Skocz do zawartości

Myszka ~250zł/Proszę o szybką pomoc!


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Mostian,

Recommended Posts

§  Budżet: 250zł

§  Jakiej myszki obecnie używasz: Śmiec dołączony do laptopa.

§  Jaką masz obecnie podkładkę: Podkłądkę dokupię pod myszkę

§  Z jakich wartości DPI korzystasz: 400-1200

§  Ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – cm / 360° w grach FPS: 12cm

§  W co grasz (gatunki oraz konkretne tytuły): CS:GO, różne RPG-i

§  Ile przycisków używasz w myszce: 5

§  Chwyt: Fingero-pam grip

§  Jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1+2+2

§  Wielkość dłoni (od czubka palca środkowego do kciuka: 12cm

§  Dlaczego chcesz zmienić mysz: Ponieważ jest beznadziejna.

             §  Uwagi (wygląd, liczba przycisków, waga, materiał myszy): Myślę głównie nad Razer DA Chroma, martwi mnie (podobno) awaryjnśc serii DA. Macie lepsze propozycje? Zależy mi na czasie. Podkładkę prawdopodobnie kupie Tesoro Aegis x2. Rozważę wszystkie propozycje.

Link to post
Share on other sites

SS Rival- za duży wycierająca sie guma pod kciukiem

Zowie FK1/2- brak oprogramowania, przeciętne przyciski

Logitech G502- za ciężki, za duża ilosc przycisków

Razer DA Chroma- ppdoba mi się ale podobno myszki Razera są mocno awaryjne.

 

Myszkę muszę kupic dzis, wiec licze na jeszcze inne rady ;)

Link to post
Share on other sites

SS Rival- za duży wycierająca sie guma pod kciukiem

Zowie FK1/2- brak oprogramowania, przeciętne przyciski

Logitech G502- za ciężki, za duża ilosc przycisków

Razer DA Chroma- ppdoba mi się ale podobno myszki Razera są mocno awaryjne.

 

Myszkę muszę kupic dzis, wiec licze na jeszcze inne rady ;)

 

DA 2013/Chrome DA 2013 miałem 3 sztuki, a dzisiaj obecnie mam dwie sztuki również Chromy. -> Zero problemów :) 1wszego DA mam od jakiś 2 lat, i nie mam jakichkolwiek problemów, jedynie co to ślizgacze porysowane :)

 

FK1/2 - brak oprogramowania to wielki plus:) (akurat Razer Synapse to ścierwo - niestety) Przyciski przeciętne, bo nie znajdują zastosowania idealnego do każdego typu gier.

 

Logitech G502 mysz z obecnie najlepszym sensorem na świecie, ale kształt nie każdemu może pasować, mysz dosyć ciężka - nawet dosyć mocno przy swoich kształtach:)

 

Mionix Avior 7k ( jedyny problem, gdy miałem tą mysz, to zauważyłem że lewy i prawy przycisk inaczej chodzą (tzn. lewy jest lżejszy do wciśnięcia - to samo było z FK1 - strasznie mnie to irytowało i musiałem tą mysz oddać ;( - kupisz na allegro w sklepie za 300zł. Bardzo fajny kształt, kolejną rzeczą do której musisz przywyknąć to boczne przyciski które wystają dosyć mocno i mogą przeszkadzać w trzymaniu myszy fingertipem.

 

DA Chroma - jeśli byłbyś zainteresowany to kupisz też do 250zł bez problemu:)

Edytowane przez steel116
Link to post
Share on other sites

To chyba zdecyduje sie na DA Chroma, dlaczegio miales tyle modeli DA? Pytam z ciekawosci ;)

Bd to dobry wybor + podkladka Tesoro Aegis x2

Bardzo często zmieniam myszki, co chwilę kupuję sprawdzam przez np. 14 dni i oddaje. Akurat z DA 2013 miałem okazję, bo znajomy co pracuje w sklepie sprzedawał kilka sztuk powystawowych, a że cena była śmiesznie niska, to zakupiłem dwie sztuki, które rozeszły się po znajomych w błyskawicznym tempie :)

 

Co do Chromy, to mam dwie sztuki, bo jedną zakupiłem dla siebie ( i mam do dzisiaj, a drugą dla brata) - któremu nie pasuje mysz a nie oddał jej na zwrot w ciągu 14 dni, więc sobie leży, a że nie ma czasu jej sprzedać, to leży w pudełku na półce od miesiąca :)

Link to post
Share on other sites

W temacie Mionix 7000 to również myślę że jest to bardzo dobry wybór. A co do pytania to widziałem na allegro Mionix Aviora 8200 wraz z podkładką w sklepie za 320zł. Co prawda wyskakuje poza budżet ale niewiele.Jest to ta sama mysz co Avior 7000 tylko to laser. Dobry deal.

Link to post
Share on other sites

Dobre porównanie ale mimo wszystko Func korzystniej wypada z perspektywy ergonomicznej. C prawda nie miałem okazji trzymać akurat Qpada, ale bawiłem się Funciem. Zrobił na mnie ogromne wrażenie. Idealnie wyprofilowany pod dłoń. Fakt rozmiar L :)


Widzę właśnie że Func na allegro kosztuję 230 fakt że z lombardu no ale jest. Natomiast w sklepie jest za 270zł Dobra cena jak na tą mychę. Z reguły kosztuje ponad 300zł

Link to post
Share on other sites

Mionix 8200 jest po 320+ zł, kiedy 7000 Avior jest po 300zł ( z przesyłką )

 

Nie opłaca się brać 8200 z laserem, kiedy mamy do wyboru 7000... i to w dodatku w 2015roku, gdzie laser pozostaje w tyle, jeśli mamy mowę tutaj o nowych sensorach optycznych takich jak w Avior 7k - 3310 :)

Edytowane przez steel116
Link to post
Share on other sites

Jak najbardziej popieram Twoją wypowiedź, jeżeli jest wybór pomiędzy tymi dwoma w podobnej cenie to zdecydowanie 7000.


Nie rozumiem jedynie Logitecha, który pakuje w swoje myszy po laser 12K DPI. Taki doświadczony gracz na rynku nie robiłby tego chyba bezpodstawnie:)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...