Skocz do zawartości

Sterownik ekranu nvlddmkm przestał odpowiadać, ale odzyskał sprawność


Recommended Posts

Witam jak w temacie mam od kilku dni nową kartę graficzną MSI GTX 970 Armor i już w ciągu kilku dni zaciął mi się komputer w trakcie grania na chwile i wyskoczył taki komunikat Sterownik ekranu nvlddmkm przestał odpowiadać, ale odzyskał sprawność. wie ktoś z was co zrobić aby to naprawić ?

 

Sprzęt
Procesor Intel Core i5-3550, 3.30GHz
Płyta Główna : MSI Z77A-G41
Pamięć Ram : GoodRam 2x4GB DDR3
Karta Graficzna : MSI Nvidia GeForce GTX 970
Zasilacz : FSP FORTRON Raider S 650W 80Plus
Chłodzenie Procesora : Zalman X10 Preforma
Obudowa : Zalman Z5
Dysk HDD : Seagate 1TB

Edytowane przez mateuszplex
Link to post
Share on other sites

Na moim r9 270 mam to samo. Pisałem do amd, gigabyte i niczego się nie dowiedziałem. Odpisywali tylko że to najprawdopodobniej konflikt sterowników. W moim przypadku najlepiej działają pierwsze sterowniki jakie wyszły pod 270. W najnowszych sterownikach ekran miga i wyświetla ten komunikat tak długo aż się nie zresetuje("niebieski ekran") komputer. Na starych sterach po prostu raz na jakiś czas mignie i pojawi się komunikat ale komputer się nie wyłącza. 
I próbowałem różne sterowniki, stawiałem system od nowa(zawsze 8.1, nie próbowałem na innym), wyłączałem przyspieszenie sprzętowe we flashu i nic.
Amd nawet dało mi "cenne" wskazówki co do odinstalowania poprzednich sterowników- Panel sterowania->odinstaluj :)

Co do temp u mnie wszystko w porządku. Pod obciążeniem bf/fc4 ~60C. Rzadko wywala błąd podczas grania, najczęściej podczas przeglądania internetu.

Tak czy siak nadal posiadam ten problem...
Również czekam na "eliksir" :)

Link to post
Share on other sites

zapodaj jakiegoś 3dmarka i spr czy karta jest stabilna jakie temperatury ?

Odpaliłem na 20 minut FurMark i max temp to było 82C pod największym obciążeniem a teraz gram w Watch Dogs od 1h i temperatura teraz jest sprawdzana programem GPU-Z i wynosi 74C więc tak nie najgorzej a co do 3dmarka to nie wiem jaki bo jest kilka wersji jedna byłą dobra ale 32 bit a ja mam system 64 bit

Link to post
Share on other sites

3dmarka masz nawet na steamie, tak chyba najlatwiej

miałem to samo na gtx 770 od EVGA, wysłałem do nich opis problemu, odpisali, że założyli zgłoszenie RMA i żebym wysyłał do nich kartę po 2 tygodniach otrzymałem nową i problemu nie ma.

Jak to EVGA, najlepszy support

Link to post
Share on other sites

Normalne na gtx 970, takie cos zdaza sie prawie kazdemu kto posiada te karte graficzna i gra w gry wykorzystujace wiecej niz 3.5gb vramu, dodatkowo grafa ma problemy z physixem ktory tez moze powodowac te bledy, ustawienie physixa na CPU naprawia to jesli to wina physixa.

Link to post
Share on other sites

Normalne na gtx 970, takie cos zdaza sie prawie kazdemu kto posiada te karte graficzna i gra w gry wykorzystujace wiecej niz 3.5gb vramu, dodatkowo grafa ma problemy z physixem ktory tez moze powodowac te bledy, ustawienie physixa na CPU naprawia to jesli to wina physixa.

Wiesz jak to naprawić ?

Link to post
Share on other sites

Zacznijmy, że to nie jest zależne od tego, że GTX 970 ma konstrukcję 3,5 + 0,5 GB ramu więc Okawaru plecie głupoty, problem występuje też w innych modelach kart.

Edytowane przez Głowa
Link to post
Share on other sites

Mam tak od 1,5 roku,komunikat i zamrożenie  pojawia mi się tylko podczas przeglądania internetu nigdy podczas gry,instalowałem wszystko od nowa + nowy bios i nic to nie dało,problem pojawił sie po aktualizacji którejś tam wersji sterowników i już pozostał,jedyna rada jaką udało mi sie znależc to żeby to zignorować :D,dlatego teraz po ostanich newsach o nvidi zastanawiam się czy tym razem nie zmienić karty na czerwonych :P

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...