Skocz do zawartości

Zmiana z AMD na INTELA +nowy ram


Recommended Posts

Planuje zmienic AMD na INTELA oraz RAM z 4 na 16.

 

Aktualnie posiadam kompa z procesorem AMD Phenom X4 955 3,2GHz z chłodzeniem Arctic Cooling Freezer 13 (90mm) przy płycie GA-870-USB-3L. GOODRAM 2x2GB 1866MHz. Karta MSI GTX 650 TI BOOST 2GB 192-bit. HDD WD RED 2TB 3.5 SATA 6GB/s 64MB

i SSD Corsair Force 120GB zasilane wszystko 500W z OCZ'a w obudowie SilentiumPC Gladius m40 z wentylatorami 120mm top 2x front 2x i rear 1x wszystkie firma arctic cooling

 

1. obudowa pomiesci chłodzenie procesora do 157mm wyskosci.

2. chcialbym włozyc INTELA i5(polecacie jakis konkretny model?)[na 99% bede chcial robic OC].

3. ram 16GB (jaka czestotliwosc polecacie?) najgorsze ze nie wiem jaki ram wejdzie pod jakie chlodzenie wiec na wysokie czestotliwosci nie bede mogl liczyc gdyz maja duze radiatory i zostaja jakies 1600MHz z niskim radiatorem.

4. plyta glowna - potrzebuje taka ktora bedzie miala wewnetrzne gniazdo usb 3.0 (gniazdo usb 3.0 na przodzie obudowy) oraz aby na tylnym panelu byly 4xUSB 2.0 i 2xUSB 3.0.

5. podejrzewam iz zasilacz nie wystarczy wiem ogladalem juz 650W corsair gold 80plus(koniecznie musi być modularny).

 

Jeżeli potrzebujecie wiecej informacji, napiszcie w postach ponizej.

Kompurter uzywam do gier oraz renderowania filmow na yt.

 

Budzet mnie nie ogranicza ale nie chce np dac za procka 2tysiace czy za plyte wiecej niz 650zl a na ram mysle do 800

Edytowane przez OrlenYT
Link to post
Share on other sites

 

 

chcialbym włozyc INTELA i5(polecacie jakis konkretny model?)[na 99% bede chcial robic OC].

i5 4690K pod oc.

 

 

Jeżeli potrzebujecie wiecej informacja, napiszcie w postach ponizej.
 

Nie znamy budżetu.

Zastosuj się do tego

 Informacje które powinny znaleźć się w Twoim poście:

  • Zastosowanie komputera: (gry, biuro, photoshop, obróbka wideo, itp.),
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: (najlepiej w złotówkach)
  • Których części potrzebujesz?: (zestaw z monitorem, peryferiami czy sama "buda" itp.)
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt? (overclocking)
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? Czy masz zamiar go zmienić? Jaki to model?:
  • Specjalne wymagania: (cichy zestaw, mała obudowa, chłodzenie wodne, multi-gpu itp.)
  • Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? (często można oszczędzić trochę pieniędzy na obudowie czy dysku, nie zapomnij podać dokładnego modelu)
  • Własna propozycja zestawu: (jeśli jej nie posiadasz, pole pozostaw puste)
  • Inne: (wszelkie pytania, które Cię dręczą)

 W tym celu edytuj pierwszy post, wklej i nanieś poprawki.

Link to post
Share on other sites

i5 4690K pod oc.

 

 

 

Nie znamy budżetu.

Zastosuj się do tego

 Informacje które powinny znaleźć się w Twoim poście:

  •  
  • Zastosowanie komputera: (gry, biuro, photoshop, obróbka wideo, itp.),
  •  
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: (najlepiej w złotówkach)
  •  
  • Których części potrzebujesz?: (zestaw z monitorem, peryferiami czy sama "buda" itp.)
  •  
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt? (overclocking)
  •  
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? Czy masz zamiar go zmienić? Jaki to model?:
  •  
  • Specjalne wymagania: (cichy zestaw, mała obudowa, chłodzenie wodne, multi-gpu itp.)
  •  
  • Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? (często można oszczędzić trochę pieniędzy na obudowie czy dysku, nie zapomnij podać dokładnego modelu)
  •  
  • Własna propozycja zestawu: (jeśli jej nie posiadasz, pole pozostaw puste)
  •  
  • Inne: (wszelkie pytania, które Cię dręczą)
  •  

 W tym celu edytuj pierwszy post, wklej i nanieś poprawki.

 

 

Zastosowanie komputera: (gry, biuro, photoshop, obróbka wideo, itp.),

napisalem na samym koncu mojego posta:

"Kompurter uzywam do gier oraz renderowania filmow na yt."

 

 

Których części potrzebujesz?: (zestaw z monitorem, peryferiami czy sama "buda" itp.)

zawarte w punktach od 2 do 5:

 

"2. chcialbym włozyc INTELA i5(polecacie jakis konkretny model?)[na 99% bede chcial robic OC].

3. ram 16GB (jaka czestotliwosc polecacie?) najgorsze ze nie wiem jaki ram wejdzie pod jakie chlodzenie wiec na wysokie czestotliwosci nie bede mogl liczyc gdyz maja duze radiatory i zostaja jakies 1600MHz z niskim radiatorem.

4. plyta glowna - potrzebuje taka ktora bedzie miala wewnetrzne gniazdo usb 3.0 (gniazdo usb 3.0 na przodzie obudowy) oraz aby na tylnym panelu byly 4xUSB 2.0 i 2xUSB 3.0.

5. podejrzewam iz zasilacz nie wystarczy wiem ogladalem juz 650W corsair gold 80plus(koniecznie musi być modularny)"

 

Czy będziesz podkręcać sprzęt? (overclocking)

"[na 99% bede chcial robic OC]."

 

Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? Czy masz zamiar go zmienić? Jaki to model?:

BENQ GW2255 21,5' 1920x1080 HD (nie zmieniam go)

 

Specjalne wymagania: (cichy zestaw, mała obudowa, chłodzenie wodne, multi-gpu itp.)

jestem bardzo uczulony na glosnosc sprzetu. ma dzialac cicho

 

Własna propozycja zestawu: (jeśli jej nie posiadasz, pole pozostaw puste)

proc

plyta

zasilacz

mam na oku

 

aha czyli procesor dobry znalazlem skoro polecasz

hmm:

plyta

zasilacz

 

mysle tez nad ramem ze jak mam na plycie 4 gniazda to moze lepiej by bylo dwie kosci zeby lepiej wchodzilo pod radiator z proca:

1

2

3

4

5

6

 

co do chlodzenia:

1

2

3

 

Licze na wasza pomoc

Edytowane przez OrlenYT
Link to post
Share on other sites

Czym nagrywasz Fraps czy AVerMedia ?

fraps/bandicam

 

Procesor wybrany juz na 100% tak jak na poczatku bylo mowione i jest to i5-4690K

 

Płyta wybrana na 100% MSI

 

Co do zasilacza wybieram na 100% tego corsair'a.

 

Zostaje nam wybrać odpowiednie chłodzenie (max 157mm) oraz ram ktory sie pod niego zmiesci.

 

Częstotliwość 100% 1600MHz 2x8GB (tutaj lista pasujących pamieci ram do plyty msi)

Edytowane przez OrlenYT
Link to post
Share on other sites

Fraps obciąża CPU w dość znacznym stopniu. Co z kartą graficzną?

Karta zostaje, GTX 650 TI BOOST 2GB

 

pewnie bede zmienial program do nagrywania ale i tak bardziej nastawiam sie na gry

 

glownie teraz bandicam, mozliwe ze zakupie actiona

 

Sprawdziłem dokładnie i wybieram ten ram --> z corsarza, jest w pelni kompatybilny z moja plyta

 

zostaje tylko wybrac odpowiednie chlodzenie cpu, czekam na propozycje

co powiecie na te dwie opcje?

noctua

be quiet

 

oczywiscie noctua to pewnie bedzie najlepszy wybor chodz psuje mi cala kolorystyke a szkoda.

 

da rade ktos sprawdzic czy te chlodzenie bedzie pasowalo z ramem ktore podalem wyzej?

Edytowane przez OrlenYT
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...