Skocz do zawartości

Zestaw za 3000 zł z monitorem - porada


Recommended Posts

1. Procesor: AMD Phenom II X2 550 BOX (3.1GHz, Dual Core, 7MB[1+6], 80W, AM3) - 303 zł

2. Wentylator: SilentiumPC Spartan (LGA775/1156/1366 oraz AMD AM3/AM2/AM2+/939/754) - 68 zł

3. Płyta główna: Asus M4A77T 770 DDR3, SATA2, RAID, GBLAN, ATX, AM3 - 255 zł

4. Pamięci: DDR3 4GB 1333MHz Geil (2x2GB, DualDDR, CL9) - 299 zł

5. Dysk twardy: Seagate Barracuda 7200.12 1TB, SATA/300, 32MB cache, NCQ (zapis prostopadly) - 229 zł

6. Nagrywarka: Samsung SH-S223C, AllWrite, SATA, OEM, Czarna - 65 zł

7. Karta graficzna: GeForce GTX460 Asus 768MB, DDR5, 2xDVI, mHDMI, PCI-E - 624 zł

8. Obudowa: CoolerMaster Elite 330 Black (bez zasilacza) - 149 zł

9. Monitor: Benq 24" LCD G2420HD (5ms, DVI, HDMI, czarny, 1920x1080) - 678 zł

10. Klawiatura: A4Tech X-7 G800MU Gaming Keyboard - 66 zł

11. Zasilacz: Zasilacz do obudowy ATX 600W OCZ StealthXStream 2 (Fan 120mm, PFC) - 256 zł

 

Razem: 2992 zł

 

Zaproponowałem kumplowi powyższy zestaw do 3000 zł. Co o nim sądzicie? Tego budżetu nie można przekroczyć bo on więcej nie ma. Zestaw musi być z monitorem i klawiaturą (myszkę ma). Wszystkie ceny z gral.pl. Pozdrawiam

 

p.s. zapomniałem dodać że zestaw będzie do programów typu autocad i solidworks, no i oczywiście do pogrania

Link to post
Share on other sites

1. Procesor proponuję AMD Athlon X3 445 - 274zł

Dlaczego? Dwurdzeniowy PII jest znacznie słabszy, a możliwość odblokowania do pełnoprawnego Phenom'a X4 ma zarówno Athlon jak i Phenom X2, z czego gdy ten drugi się nie daje odblokować wiele traci. Athlon to pewniejszy zakup.

2. Jeśli nie podkręca mocno to pudełkowy wystarczy. Hałas przy obu będzie podobny.

3. Zdecydowanie lepiej dorzucić do Asrock 870 Extreme3 - 309zł

To dużo nowocześniejsza konstrukcja, bardziej elastyczna.

4. Pamięci niech bierze GoodRam 2x2GB 1333MHz - 2x137zł

Jeśli nie widać różnicy to po co przepłacać? Bardzo dobre polskie pamięci.

5. Dysk http://www.ram.net.pl/product_info.php? ... s_id=50272 - 145zł

Zdecydowanie lepsza propozycja i można trochę zaoszczędzić (na lepsze mobo).

6. Napęd OK

7. Kartę można wyrwać w ram.net za okrągłe 600zł, ew brać Gainwarda za 570

8. Buda OK, chociaż ja bym dołożył np. do Thermaltake V3 (pieniądze zaoszczędzone na innych podzespołach wedle mojej sugestii)

9. Monitor OK

10. Styknie. Wybór raczej kwestii preferencji.

11. Zasilacz OK ale może być Delta GPS-500AB A 500W za 149zł. Konfig spokojnie uciągnie, a stówa w kieszeni.

Link to post
Share on other sites

Tylko zapomniałem dodać że zakup musi być w całości w warszawie. Bez żadnych przesyłek.

 

A tak przy okazji chłodzenia na proca to akurat boxowy z PII a ten spartan to jest różnica bo box mi wchodził bez kręcenia na 5500 obrotów a to akurat wyło strasznie. Dlatego dorzuciłem tego spartana. Dysk 500 GB to za mało dla niego. On chce teraz co najmniej 1TB. No i jeszcze za parę miesięcy jakieś 2 dyski będą dodatkowe do tego

Link to post
Share on other sites

Aplikacje CAD/CAM wykorzystują wielowątkowość. Potrzebują jak największą ilość rdzeni, lecz pewnych, nie hipotetycznych (da się odblokować czy się nie da). Praca nie jest loterią panowie. Potrzebują również dużej ilości RAM. 4 GB mają karty graficzne dedykowane do takich aplikacji. Niezbędne min to 8 GB RAM.

Proszę udzielających porad, by zorientowali się w realiach dotyczących wymagań, jakie stawia środowisko CAD/CAM.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...