolne, nisko taktowane... Ekran 4,8 cala - QHD 540p więc tu już zobaczysz poszarpane krawędzie, a jeśli chodzi o czerń jasność kolory to jest ciut lepiej jak w Xperii Z.

Xperia E3... Panie daj Pan spokój... xD

Wybór prosty: Sony Xperia Z lub Samsung Galaxy S4 Mini. Osobiście mimo, że Xperia Z jest już stara to wziąłbym ją :) A też powiedzmy szczerze S4 Mini też już pierwszej młodości nie jest.
Poza tym android potrzebuje sporo RAMU, a Samsung ma mułowatego TouchWiza... więc te 1,5gb ramu to jak przy nakładce Sony 1gb... 
Xperia Z 2gb ramu - dla mnie to najważniejszy czynnik przy wyborze Androida, a procek też lepszy od S4 Mini.

Edytowane przez Bartek5035
Link to post
Share on other sites

no najszybsza z Twoich propozycji jest Xperia Z za nią jest Samsung S4 mini, Xperia M2 i na końcu E3.

Teraz weź pod uwagę, że Xperia Z jest już starym dość telefonem, ale specyfikację ma całkiem fajną bo 4-rdzeniowy Snapdragon S4 Pro daje radę, praktycznie to to samo co Snapdragon 600, do tego 2gb ramu, ekran 5 cali z FULL HD 1080p, tylko właśnie ekran... największy minus tego telefonu, może nie jest najgorszy jak na pierwszego smarftona, ale czerń jest bardziej szara niż czarna, i kąty widzenia są średnie, ale i tak powiedziałbym, że to nie jest aż tak wielki problem, który by Ci bardzo przeszkadzał.

 

Moim zdaniem weź albo Xperie Z, lub właśnie Samsunga Galaxy S4 mini, ten ma "tylko" 1,5gb ram, ale ma dwurdzeniowego Snapdragona 400 z rdzeniami Krait (te same rdzenie co w Xperii Z, tylko dwa) i ekran AMOLED więc bajka wśród wyświetlaczy, będziesz każdego dnia przyglądał się mu tylko dlatego, że ma piękne barwy, super czerń i jest bardzo jasny w śłoncu, tyle, że to matryca Pentile, więc mimo rozdzielczości HD 720p i przy wielkości 4,3 cala to możesz dostrzec pojedyncze pixele (gdyby nie Pentile obraz byłby niemalże tak samo ostry jak w Xperii Z bo przy 4,3 cala HD wystarcza).

Pentile składa się z dwóch subpixeli na pixel, a w "nieamoledach" jest RGB czyli trzy subpixele na pixel.

 

Xperia M2 to już słaby sprzęt, co prawda niby ma 1gb ram, i teoretycznie ten sam procek co Galaxy S4 Mini, ale w M2 są 4 rdzenie Cortex A7, czyli już bardzo stare, wolne, nisko taktowane... Ekran 4,8 cala - QHD 540p więc tu już zobaczysz poszarpane krawędzie, a jeśli chodzi o czerń jasność kolory to jest ciut lepiej jak w Xperii Z.

 

Xperia E3... Panie daj Pan spokój... xD

 

Wybór prosty: Sony Xperia Z lub Samsung Galaxy S4 Mini. Osobiście mimo, że Xperia Z jest już stara to wziąłbym ją :) A też powiedzmy szczerze S4 Mini też już pierwszej młodości nie jest.

Poza tym android potrzebuje sporo RAMU, a Samsung ma mułowatego TouchWiza... więc te 1,5gb ramu to jak przy nakładce Sony 1gb... 

Xperia Z 2gb ramu - dla mnie to najważniejszy czynnik przy wyborze Androida, a procek też lepszy od S4 Mini.

 

To weź pod uwagę wielkość i jakość wyświetlaczy, wielkośc samego telefonu i wielkość moich rąk. Co doradzisz? Bo jeżeli jedyna faktyczna przewaga to 2GB vs 1.5GB to chyba wezmę tego Samsunga. Ale niepokoją mnie te piksele o których mówiłeś. Bardzo tego nie lubie.

 

edit: zapomniałem dodać że S4 mini kosztuje 740zł - dość mocno poza moim budżetem. Xperia Z też troche wybiega (660zł) ale mogę dorzucić.

Edytowane przez el-stupido91
Link to post
Share on other sites

Spójrz :) to zdjęcie powinno Ci wyjaśnić kwestię wielkości :)
A co do samych wyświetlaczy no to:
Xperia Z ma większy ekran 5" o rozdzielczości Full HD - 441 punktów na cal - matryca RGB
I teraz przepraszam pomyliłem się, ale Galaxy S4 Mini nie ma ekranu HD 720p, tylko qHD 540p, co przy przekątnej 4,3'' daje 256 punktów na cal - dodajmy do tego matryce Pentile to poszarpane krawędzie będą bardzo widoczne...
Jeśli chodzi o ostrość i szczegółowość wyświetlanego obrazu wygrywa Sony Xperia Z.

Xperia Z ma zwykły ekran TFT z silnikiem "Bravia Engine" który podkręca zwykły ekran TFT do przyzwoitości.
Więc tu jest słaba czerń, i średnie kąty widzenia, ale mimo wszystko to nie jest straszny problem moim zdaniem. 
Sam miałem ten telefon w ręce więc wiem jak to wygląda. Nie jest najgorzej.
Galaxy S4 Mini ma ekran AMOLED więc tu masz bardzo żywe kolory, nawet powiedziałbym przekoloryzowany wyświetlacz, o dużym kontraście, super czerni, i bardzo dobrej jasności. Krótko mówiąc zachwyt.
Pod względem jakości kolorów, kątów widzenia, jasności, czerni i komfortu użytkowania ekranu
wygrywa Samsung Galaxy S4 Mini.


Co do wielkości Twoich rąk, nie wiem nie widziałem ich, ale tutaj masz zdjęcie :)
Na pewno trzeba nadmienić, iż Xperia Z nie jest małym telefonem, jest wręcz duża, a S4 Mini to taki typowy średniak.
Jednak lepiej się trzyma w dłoni Samsunga dzięki zaokrąglonym krawędziom, Sony to taka deseczka z zaakcentowanymi krawędziami.
Wygodniej w dłoni będzie leżał Samsung Galaxy S4 Mini.

Mimo wszystko nadal wziąłbym Xperie, ze względu na duży ekran Full HD i nadal dość dobre podzespoły na czele z 2GB RAM'u.
 

http://i.ytimg.com/vi/71fwDPhl4AY/maxresdefault.jpg

Edytowane przez Bartek5035
Link to post
Share on other sites

Zdecyduje się chyba na tą Xperie, głównie ze wzgłedu na Full HD, cenę, wygląd i tak jak powiedziałeś ostrość. Myślę że słaba czerń nie będzie mi aż tak przeszkadzać. Na moim monitorze LED też nie jest zbyt ciemno a da się żyć. Najlepiej by było jak bym miał ten telefon w ręce do sprawdzenia ale na Allegro tak nie można. Może przejadę się do Media Markt, może będą mieli taki na wystawie. A jak nie to trudno.

Link to post
Share on other sites

Z ma już 3 następców, więc jeśli spotkasz to prędzej w komiksach niż sklepach z nówkami. Generalnie mam z i na kąty widzenia nie narzekam tak bardzo, trzeba dość mocno odchylić telefon aby ujrzeć spadek kontrastu. Z czernią ma się głównie doczynienia przy oglądaniu filmów lub... włączaniu telefonu, praktycznie tylko wtedy można ujrzeć że "coś jej brakuje".

Link to post
Share on other sites

Panie dopomóż od powstrzymania się od zakupów na tego typu akcjach telefonów po regeneracji ze wschodu, z nieoryginalnymi akcesoriami i od handlarzy kombinujacymi z cłem, które potem przychodzi zapłacić nowemu nabywcy i tłumaczyć się w urzędzie celnym ;/

Edytowane przez Longhorn
Link to post
Share on other sites

Panie dopomóż od powstrzymania się od zakupów na tego typu akcjach telefonów po regeneracji ze wschodu, z nieoryginalnymi akcesoriami i od handlarzy kombinujacymi z cłem, które potem przychodzi zapłacić nowemu nabywcy i tłumaczyć się w urzędzie celnym ;/

Jeżeli na aukcji piszę, że stan NOWY no to chyba telefon musi być nowy, co nie? A na stronie sprzedającego pisze, że towar wprost od producenta.

Link to post
Share on other sites

Myślałem że świadomość co to są za.telefony jest u ciebie trochę większa, dlatego napisałem z ironią ale jeśli nie jesteś w temacie to słowa wysyłka z zagranicy (dopytaj czy idzie 2-3 tygodnie czy do 5tyg i skąd), 12 mies gwarancji, a nie 24 jak normalnie na nowy telefon od Sony, czy brak opcji wysyłki pobraniowej powinien wzbudzić podejrzenia. Jak mówiłem są to fony po odnowie, wymianie obudowy na nową nieoryginalną, ładowarka również zamiennik bardzo często. Telefony są głównie z Hong Kongu, Singapuru. Skąd pochodzą to nie wiadomo czy choć sprzedawca wie (może z napraw gwarancyjnych), nie ma też zdjęć przedmiotu, a dokumenty czy naklejki pośrednika na pudełku zawierają często chińskie znaczki (widziałeś kiedyś taką sytuację w przypadku nowego fona sony? Bo ja nie).

Możesz zgłębić temat telefonów "nowych" w.okazyjnych cenach (za tyle używek z końcówką gwarancji ledwo można mieć), ale generalnie to pakowanie się na minę, bo do końca nie wiadomo jaki egzemplarz dostaniesz. W dodatku problemy gdyby tel doszedł uszkodzony, a pośrednika z allegro nie byłoby w papierach (wysyłka spowrotem do chin?) i nierzadko też dodatkowe opłaty, bo gość na pewno wysłał by paczkę od razu z zagranicy do ciebie (jak zaznacza w aukcji), oczywiście tak aby przekombinować z nieplaceniem cła, którego obowiązek spadły na ciebie jako odbiorcę.

Edytowane przez Longhorn
Link to post
Share on other sites

Nie, bo telefony "odnawiane" są do stanu jak nowy, więc spełniają kryteria telefonu nowego, dlatego piszą że są nowe, ale wierz mi,  w najlepszym wypadku są telefony od producenta które były przyjęte na serwis przy gwarancji, naprawiane i sprzedawane jako nowe. 

Edytowane przez Rica1
Link to post
Share on other sites

Dzięki za ostrzeżenie. Nie orientuje się za bardzo w takich rzeczach. W końcu to mój pierwszy taki zakup, dlatego wolałem zasięgnąć porady na tym forum. No to pozostaje kupno w normalnym polskim sklepie. Mimo że są droższe to przynajmniej faktycznie nowe.

 

Ale trochę przeszkada mi cena. Teraz to już zastnawiam się nad kupnem tańszego telefonu.

Co byście polecili w takim razie do 700 zł?

Link to post
Share on other sites

Asus Zenfone 5 z 2GB RAM też 5 cali HD 720p super telefon :D

Patrząc na Ceneo.pl są różne wersje tego telefonu:

http://www.ceneo.pl/Telefony_i_akcesoria;0112-1;szukaj-Asus+Zenfone+5.htm(sortując od najdroższego)

Który z nich wybrać?

Kolor czarny czyli:

http://waa.ai/4bun

http://waa.ai/4buG

Dopłacać 100zł?

 

edit kolega ma LG L90 http://www.ceneo.pl/29418780#mh=v0n2FFxP66000te08PkleVI19o8Jya34_ziEkyhOQpTqy15mnci2ntmQ78fpAMZTyd-GjqI93UrspcAS_OzeHUDZ4aVvHFGsKJ7FazXZio9Yah9zmlV6xHkoTvJgqvRmVlofAgrKgkLv_hEukVg6jS_bRYIL25hKfTaIFNBEJVLfuiOUVD89bV6I1 co o nim myślicie?

Edytowane przez el-stupido91
Link to post
Share on other sites

W tej cenie powinieneś wyrwać Motorolę Moto G (ja mam wersję 4G, która wspiera (jak sama nazwa wskazuje) 4G i ma slot na microSD), 1 gb pamięci ram nie jest żadną wadą, wszystko śmiga niezwykle płynnie, a do tego ma dosyć pewne aktualizacje. Bateria też nieźle trzyma i ma świetny wyświetlacz jak na swoją cenę. Jedynym minusem jest dosyć słaby aparat.

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o Zenfone 5 to czy ta aukcja była by dobra? Piszę z POLSKIEJ DYSTRYBUCJI http://waa.ai/4bt4

Jest także taka oferta na Agito.pl http://www.agito.pl/telefon-asus-zenfone-a501cg-2a380w-deep-black-783-1038283.html?attr=1-8849

Już kupiłem dużo rzeczy z tej strony.

 

W tej cenie powinieneś wyrwać Motorolę Moto G (ja mam wersję 4G, która wspiera (jak sama nazwa wskazuje) 4G i ma slot na microSD), 1 gb pamięci ram nie jest żadną wadą, wszystko śmiga niezwykle płynnie, a do tego ma dosyć pewne aktualizacje. Bateria też nieźle trzyma i ma świetny wyświetlacz jak na swoją cenę. Jedynym minusem jest dosyć słaby aparat.

Zenfone 5 też ma microSD. Czy ma jakąś znaczącą przewagę? Preferowałbym 2GB RAM i mniejszą cenę Zenfone.

Edytowane przez el-stupido91
Link to post
Share on other sites

Zenfone ma bardzo błyszczący wyświetlacz wszystko się odbija w nim. Taka mała wada, która wyszła jak miałem go w rękach niedawno. Płynność bardzo dobra, tyle że telefon był czysty praktycznie bez żadnych aplikacji samemu wgranych. Kwestia jeszcze atoma, zapewnia niezłą płynność ale nie każda appka jest zgodna z x86 i zoptymalizowana pod atoma, w niezgodnych aplikacjach widać zauważalny spadek wydajności.

Link to post
Share on other sites

Zenfone ma bardzo błyszczący wyświetlacz wszystko się odbija w nim. Taka mała wada, która wyszła jak miałem go w rękach niedawno. Płynność bardzo dobra, tyle że telefon był czysty praktycznie bez żadnych aplikacji samemu wgranych. Kwestia jeszcze atoma, zapewnia niezłą płynność ale nie każda appka jest zgodna z x86 i zoptymalizowana pod atoma, w niezgodnych aplikacjach widać zauważalny spadek wydajności.

Tutaj jest 64 bitowa pamięć

http://www.agito.pl/telefon-asus-zenfone-a501cg-2a380w-deep-black-783-1038283.html?attr=1-8849#prezentacja360

 

 

powiem Ci tak XD Nie chce mi się już rozpisywać XD Po prostu weź Zenfona 5 5-cali z prockiem intela i 2gb ramu XD

Sam chciałbym go mieć, aniżeli Z-tkę

Za bardzo marudzę xD ale kompletnie nie znam się i nie jestem pewien czy zakup będzie dobry. Muszę mieć pewność.

No to kupię tego Zenfone 5 w takim razie.

 

Dziękuje za pomoc. Chyba że ktoś jeszcze coś chcę dodać :)

Edytowane przez el-stupido91
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...