Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, proszę o szybką rade który telefon wybrać LG G3 S za 710zł czy lumię 735 za 680 telefon chcę używać do grania i robienia zdjęć, chyba że polecacie coś innego w tej cenie?

Bardziej jestem przekonany do g3 s ale jeżeli znacie jakieś wady proszę pisać :)

Link to post
Share on other sites

Dla mnie był by to ciężki wybór, 735 posiada bardzo dobry aparat, natomiast G3s laserowe wspomaganie autofocus-a. 

 

Co do wydajności to 735 będzie płynniejsza ze względu na system, natomiast android da większe możliwości personalizacji ( każdy woli co innego ) 

 

W 735 przeszkadza mi ekran ( używałem przez 3 dni ), biały jest jakiś taki mocno żółty. Natomiast sam telefon jest bardzo czuły i szybki. Jednak animacje trwają wieki. 

Link to post
Share on other sites

Android 5.0 daje dość sporo poza wyglądem w porównaniu do 4.4.x, mianowicie zmianę Dalvik na ART, dodatkowo mniejsze zapotrzebowanie na baterię, lepsza płynność systemu czy dodatki których brakowało w systemach AOSP a były dostępne na producenckich nakładkach. Jak ktoś tego nie rozumie to nie jest ważne na jakim systemie będzie działał, wystarczy aby działały gry, przeglądarka czy facebook. 

 

Faktem jest, że Windows wzbogaca się o rozwiązania z androida i wzajemnie. Jest to nieuniknione. Andorid jest bardziej rozbudowany, ma możliwość większej konfiguracji systemu czy w końcu mod-owania go/ wgrywania innych wersji. Za to windows przez to, że jest bardziej zamknięty i występuje na mniejszej liczbie urządzeń ma możliwość szybszych aktualizacji i płynniejszego działania, jednak ta płynność po części wynika z mozolnych animacji które ukrywają drobne przycięcia.

 

Moim pierwszym telefonem z androidem był HTC dream / ERA G1 były również iphon ( 3GS i 4 ) oraz ostatnio kilka lumii ( 635, 735 i 930 ) jednak zawsze podstawowym telefonem był sprzęt na androidzie który lubię za personalizację a głównie za drawer który da się modyfikować ( w WP przeszkadza mi wstrętna lista z aplikacjami ) Zawsze kolejna wersja androida dawała coś czego brakowało/nie działało w poprzednich. 

Link to post
Share on other sites

Jak do tej pory to mówi się tylko o wyciekach pamięci na lollipop.  Dnim dostał foldery i jeden dodatkowy kafelek w belce.  Nie mowie o takich rzeczach jak nowy kalendarz Google i francuskim w cortanie.  

 

Dla mnie WP przepadł przez przeglądarkę i zabijanie uruchomionych aplikacji. 

Link to post
Share on other sites

Zmiana Dalvik na ART nie przyniosła nic :) - nowe telefony działają trochę szybciej - ale tylko dla tego, że sprzęt jest mocniejszy :)

 

Testowałem A5 na starszych i nowszych telefonach i większych różnic nie ma, czasem mamy o 15% lepsze osiągi a czasem jest wręcz odwrotnie - przy czym im słabszy sprzęt tym mniejsza różnica.

 

Prawda jest taka, że nie ważne jaka będzie "maszyna" Javy - do momentu pozbycia się Javy i przepisania kodu od nowa, Android będzie miał problemy. :) I aby nie było - to twierdzenie ludzi z Google. Jeden z ich głównych szefów przyznał, że wsteczna kompatybilność i Java sa największycm problemem :)

 

Nie wiem co złego jest w Internet Explorer'ze ? Uzywam go na Lumii, używam na tablecie z Windows 8.1 oraz na stacjonarkach - i działa szybciej, lepiej i stabilniej niż FF czy Chrome, w zasadzie nawet Operę porzuciłem na rzecz IE.

 

A w Windows 10 będziemy mieć nowa przeglądarkę Spartan - która sądzą z dotychczasowych informacji będzie śwetna.

Link to post
Share on other sites

Ja naczytałem się na pewnym forum o restartach Lumii 735, często kilka razy dziennie, aktualizacje nie pomogły.

No i właśnie mam problem, bo mam we wtorek brać tel na przedłużenie umowy no i chyba lumia po tym co naczytałem się na forach,odpada.

A nie chce mi się bawić w latanie po salonach i serwis.

Został jeszcze właśnie LG G3 S, jest on nieco droższy,przy abonamencie za 49.98zł(Orange) mam go za dopłatą 379zł, a lumię 735 za dopłatą 99zł.

W pozostałych sieciach albo śmieszne warunki umowy, albo wyższe ceny tych urządzeń,przykładowo w Plusie w abonamencie za 49,99zł L735 mam za 349zł a g3s za 486zł, jak widać,różnica w cenie duża.
Poradźcie coś

Link to post
Share on other sites

wybrałem w końcu LG g3 s czy to normalne że w nocy przy nie używaniu telefonu bateria spada o 15% przez zaledwie 7-8h? wifi wyłączone, korzystanie tylko z 2g włączone.

Factory ja do tej pory o telefonie mogę powiedzieć że fajnie się nim operuje dość szybko chodzi jeśli mam pisać o aparacie to przedni tragedia a główny średni

Link to post
Share on other sites

Tak się zdarzyło że mam od 2 tygodnii i Lumię 735 i LG G3 S i dość mocno je "katuję".

Do tej pory miałem kontakt głównie z Blackberry i Androidem, WP to nowe doświadczenie i muszę powiedzieć że jestem coraz bardziej przekonany do systemu MS. Porównując LG z Lumią moge powiedzieć tylko tyle że do pokazywania bajerów i buzerów lepsze jest LG, do użytkowania zdecydowanie Lumia.

 

Przewagi Lumii:

Ogólnie pojęte działanie, po prostu działa ok, bez lagów, przywieszek itp. to trzeba zobaczyć. Użytkownik androida po prostu nie zdaje sobie z tego sprawy, że system może jakoś tak działać lepiej.

Lumia ma nieco lepszą jakośc dźwięku.

Lepsze nagrywanie filmów (zdjęcia już sa bardziej porównywalne).

Mniej, ale lepiej dopracowane aplikacje.

Mimo wszystko wyświetlacz, czerń jest czarna, kolory żywe. W LG jest to jakieś takie mleczne. Nie wiem dlaczego ale ekran Lumii znacznie łatwiej wytrzeć do czysta, na LG widać paluchy jak cholera. Niby oba mają Gorilla Glass 3, ale jest tu wyraźna różnica.

 

Przewagi LG:

Mnóstwo aplikacji, w większości zbędnych, aczkolwiek WIFI analizer na WP by się przydał :)

Być może przyciski na spodzie, a nie z boku (rozwiązanie LG) nie jest głupie, ale tylko może...

Brak zabawy z dzwonkami, w WP trzeba przycinać MP3 do max 40 sek. Ale jak często wstawiamy nowe dzwonki ? A i aplikacje na WP sa do tego mega proste.

LG jest chyba ładniejsze, ale to kwestia gustu.

Dioda powiadamiania, chociaż ona w tym modelu działa tak sobie :)

Port IR (niby ciekawa rzecz) ale ja i tak używam standardowych pilotów.

 

Podsumowując, nie można powiedzieć by któryś z telefonów był zdecydowanie lepszym (gorszym), to przyzwoite maszynki średnio pólkowe. Ale :

Jeżeli ktoś ma odwagę zmienić system i gotów zamienić ładną tapetkę, na niekoniecznie ładne kafelki, to polecam Lumię.

Jeżeli ktoś woli popisywać sie telefonem z aplikacją pokazują wiązanie krawatów (chociaż i to na WP jest), to niech wybiera LG

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...