Skocz do zawartości

Mam 15 lat i muszę w rok zarobić 1500 zł xD


Recommended Posts

Nie wiesz co mówisz.

Skoro wiesz lepiej nie mamy o czym rozmawiać.

 

 

Sądzisz, że w pół roku wyjdzie gra, która swoją grafiką, będzie miażdżyć każdy najnowszy procesor i kartę graficzną

 

Ja nie sądzę, ja wiem. Jak myślisz czy obecni posiadacze gtx 780/R9 290 grają we wszystko na ultra? Już w zeszłym roku dawno nie grali. Posiadałem każdy topowy akcelerator od NV od GTX 280 do GTX 680. Myślisz że ile pograłem na ultra po zakupie np 680? Wg tego co piszesz powinienem grać nadal.

 

 

 

że po 1,5 roku nie udźwignę na ULTRA

:rotfl:  :rotfl:  :rotfl:  :rotfl:  :rotfl:

Powidzenia.

 

 

Jeśli gry w które będę grał będą dobrze zoptymalizowane

Właśnie nie będą zoptymalizowane, tylko po to żeby takie geniusze jak Ty zmieniali bebechy co każdą większa premierę. Taka tendencja się utrzymuje od paru lat i raczej się nie zmieni.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Na ten moment do kompa za 4000 myślałem nad GTX 970 i i5-4690K z podkręceniem do 4.5 GHz? Na dzień dzisiejszy chyba w każdej grze śmiga na ULTRA, gdyby gry były dobrze optymalizowane to w najbliższym roku grałbym z takimi samymi ustawieniami w nowe gry, ale skoro wiesz, że tak jest, że specjalnie nie są optymalizowane to nie mam co więcej dodać. Po prostu tak jest na rynku i muszę się z tym pogodzić :D Nie będę zmieniać bebechów co każdą większa premierę :D Mam nadzieję, że nowy komputer za rok raczej z innymi bebechami niż tymi co wymieniłem(GTX 970 + i4-4690K) pozwoli mi grać na ULTRA w Battlefield'a 5, który wychodzi za 2 lata :D

Edytowane przez Rafinios
Link to post
Share on other sites

 

 

Właśnie nie będą zoptymalizowane, tylko po to żeby takie geniusze jak Ty zmieniali bebechy co każdą większa premierę. Taka tendencja się utrzymuje od paru lat i raczej się nie zmieni.
 

Można zaryzykować i powiedzieć, że na pewno się nie zmieni:P


 

 

Na dzień dzisiejszy chyba w każdej grze śmiga na ULTRA,

Nie chyba, tylko wszystko chodzi na ULTRA - czasem tylko jest niegrywalne %-) 

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

 

 

GTX 970 i i5-4690K z podkręceniem do 4.5 GHz
 

 

 

 

najnowszy procesor i kartę graficzną

 

To nie są najnowsze i najlepsze części na runku. Ja Ci nawet powiem, że teraz nie pograsz na tym na ultra w niektóre tytuły.

 

I skończ gadać co by było gdyby gry było dobrze zoptymalizowane bo NIGDY takie nie będą. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dlatego napisałem, że wierze Ci, że tak jest, że gry nie są dobrze zoptymalizowane i muszę się z tym pogodzić... Ale nie oznacza to, że kupno komputera z bardzo dobrymi częściami będzie złym pomysłem. Mógłbym kupić komputer za większą sumę pieniędzy, by grać na ULTRA, ale na tym mi nie zależy. Chcę, aby za nie kosmicznie drogi zestaw móc w większość gier grać na ULTRA, a wiem, że jest to możliwe na ten moment umieszczając w komputerze, np, i5-4690K + GTX 970, ale wiadomo rok to dużo czasu, więc wyjdą i nowe procesory i karty także za taką  podobną kwotę znajdzie się za rok coś lepszego pod nowe, lepsze graficznie gry.

Edytowane przez Rafinios
Link to post
Share on other sites

Ehh, komputer najgorsze zło, jakie może spotkać ucznia gimnazjum... 

Zanim zdecydujesz się na zakup tak drogiego sprzętu popróbuj różnych sportów np. tenis stołowy, bilard - cokolwiek, może się okazać, że masz do tego smykałkę... Uprawianie sportów na pewno niesie za sobą dużo więcej korzyści niż granie na PC...

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Po raz kolejny powtarzam, dlaczego go odwidzicie od zakupu? Jego kasa niech wydaje jak chce. Mnie zależy tylko na tym żeby go uświadomić, że wcale nie będzie to jakaś turbo piekielna maszyna do grania w gry na ultra :)

Link to post
Share on other sites
Po raz kolejny powtarzam, dlaczego go odwidzicie od zakupu? Jego kasa niech wydaje jak chce. Mnie zależy tylko na tym żeby go uświadomić, że wcale nie będzie to jakaś turbo piekielna maszyna do grania w gry na ultra

 

Dokladnie jego kasa niech kupuje , a co do grania na ultra (ejkej paradoks) za rok sprzeda karte za te 40-50% ceny dolozy i ma nowke ktora ciagnie mu drugie 2 lata. I az do czasu kiedy procek zacznie sie meczyc . 

 

A co do komputerow 7k+, wiadomo duza czesc wydaje sie na sam dezajn i naklejke z smokiem .

 

A teraz po co kupowac ferrari jak mozna kupic malucha to i to ciasne to i to jezdzi , ale jednak kazdy wybral by ferarri to samo z komputerami.

Edytowane przez GoingMad
Link to post
Share on other sites

Ehh, komputer najgorsze zło, jakie może spotkać ucznia gimnazjum...

Zanim zdecydujesz się na zakup tak drogiego sprzętu popróbuj różnych sportów np. tenis stołowy, bilard - cokolwiek, może się okazać, że masz do tego smykałkę... Uprawianie sportów na pewno niesie za sobą dużo więcej korzyści niż granie na PC...

Siłownia w gimnazjum też ujdzie, polepszy się trochę wizerunek
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Już mówiłem, że nie rozważamy tego, czy mam kupić komputer, czy nie jako 15 latek, bo już mówiłem, że jestem 100% pewny, że za rok na ten zakup się zdecyduję. Spokojnie - mam 3 razy w tygodniu treningi piłki nożnej, na WF-ie się staram i jest git, mam zamiar się teraz dobrze odżywiać, bo chcę trochę masy nabrać, wiecie... NAJPIERW MASA, POTEM MASA HEHE XD, i jak będę miał masę to i na siłkę pójdę :)

Edytowane przez Rafinios
Link to post
Share on other sites

 

 

Na ten moment do kompa za 4000 myślałem nad GTX 970 i i5-4690K z podkręceniem do 4.5 GHz? Na dzień dzisiejszy chyba w każdej grze śmiga na ULTRA

Jako posiadacz GTX 970 i trochę słabszej i5-ki muszę Cię uświadomić, że już teraz muszę w niektórych grać schodzić z detalami. Nie, nie pograsz we wszystko na ultra.

 

 

Mam nadzieję, że nowy komputer za rok raczej z innymi bebechami niż tymi co wymieniłem(GTX 970 + i4-4690K) pozwoli mi grać na ULTRA w Battlefield'a 5, który wychodzi za 2 lata
Czyli chcesz kupić GPU za 1600 zł oraz procka za 1000 zł i wymieniać po roku czasu? Jeśli tak to gratuluję bogatych rodziców.
Link to post
Share on other sites

Buduje, ale zeby z masy nie wyszedl dres / kibol / bezszyjowiec .


 

 

Czyli chcesz kupić GPU za 1600 zł oraz procka za 1000 zł i wymieniać po roku czasu? Jeśli tak to gratuluję bogatych rodziców.

 

Sciskodup MODE : ON

 

 

 

Jako posiadacz GTX 970 i trochę słabszej i5-ki muszę Cię uświadomić, że już teraz muszę w niektórych grać schodzić z detalami. Nie, nie pograsz we wszystko na ultra.

 

No nie pogra , ale albo sie kupuje gtx 980 w singlu albo 970 w sli , jesli chodzi o gre na ultra 60 fps+ 

Link to post
Share on other sites

Przeczytaj to.

 
Jeśli tak to gratuluję bogatych rodziców.

 

 

 

A teraz to.

 

 

(a raczej jego rodziców). 

 

 

Wniosek? 

Edytowane przez GoingMad
Link to post
Share on other sites

Nie mam tyle hajsu, by kupować GTX 970 w SLI xD

Na ten moment kupowałbym takiego kompa:

-CPU: Intel Core i5-4690K (OC 4.5 GHz)

-GPU: Asus GeForce GTX 970 Strix

-MOBO: Asus Z97-Pro Gamer

-RAM: jeszcze nie wiem, ale 16GB

-PSU: BQ Power Zone 650W

-ODD: jakaś zwykła nagrywarka LG za +/- pisiont złoty

-SSD: też nie wiem, ale około 120 GB pod system i długo wczytującego mapy BF'a 4 :D

-HDD: Seagate Barracuda 1TB

-CASE: Phanteks Enthoo Pro

-CPU COOLER: BQ Dark Rock Pro 3

-DESKTOP: LG 24GM77-B

Ale to na dzień dzisiejszy, a za rok się wszystkie plany pewnie zmienią  :)

Btw. na Originie możecie za darmo pobrać Otwartą Betę BF'a Hardline'a :D Zobaczymy jak to się on nam prezentuje :D

Edytowane przez Rafinios
Link to post
Share on other sites

 

 

Asus Z97-Pro Gamer

:rotfl: :rotfl: :rotfl: 

 

 

PSU: BQ Power Zone 650W

:rotfl: 

 

 

RAM: jeszcze nie wiem, ale 16GB

Do grania? :rotfl: 

 

Widzę, że będzie to zestaw bardziej pod respect na dzielni niż pod wydajność.

  • Popieram 5
Link to post
Share on other sites

Skoro już chcesz wydać tyle na komputer do gier i raczej nic nie zmieni Twojego zdania, to postaraj się wykorzystać go w mądry sposób. Zainteresuj się grafiką czy programowaniem. Pomijam już to, że specyfikacja podana wyżej jest bardzo na wyrost i można zaoszczędzić na wielu rzeczach, ale wiadomo - człowiek uczy się na błędach.

 

Zachęcam Cię tylko, żebyś nie wydawał wszystkiego na komputer. Jest wiele ludzi, którzy mają możliwości (pieniądze) ale z nich nie korzystają, nie rozwijają się. Ty masz możliwości i radzę Ci, żebyś coś z tym zrobił, później będziesz żałował.

 

Teraz może Ci się to wydawać dziwne, ale granie na ultra nie różni się dużo od normalnych ustawień. Sprzęt nie sprawi, że będziesz miał większą frajdę z gry (zakładając, że gra będzie płynna).

 

dadulek postaraj się nie być takim chu :cenzura: jem i wytłumacz mu jego błędy w życiu, skoro jesteś taki wszechwiedzący w sprawie komputerów.

Edytowane przez Drzewo97
Link to post
Share on other sites

Tak, rozumiem, ale tak jak mówiłem, pieniądze się zbiorą po zakupie. Chociażby co roku zarabiam 500 zł, po chodzeniu na kolędzie, bo jestem ministrantem :D

 

:rotfl:  :rotfl:  :rotfl:

 

 

:rotfl:

 

 

Do grania? :rotfl:

 

Widzę, że będzie to zestaw bardziej pod respect na dzielni niż pod wydajność.

O co chodzi? Płytka dobra, zasilacz też, 16GB właśnie nie wiem, czy 8GB w zupełności wystarczy, czy 16GB brać :)

Link to post
Share on other sites

Płyta przepłacona (ale ma napis gejming), zasilacz za słaby do SLI i totalnie za mocny do 970. Ale bez sensu teraz cokolwiek doradzać/komentowac skoro zakup, o ile nastąpi, będzie miał miejsce za rok

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...