Skocz do zawartości

Zestaw dla mojego śmiesznego monitora


Recommended Posts

Wszędzie tylko Full HD, 3D, 4K i 144 Mhz, a ja na razie pozostaję przy swoim Benq z rozdzielczością 1366x768. Liczę, że dzięki temu w Wiedźmina 3 zagram :).

A poważnie: monitor na większy będę zmieniał, ale raczej nie w tym roku.

 

Teraz kończę składać zestaw przeznaczony tylko i wyłącznie do grania (bez wiodącego tytułu). Nie będę niczego podkręcał, co wyeliminowało kilka droższych elementów. Ogólnie liczę, że zestaw będzie w miarę cichy (cichy - jak czytałem - zasilacz i pasywnie chłodzona karta) i w miarę chłodny (dzięki obudowie i chłodzeniu procesora). 

Chcę się zmieścić w kwocie 3300-3400.

Nie chcę kupować nic używanego.

Wiem, że mogę zaoszczędzić na obudowie, ale to zakup na lata i po długim wahaniu między Phanteks Enthoo Proo a CM 690 III wybrałem ten ostatni.

 

W zależności od tego, ile wydam na kartę, chcę brać:

 

PROCESOR

i5-4690 lub i5-4460

 

PŁYTA

MSI Z97-G43 lub Gigabyte GA-Z97-HD3

 

PAMIĘĆ

G.Skill 1600 Mhz RipjawsX CL7 (choć zdaje się, że tu mogę zaoszczędzić kilka złotych?)

 

DYSK

WD 1TB Intellipower 64MB RED

 

ZASILACZ

Antec True Power Classic GOLD 550W lub modularny Antec EDG550 EC

 

OBUDOWA

Cooler Master 690 III Advanced

 

 

Pozostają dwa pytania

1.

Jakie chłodzenie do procesora? Wiem, że przy braku podkręcania nie jest to wymóg, ale liczę na kilka stopni mniej i nieco mniej hałasu. Coś rozsądnego za 100-150 złotych?

 

2.

Jaka karta? Waham się między ASUS Radeon R9 270X DC2 Top lub ASUS Radeon R9 280 Top.

Pierwsza tańsza (799 złotych) i wyżej taktowana. Druga dokładnie o 100 złotych droższa, 3 GB pamięci i nieco bardziej perpsektywiczna, jak mniemam.

 

Link to post
Share on other sites

 

 

MSI Z97-G43 lub Gigabyte GA-Z97-HD3

Do tych procków wystarczy B85/H97.

 

 

(choć zdaje się, że tu mogę zaoszczędzić kilka złotych?)

Owszem

 

 

WD 1TB Intellipower 64MB RED

Zwykły Blue będzie wystarczająćy

 

 

Jakie chłodzenie do procesora? Wiem, że przy braku podkręcania nie jest to wymóg, ale liczę na kilka stopni mniej i nieco mniej hałasu. Coś rozsądnego za 100-150 złotych?

Fera 2 będzie OK

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wybrałem płytę z chipsetem Z97 jako dającą szansę na to, że będzie dobra przez dłuższy czas i nada się do kolejnej generacji procesorów. To błąd?

Poza tym różnica w cenie to 20-30 złotych. 

Edytowane przez Ytong77
Link to post
Share on other sites

 

 

PROCESOR i5-4690 lub i5-4460

i5 4460, zakup i5 4690 jest nieopłacalny.

 

 

PŁYTA MSI Z97-G43 lub Gigabyte GA-Z97-HD3

Spokojnie tutaj zadowoli CIę MSI B85 G43 lub Gigabyte B85 HD3.

 

 

PAMIĘĆ G.Skill 1600 Mhz RipjawsX CL7 (choć zdaje się, że tu mogę zaoszczędzić kilka złotych?)

Tak Crucial ballistix.

 

 

ZASILACZ Antec True Power Classic GOLD 550W lub modularny Antec EDG550 EC

Pod twój zestaw wystarczy nawet markowe 450w np.Cooler master g450m częściowo modularny. Jeśli szukasz w pełni modularnego to widziałem półpasywnego corsaira rm 450 za niewiele ponad 300zł.

Jeśli ma być cicho to celuj w wyciszoną obudowę np. Antec P100 ~300zł, Fractal R4  380zł.

 

Link to post
Share on other sites

Zasilacz nie musi być modularny - zwykły Antec 550 Gold jest za 309 złotych.

Bo rozumiem że te zasilacze same w sobie są dobre i w miarę ciche?

 

Obudowę wybrałem właśnie przewiewną, a część podzespołów z założenia cichych (np. pasywna karta). Nie chcę hałasu przy pracy, a podczas grania delikatny szum wentylatorów mi nie przeszkadza - gram w słuchawkach.

 

Co do płyt głównych - sprawdziłem oba modele na x.kom - zyskuję 40-50 złotych. A co tracę?

Edytowane przez Ytong77
Link to post
Share on other sites

 

 

1. Jakie chłodzenie do procesora? Wiem, że przy braku podkręcania nie jest to wymóg, ale liczę na kilka stopni mniej i nieco mniej hałasu. Coś rozsądnego za 100-150 złotych?
 

wydaje mi się, że mógłbyś pomyśleć o chłodzeniu CPU Cooler Master Hyper 412 Slim. na morele aktualnie nie ma go dostępnego.

 

Pod twój zestaw wystarczy nawet markowe 450w np.Cooler master g450m częściowo modularny.

dokładając 50 zł będziesz mógł nabyć modularnego cooler mastera G550M. kosztuje ok. 270zł

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...