Skocz do zawartości

Recommended Posts

970 przy 3,5gb +0,5gb bym jednak odradzał.

 

Przestań chłopie już siać defetyzm. Płacą Ci, że to jak mantrę powtarzasz? Jak na razie nikt definitywnie nie stwierdził, że ma to jakikolwiek wpływ na wydajność. Mimo takiego podziału pamięci 970-ka to i tak bardzo wydajna konstrukcja, która nie ma problemu z zapełnieniem pełnych 4 GB.

Edytowane przez jorginto
Link to post
Share on other sites

 

 

Przestań chłopie już siać defetyzm. Płacą Ci, że to jak mantrę powtarzasz? Jak na razie nikt definitywnie nie stwierdził, że ma to jakikolwiek wpływ na wydajność. Mimo takiego podziału pamięci 970-ka to i tak bardzo wydajna konstrukcja, która nie ma problemu z zapełnieniem pełnych 4 GB.


Gosc chce kupić 980 lub 970 sli.

Wybrałbym 980 bo nie jest kastratem, poza tym lepiej zawsze mieć jedno wydajne i mocne gpu niż sli czy CF bo rodzi to problemy.

970 to owszem wydajna konstrukcja ale nawet nvidia przyznała się do błędów a problemy występują wystarczy sobie wpisac w yt i poogladac filmiki. Przestan się zachowywać tak jakby problemów nie było.
Link to post
Share on other sites

 

 

jakby problemów nie było.

 

To jaki jest problem z podziałem pamięci 3,5+0,5? W jaki sposób wpływa na wydajność? W kółko klepiesz to samo w każdym temacie o GTX 970.

 

 

 

Wybrałbym 980 bo nie jest kastratem,

 

Ale jej zakup jest całkowicie nieuzasadniony ekonomicznie. Szczególnie mając na uwadze, że pojedyncza 970-ka, albo R9 290X spokojnie wystarczą na tą chwilę do 1440P. Świetne rady udzielasz.

 

Skoro autor wyraźnie napisał, że odkłada fundusze, to rozumieniem, że na nadmiar gotówki nie narzeka. Wywali teraz kupę kasy na GTX 980 albo SLI 970, a za dwa miesiące w tym budżecie może już mieć do dyspozycji GTX 980Ti albo R9 380X.

Link to post
Share on other sites

 

 

A R9 390x kiedy bedzie dostępny?

 

To mogą być te same karty, bo nazewnictwo nie jest do końca znane. W każdym razie do kwietnia mamy 2 miesiące i liczę na to, że MAD wypuści w końcu oficjalne info o premierze.

Link to post
Share on other sites

To jaki jest problem z podziałem pamięci 3,5+0,5? W jaki sposób wpływa na wydajność? W kółko klepiesz to samo w każdym temacie o GTX 970.

Jest i to całkiem spory.

 

http://youtu.be/BMBNNQWO-qw?t=5m7s

 

Tutaj podsumowanie z pcper'a:

"Is it possible that the 3.5GB/0.5GB memory pools are causing issues with games today at very specific settings and resolutions? Yes. Is it possible that it might do so for more games in the future? Yes. Do I think it is likely that most gamers will come across those cases? I honestly do not."

Most gamers - 1080p.

Tutaj mamy przykład 1440p, więc uważam, że toddlockwood słusznie wspomina o tym problemie.

 

 

Jak na razie nikt definitywnie nie stwierdził, że ma to jakikolwiek wpływ na wydajność.

That's bs.

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Czy Ty wiesz w ogóle co to za facet? Piszesz, jakby Jego opinie kiedykolwiek były wyssane z palca... Boże...
Ale proszę, porównanie 980tki i 970tki.

http://www.pcper.com/files/review/2015-01-27/980-BF4_3840x2160_STUT.png

http://www.pcper.com/files/review/2015-01-27/BF4_3840x2160_STUT.png


Jeżeli powiesz, że nie mówimy o 4k (chociaż w BFie jest opcja skalowania...), to tutaj 1440p:
http://www.pcper.com/files/review/2015-01-27/AdvWarfare_2560x1440_PLOT_0.png

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No i teraz wytłumacz, co te wykresy oznaczają dla zwykłego kowalskiego? Jakie to ma przełożenia na wydajność? Czy jest zauważalny jakiś stuttering, czy tearing? Czy występuje odczuwalne obniżenie płynności? Nie ma słowa na ten temat. Jedyne co gość pisze i to żeby się nie naciąć na proces z zielonymi, to że gry zachowują się inaczej, że coś jest możliwe, prawdopodobne, nie wykluczone itd. Czytaj trochę ze zrozumieniem.

 

Przeczytaj nawet to zdanie:

Is it possible that the 3.5GB/0.5GB memory pools are causing issues with games today at very specific settings and resolutions? Yes

 

I co znaczy issues? Co on ma na myśli? Jakie to są bardzo specyficzne ustawienia?

 

Ten artykuł stawia jedynie jeden wielki znak zapytania.

 

Prawda taka, że do 1440p można spokojnie brać GTX 970 czy R9 290X i sobie gitary nie zawracać pamięcią. 

Link to post
Share on other sites

Przecież dałem wykres frametime'u, więc żartujesz, czy jak?
Przecież wiadomo, że chodzi o stuttering.
 

 

Przeczytaj nawet to zdanie:

Is it possible that the 3.5GB/0.5GB memory pools are causing issues with games today at very specific settings and resolutions? Yes

 

I co znaczy issues? Co on ma na myśli? Jakie to są bardzo specyficzne ustawienia?

 

 

causing issues - stwarzać problemy

Trochę już Cię nie rozumiem... chciałeś wykresy, bo opinia Ryan'a Shrout'a Ci nie wystarczy, dostałeś wykresy... a później pytasz co one oznaczają.

Jasne, artykuł daje wielki znak zapytania. I ten znak zapytania powinien dać do myślenia.
Bo jak możesz mówić (polecać innej osobie... gdybyś sam miał kupować kartę, to luzik, to Twoja sprawa... ale polecasz KOMUŚ!), z pełnym przekonaniem, że do 1440p można brać spokojnie tę kartę, skoro post wyżej masz wykres, gdzie widać zdecydowanie stuttering?

Wydajność tutaj może nie mieć znaczenia... bardziej chodzi o komfort gry. Dla przykładu... jestem bardzo zadowolony z kl/s w Assetto Corsa... ale co z tego, jak mam ponad 70FPS, a stuttering taki, że cholera człowieka bierze. To akurat wynika z błędu w grze (btw. mam nadzieję, że szybko to naprawią), więc nie ma co się przejmować - trzeba czekać. Ale jak ktoś kupuje kartę, nie mówi do czego (jaki tytuł itp.), mówi o 1440p, to jak można nie wspomnieć o zaistniałym problemie? Nie można.

290X jest tańsza, wydajniejsza, wyższe rachunki za prąd to argument z... wiadomo skąd, a temperatury... autorskie chłodzenie poradzi sobie z nimi spokojnie, będzie poniżej 80 stopni. A jeszcze nie tak dawno, seria GTX 7XX cieszyła się taką popularnością i nikt nie narzekał na temperatury rzędu ~80 stopni. Moim zdaniem, przy obecnych cenach, 290X jest lepszym wyborem, szczególnie w przypadku wyższych rozdzielczości niż 1080p.

Link to post
Share on other sites
zczególnie mając na uwadze, że pojedyncza 970-ka, albo R9 290X spokojnie wystarczą na tą chwilę do 1440P

 

 

Ja nie wiem skąd masz te informacje, dla mnie 'spokojnie starcza' to GTX970 SLI do 1080p ze wszystkimi bajerami  :wariat:

 

Znam wiele osób co mają SLI i są wręcz zachwyceni wydajnością, żadnych problemów. 

Edytowane przez Ten_Wredny
Link to post
Share on other sites

 

 

Trochę już Cię nie rozumiem... chciałeś wykresy, bo opinia Ryan'a Shrout'a Ci nie wystarczy, dostałeś wykresy... a później pytasz co one oznaczają.

 

Chyba nie zrozumiałeś co miałem na myśli. Z dużej chmury mały deszcz. Tyle znaczą te wykresy.

 

 

 

 

gdzie widać zdecydowanie stuttering?

 

 

Hehe, to mnie rozbawiłeś. Nie sądzisz, że gdyby to było odczuwalne, to autor by o tym napisał, albo przynajmniej zasugerował. 

 

Mimo tego że jestem posiadaczem CF 290, to po zapoznaniu się z kilkunastoma artykułami na ten temat i opiniami użytkowników, nie mam oporów, żeby polecać 970-kę.

 

 

 
Ja nie wiem skąd masz te informacje, dla mnie 'spokojnie starcza' to GTX970 SLI do 1080p ze wszystkimi bajerami  :wariat:

Rozumiem, że to taki żarcik...

Link to post
Share on other sites

Hehe, to mnie rozbawiłeś. Nie sądzisz, że gdyby to było odczuwalne, to autor by o tym napisał, albo przynajmniej zasugerował. 

Hehe, to czytałeś ten artykuł, czy tylko tak mówisz?

 

"you can see that indeed there are some additional spikes in the frame times of Advanced Warfare when running on the GTX 970 at these very intense image quality settings. Those spikes are nearly non-existent on the GTX 980, the card that is using 300-400MB more memory during our testing in that scenario."

Ponadto trochę się gubisz...

 

a nie cytujesz subiektywną opinię jednego redaktora.

 

gdyby to było odczuwalne, to autor by o tym napisał, albo przynajmniej zasugerował.

 

Autor nie napisze o tym co odczuwa, bo zaraz pojawi się jakiś Janusz, który powie, że to bzdury wyssane z palca. Dlatego musi się opierać w swojej opinii na wykresach. Właśnie sam to udowodniłeś. A teraz mimo wszystko, jak wykresy Ci nie pasują, to oczekujesz Jego subiektywnej opinii.

Edytowane przez Karol1701
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Rozumiem, że to taki żarcik...
 

Absolutnie nie, mnie np. nie zadowala 40-50fps ze zjechanymi ustawieniami.

Ja mając wybór dwie 970 za 3000, a jedna 980 za 2500 to nawet bym sie nie zastanawiał :) Generalnie sam czekam na jakieś wieści ze strony AMD lub info o GTX970 ze zwiększonym VRAM. Czaję się na SLI od kilku miechów  ^^
Link to post
Share on other sites

Tak, tak. Gubię się i nie mam pojęcia o czym piszę. Wejdź sobie na jakieś duże forum i poczytaj ilu użytkowników zgłasza problemy z wydajnością w związku z alokacją pamięci. Ilu zaobserwowało te tragiczne przycięcia i spadki płynności. Tak mogę podsumować Twoje wywody.

Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy do do mnie? Owszem, 970 mają problemy z pamięcią (sam oddaję swoją 970) ale mówię o czystych FPS. Jak patrzymy tak obszernie to najlepiej poczekać na wieści o nowych wersjach z większą ilością pamięci :) - sam czekam. 

IMO kupowanie 980 za 2500 teraz to głupota. 

Edytowane przez Ten_Wredny
Link to post
Share on other sites

Tak, tak. Gubię się i nie mam pojęcia o czym piszę. Wejdź sobie na jakieś duże forum i poczytaj ilu użytkowników zgłasza problemy z wydajnością w związku z alokacją pamięci. Ilu zaobserwowało te tragiczne przycięcia i spadki płynności. Tak mogę podsumować Twoje wywody.

Ale ja nie mówię, że nie wiesz o czym piszesz... to po pierwsze. Staram się przekonać tylko do swojej racji (poprzez, moim zdaniem, całkiem sensowne argumenty). Czemu cholera w internecie tak ciężko ludziom powiedzieć "masz rację" albo coś w tym stylu?! Zupełnie tego nie rozumiem. A jak nie mam racji, to daj chociaż jakieś argumenty! Bo nic, co napisałeś do tej pory, nie przemawia za Twoim stanowiskiem w tej sprawie - bo to, co mówisz to tylko totalnie bezsensowne negowanie moich argumentów. Dlaczego swoich nie udostępnisz?

Albo jak nie masz argumentów takich jak ja, to chociaż możesz oprzeć swoje poglądy na wiedzy (dlaczego ja korzystam z portali typu pcper i stąd jako tako generuję swoją opinię - proste, brak mi wiedzy, by samemu dojść do takich wniosków, i nic w tym złego), co zrobi o wiele większe wrażenie i uwierz, nie mam nic przeciwko powiedzeniu komuś, że ma rację.

Natomiast ciągłe negowanie tego, co staram Ci się przedstawić, nie tylko mnie irytuje, ale też stawia Cię w świetle kogoś, kto jest zwykłym uparciuchem, i nie dość, że nie ma wiedzy, to jeszcze nie potrafi znaleźć kontrargumentów, jeżeli takie są lub nie potrafi przyznać komuś innemu racji, jeżeli takich kontrargumentów nie ma. Naprawdę... brawo!

 

Żeby nie być gołosłownym - proszę... sprawdziłem duże forum.

https://forums.geforce.com/default/topic/803518/geforce-900-series/gtx-970-3-5gb-vram-issue/

 

313 stron, wybacz, ale nie będę każdej przeglądał, by zliczyć ilu użytkowników widzi w tym problem, a ilu nie.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Karol1701
Link to post
Share on other sites

A ja, w odróżnieniu od Ciebie przeczytałem z tego wątku co najmniej kilkadziesiąt stron i mogę powiedzieć, że to jedno wielkie szambo. Wszyscy tylko wyzywają zielonych, że ich oszukali, że chcą zwroty, że upgrade do 980 i tak bla bla. Nie będę Ci przyznawał racji w miejscu gdzie jej nie masz i nie bedę dalej polemizował.

Link to post
Share on other sites

 

 

Jak patrzymy tak obszernie to najlepiej poczekać na wieści o nowych wersjach z większą ilością pamięci - sam czekam. 


I w całej tej dyskusji ma to największy sens.
Bo oczekiwanie przyniesie.
-Nowe 970 8gb bez problemu z ramem
-nowe radeony
-możliwy spadek dolara (a raczej pewny)
-i spadek cen 

 

Wiec lepiej się wstrzymać i poczekać.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dokładnie :)

Lecz wiadomo, 970 to bardzo dobra karta. Zadowoli prawie każdego, jak ktoś potrzebuje na teraz to brać i grać. Ja chce zrobić 'w miarę' przyszłościowy konfig, w dodatku owodować wszystko chce. 

Edytowane przez Ten_Wredny
Link to post
Share on other sites

A ja, w odróżnieniu od Ciebie przeczytałem z tego wątku co najmniej kilkadziesiąt stron i mogę powiedzieć, że to jedno wielkie szambo. Wszyscy tylko wyzywają zielonych, że ich oszukali, że chcą zwroty, że upgrade do 980 i tak bla bla. Nie będę Ci przyznawał racji w miejscu gdzie jej nie masz i nie bedę dalej polemizował.

Ale widzisz, teraz zmieniasz temat. To, czy firma zrobiła źle, czy dobrze to druga sprawa. Moim zdaniem źle, nie powinni tak robić, a jeżeli zrobili to niechcący, to jakaś rekompensata powinna się należeć (powinna, lecz to zdecydowanie nie oznacza, że się należy).

Też nie mówię, że 970tka to zła karta. Nie, bo to wciąż ta sama karta, którą testowały wszystkie portale po premierze. Wynik się nie zmienia.

Lecz należy mówić potencjalnym kupującym o tym, że karta nie ma w pełni tradycyjnych 4GB pamięci, że ostatnie 500MB jest wolniejsze i w wyższych rozdzielczościach może to być przyczyną stutteringu.

Powiedz w którym miejscu się teraz nie zgadzasz? Że nie należy nikomu mówić o tej pamięci? Że Nvidia dobrze zrobiła milcząc? Że nie ma nic złego w tym całym zamieszaniu?

Edytowane przez Karol1701
Link to post
Share on other sites

Nie zmieniam żadnego tematu. Wrzuciłeś wątek, który przybrał formę rynsztoku, więc się do tego odniosłem. Co do reszty się zgadzam

, ale nie można formułować wypowiedzi w sposób ewidentnie sugerujący wpływ na wydajność, skoro nawet redaktor z pcper asekuruje się w każdy możliwy sposób, żeby tego nie powiedzieć.

 

Edytowane przez jorginto
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...