Skocz do zawartości

Użycie procesora wynosi 100% i nie spada.


Recommended Posts

Witam,

jestem zupełnie nowy na forum i chciałbym Was prosić o pomoc. Mianowicie od pewnego czasu mam problem z procesorem. W pewnym momencie jego wykorzystanie podskakuje do 100%, nie spada i trzeba restartować komputer. Po restarcie problem znika, ale tylko na pewien czas. Dzieje się tak podczas wykonywania najprostszych czynności, a najczęściej podczas oglądania filmu na YT. Proszę o rady.

 

Sprzęt:

Intel Pentium E6500

Płyta gł. Asus P5G41T-M LX

Grafika: Gigabyte GeForce GT430

Windows 7 Ultimate 32-bit

Link to post
Share on other sites

Podaj więcej danych.

Ściągnij sobie adwcleaner i uruchom go - kliknij szukaj - a później usuń. Jeśli znajdzie syf w windowsie to go usunie. Później restart.

 

W windows 7 masz również narzędzie które nazywa się monitor zadań lub zasobów - poobserwój który proces tak drenuje. uruchom monitor zadań na zakładce CPU. Klikasz prawym klawiszem na pasku na dole i - menager zadań - zakładka procesy (zaznacz pole "pokaż procesy wszystkich użytkowników"). Możesz na zakładce wydajność kliknąć monitor zasobów - będzie więcej danych.

 

Poza tym masz zainstalowanego 32 bitowego windowsa 7 - to nie ma szansy działać dobrze ze względu na możliwości adresowania pamięci - faktycznie tylko 3,2GB pamięci może zostać zaalokowane. Jeśli masz kiepski dysk to proces stronicowania będzie straaaasznie spowalniał działanie systemu. Jeśli masz co najmniej 4GB ramu to warto przejść na wersję x64.

Edytowane przez majster-b
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Użyłem ADWCleanera, usunął kilka plików. Jednak po jakims czasie problem znów wystapił, i wtedy sprobowałem przeanalizować procesy i usługi. Dużo zużywają: NT Kernel (wiem że jest ważny, chyba że się mylę), Svchost, iSafeSvc2, Chrome i Avast. Z usług najwięcej drenuje Avast, ale to antywirus, więc nie wiem co myśleć. Czy to dobrze, czy coś tu jest zupełnie niepotrzebne? Jakie dane mógłbym jeszcze podać w celu identyfikacji problemu? 

Edytowane przez RatajReplay
Link to post
Share on other sites

Windows początkowo przez pierwsze 5-30 min obciąża system szukając łatek do systemu i jeśli je znajdzie to zaczyna wdrażać co obciąża procesor(ten proces działa w tle)  potem do tego antywirus sprawdza swoje i jeśli masz dodatkowo zaplanowane sprawdzanie komputera Twój leciwy procesor ledwo zipie bo musi dużo danych przetworzyć. Zostaw komputer na pewien czas i sprawdź czy problem ustanie zawsze możesz monitorować to menedżerem zadań.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Powiem tak: odinstalowałem YAC (taki cleaner) i problem jakby znikł. Popracuje jeszcze trochę czasu i napiszę co z tego wynikło.

I tak bardzo dziękuje wszystkim za pomoc i poświęcony czas :)


Witam ponownie!

 

Po odinstalowaniu YAC, o którym pisałem już wcześniej, problem przestał istnieć. Wszystko działa jak należy, a dodatkowo po usunięciu tego programu mogłem bez problemu zainstalować Skype, który wcześniej odmawiał współpracy i był bezużyteczny. Tak więc rozwiązaniem mojego problemu była deistalacja YAC :) Nie polecam jego instalacji. Dziękuję jeszcze raz wszystkim za pomoc, temat do zamknięcia :)

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...