Skocz do zawartości

Komputer Za 6000-7000PLN


Recommended Posts

Niedługo zamierzam kupić new komputer za około 6500PLN nie wiem co wybrać Czy AMD/ATI Czy Intel/nvidia komputer potrzebuję do:

-Gry

-Net

-Film

-Photoshop

-Jakiś Film Z Montować :>

Około 6500PLN jest na sam komp bez monitora myszki itd.Monitor będzie jakies 24-27 Cali Full HD :>

Prosze o wasze propozycje możliwe zestaw WC.Z Komputerem mam jakiś jeszcze max 2 miesiąca do złożenia więc wchodzi też w grę jakiś GT300 lub HD5870X2 :>

Link to post
Share on other sites

@adivxv5

Chce złożyć coś konkretnego a ty udajesz z siebie głupka :( Pewnie nie stać cię i tak piszesz żeby się sam podniecić :) Chce zobaczyć co ludzie będą proponować itd.Nieoficjalnie wiadomo że HD 5870/5870X2 w lipcu będzie premiera.GT300 kiedyś mówili że będzie w 1 kwartale tego roku teraz mówią ze pod koniec tego roku :ugeek:

Link to post
Share on other sites

@DIXON, uważam, że nie ma sensu wydawać TAKICH pieniędzy na sprzęt. Za 4000zł możesz mieć coś o bardzo zbliżonych parametrach, tylko, że na częściach, które już są :) Już jestem zmęczony więc koniec nauki :( Taka propozycja co do modelu to troszkę trudna jest, ale chodzi mi o ogół: Procesor od AMD, np. nowy 955 (równie dobrze możesz brać coś tańszego i z WC kręcić - 940). Płyta główna na chipsecie jakimś 790 :D RAM - z tego co piszesz to więcej jak 4GB nie będzie Ci potrzebne, a DDR3 (pewnie chcesz właśnie takie) 4GB to koszt około 450zł (OCZ z HeatPipe CL6) i do tego jakaś fajna grafika, ja bym nie brał GTX295 jest bardzo bardzo drogi, a GTX285 też jest dobry, z tym, że jego cena jest przystępniejsza. Może będzie to 5000zł :P Ale komputer będzie serio się dobrze spisywał :)

 

pozdro, Y0ddh4

Link to post
Share on other sites

@adivxv5

Chce złożyć coś konkretnego a ty udajesz z siebie głupka :( Pewnie nie stać cię i tak piszesz żeby się sam podniecić :) Chce zobaczyć co ludzie będą proponować itd.Nieoficjalnie wiadomo że HD 5870/5870X2 w lipcu będzie premiera.GT300 kiedyś mówili że będzie w 1 kwartale tego roku teraz mówią ze pod koniec tego roku :ugeek:

Wyluzuj trochę, a o GT300 na razie zapomnij
Link to post
Share on other sites

Witam. Moze ja przedstawie swoj konfig jaki bym Ci polecil jakby cos bylo nie tak to koledzy poprawia doradza co kupic w zamian :)

 

ASUS RAMPAGE EXTREME Intel X58 Socket 1366- 1375zł (akurat wybralem bo kierowalem sie budzetem kolegi ale moze byc jakas tansza i tez wydajna)

PROCESOR INTEL Core i7 920 2.66 GHz LGA1366 - 1189zł (i7 albo jakis dobry Quad)

OCZ DDR3 Triple Channel 3x2048MB 1600MHz CL7.0 BOX Platinum Edition - 580zł (tanie i wydajne)

Gigabyte GeForce GTX 285 1GB DDR3 PCI-E BOX - 1298zł (proponowana przezemnie)

Seagate Barracuda ST3500418AS (500GB, 16MB, SATA/300, NCQ) - 440zł (oczywiscie dyski polaczone w raid0)

Tagan BZ PipeRock Series 800W - 687zł (b.dobra firma)

Cooler master Cosmos S RC-1100 (RC-1100-KKN1-GP) - 811zł (zalezy od gustu)

NOCTUA CPU NH-C12P Multisocket - 265zł (Polecam!)

 

Cały koszt zestawu: 6645zł

 

Co do cen to szukalem w necie jak najtaniej no i okazalo sie ze sa zrodla drogie i tansze :( Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

@Sebool_uk

coś ta płyta jakaś dziwna - niby X58 a socket 775, możesz to wyjaśnić i/lub sprostować?

no i jeżeli brałeś ceny z różnych sklepów to dolicz jeszcze całkiem niemałą sumę za przesyłkę

 

@DIXON

właściwie to uważam, że w poradniku zostało powiedziane wszystko, tylko to zebrać; od siebie bym proponował tak wstępnie

płyta: coś od Asusa pewnie

procek: core i7, najniższy model

pamięci: albo OCZ albo Dominatory, które sam wybrałeś, ale nie warto lecieć na 2000 MHz, 1600 raczej w zupełności wystarczy a można przecież je pożyłować

grafa: albo czekaj na premierę radeona 58** albo bierz GTX295 (EVGA)

dysk: wedle uznania, raid to dobry pomysł

obudowa: jak wyżej, mi osobiście podoba się Cooler Master Cosmos S (drogawa, ale wszystko się w niej upchnie i ogólnie fajna jest)

zasilacz: myślę że 750W z powodzeniem by wystarczyło, ale dla świętego spokoju można 800-850W, np Volcano albo Chieftec z serii 14c albo jakiś Tagan

co do WC to się nie znam i nie wiem czy z tym co wymieniłem wystarczy, ale można na kilku rzeczach zaoszczędzić

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

@Sebool_uk, Twój zestaw jest wprost genialny :!: Core i7, do tego 6GB CL7 i piękna obudowa za 800zł plus zasilacz za 700 :) Jeśli chodzi o mnie to w życiu bym tego nie kupił - ale to tylko moje skromne zdanie :P

@procek, a nie lepiej jednak tego AMD? Jeśli już Intel to przy takiej kwocie może QX :(

 

orientacyjna cena zestawu na AMD:

- płyta ~ 700zł

- procesor ~ 1000zł (955 :))

- RAM ~ 450zł

- grafika ~ 1500zł (GTX285)

Razem ~3700zł plus obudowa, dysk, zasilacz i mamy 5000zł ;)

Co do zasilacza nie omieszkam się zaproponować http://www.komputronik.pl/Dyski_twarde/ ... ,id,47169/ - 340zł ale 750GB powinno 'wystarczyć' :D)

 

pozdro, Y0ddh4

Link to post
Share on other sites

Moja propozycja:

1.AMD Phenom II 955 3,20GHz

2.Gigabyte GA-MA790FXT-UD5P

3.OCZ DDR3 2x 2GB 1333MHz CL6 Reaper 2X (8GB)

4.HD5870X2

5.WD Caviar Black 750GB WD7501AALS 32MB cache SATA-II

6.NZXT Tempest

7.Asus Triton 88

8.Corsair CMPSU-1000HXEU - 1000W

9.LG Combo (DVD+/-RW + Blu-ray + HD-DVD) GGC-H20L black

 

955 OC chciałbym gdzieś 4,20GHz i ocz gdzieś na 1600MHz.

Link to post
Share on other sites

@Sebool_uk, Twój zestaw jest wprost genialny :!: Core i7, do tego 6GB CL7 i piękna obudowa za 800zł plus zasilacz za 700 :( Jeśli chodzi o mnie to w życiu bym tego nie kupił - ale to tylko moje skromne zdanie :)

No wiesz ale kierujmy sie tematem :D w temacie jest wyraznie napisane "Komputer za 6000-7000PLN" wiec kierowalem sie jego budzetem :) jakby napisal ze do 5000 tysiakow to bym kierowal sie niskim budzetem :P
Link to post
Share on other sites

na tego 5870x2 się jeszcze tak nie zapalaj

moja propozycja w tej kwestii mogła by być taka, żebyś kupił sobie jakąś tanią grafę (np. 9600GT) jako grafę przejściową; po premierze nowych radków i GT300 byś ją zmienił na coś, co by Ci bardziej pasowało

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

@Sebool_uk, ale nie warto marnować miejsca na serverze aby komuś proponować nieopłacalne zestawy :)

@zeratul, a może jednak niech autor topicu się skusi na tego GTX285? Jak myślisz, ile będzie kosztowała ta 5870x2 :( Pewnie sporo droższa od GTX'a - dużo lepsza, ale w sumie... GTX'a można kręcić :D

@DIXON, Obudowa jest fajna :P Ale na co Ci 1000W? Nie uważasz, że do XeXtreme OC wystarczy porządne 800W :) A co myślisz o tej GTX285??

Link to post
Share on other sites

@zeratul, a może jednak niech autor topicu się skusi na tego GTX285? Jak myślisz, ile będzie kosztowała ta 5870x2 :( Pewnie sporo droższa od GTX'a - dużo lepsza, ale w sumie... GTX'a można kręcić :)

a jak myślisz, ile po premierze radków będzie kosztował np. 4870x2? a co za tym idzie - walka cenowa z nVidia; doprowadzi to do obniżki cen GTX-ów

to samo się tyczy premiery GT300

przynajmniej takie jest moje zdanie, autor zrobi co uważa za słuszne

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Tak analizując temat doszedłem do wniosku, że autor jak na razie wcale nie ma tych pieniędzy, a komputer kupuje - a nawet nie kupuje, tylko zamierza kupić - w bliżej nieokreślonej przyszłości. Więc chyba niepotrzebnie się tu produkujemy :(

Link to post
Share on other sites

zeratul

coś ta płyta jakaś dziwna - niby X58 a socket 775, możesz to wyjaśnić i/lub sprostować?

no i jeżeli brałeś ceny z różnych sklepów to dolicz jeszcze całkiem niemałą sumę za przesyłkę

Dzieki ze zwrociles uwage na moj blad zle napisalem :) zwracam honor juz wprowadzilem poprawke :)

 

procek

Zestaw OK. Ale i tak nie opłaca się tyle wydawać na komputer :P

Zgodze sie z Toba nie oplaca sie wkladac tylke w komputer bo za technogologia nie nadarzysz chyba ze spisz na pieniadzach ;)

y0ddh4

@Sebool_uk, ale nie warto marnować miejsca na serverze aby komuś proponować nieopłacalne zestawy :D

Od tego jest forum zeby pomagac, doradzac ludzia prawda? nie martw sie o serwery napewo nie padna od tego zasmiecania :(
Link to post
Share on other sites

Tak analizując temat doszedłem do wniosku, że autor jak na razie wcale nie ma tych pieniędzy, a komputer kupuje - a nawet nie kupuje, tylko zamierza kupić - w bliżej nieokreślonej przyszłości. Więc chyba niepotrzebnie się tu produkujemy :(

przynajmniej mam co robić :)

Link to post
Share on other sites

W sumie tez planowalem zmienic PC-ta ale czy to ma sens? kupisz kompa w tym roku za ok. 7 tysiakow a zaraz wyjdzie cos innego lepszego i tak w kolko ze nie nadarzysz za technologia i wymianac czesci :? tak jak napisalem w poprzednim poscie "chyba ze spisz na kasie" albo masz dobra prace ale nie kazdy z nas pracuje i nie kazdego stac wylozyc 7 tys. na dobrego PC-ta lepiej zainwestowac w cos bardziej korzystnego i bardziej oplacalnego :(

Link to post
Share on other sites

Tak analizując temat doszedłem do wniosku, że autor jak na razie wcale nie ma tych pieniędzy, a komputer kupuje - a nawet nie kupuje, tylko zamierza kupić - w bliżej nieokreślonej przyszłości. Więc chyba niepotrzebnie się tu produkujemy :(

Przeczytałem cały temat i doszedłem do takiego samego wniosku. :) pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...