Skocz do zawartości

Recommended Posts

To w takim razie nie mam pojęcia co jest nie tak... Może chłodzenie ma rozszczelnione heatpipy?? 

 

Powiedz mi jak obciążasz grafikę temp w kilka sekund skacze o np 20 lub więcej stopni??

 

Czy radiator szybko się nagrzewa czy jest zimny?

Link to post
Share on other sites

Przy tym chłodzeniu  w stresie powinno być od 70-80 stopni .Co do temp. vrm  to trochę za dużo.Problemem mogą być  wentylatory  które dają małe ciśnienie i znacząca odległóść od sekcji zasilania na karcie.Jak masz jakieś inne wentylatory to przetestuj na nich   Nałóż jeszcze raz pastę cienką warstwą na całej powierzchni chipa.A czasami w stesie nie zbija ci z automatu taktowania karty?

Link to post
Share on other sites

Nie

Co myślicie o wentylatorach akasa viper yellow 140 cm. Znajomy ma.Opłaca się pożyczyć czy nie są warte uwagi. Mogę sprawdzić jak chodzą

Mam wersję Apache tego wentylatora, czyli obroty do 1300, ciśnienie statyczne 2.76mm/H2O ale chyba tylko na papierze. Na 1000 obr. już wyraźnie głośny. U mnie na MK-26 lepiej spisywały się Thermalrighty TY-140/141, które teoretycznie mają niższe ciśnienie statyczne, coś około 1,7mm/H2O według jednego z testów. No i jest ciszej.

Link to post
Share on other sites

A czasami nie robiłeś OC karty?

Kupiłem MK-26 głównie po to żeby było ciszej, zanim zabrałem się w zabawę w OC, karta wtedy 7870XT, odmówiła posłuszeństwa. Zamierzam zainstalować to chłodzenie na R9 280, chociaż to oryginalne Asusa jest stosunkowo ciche, ale nie tak ciche jak MK-26 z wentylatorami TY-14X od Thermalrighta. Muszę jeszcze dokupić dwa TY-141, bo te które miałem na karcie zainstalowałem na Noctua D14.

Link to post
Share on other sites

Testujesz w grach czy behmarku?

Przepraszam, że z taką zwłoką odpowiadam, ale nie miałem czasu żeby zajrzeć na forum. Testowałem na jakimś benchmarku i w grach. Temperatury jeżeli chodzi o gry to nawet w upały, z tego co pamietam, nie dochodziły nawet do 50st. W benchmarku nie pamietam którym ale chyba MSI , a no i OCCT maksymalna temperatura jaką udało się osiągnąć to 61st, że o błogiej ciszy nie wspomnę :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...