Skocz do zawartości

Myszka do 400zł podobna kształtem i rozmiarem do LX6


Recommended Posts

Witam

Już nie wytrzymuje z tym G502 i idzie on na sprzedaż.

 

Potrzebuje nowej myszki która wyprofilowaniem i rozmiarem podobna będzie do LX6, gdyż tam mogłem sobie wygodnie oprzeć całą dłoń a nie jak w przypadku G502 że środkową część dłoni trzymam w powietrzu i zamiast opierać się na myszce to opiera się na palcach a palce na myszce.

 

Rozdzielczość maksymalna to 5000dpi więcej to marketing. Na G502 używam 4000dopi.

 

Chciałbym aby myszka miała podobną ilość przycisków do G502, oraz mile widziana by była funkcja swobodnego obracania się scrolla.

 

Chciałbym również aby myszka posiadała funkcję chwilowego obniżenia dpi jednym z przycisków.

 

Wymienne ciężary są zbędne.,

 

Maksymalny budżet 400zł.

 

Tutaj to co mam oraz to jak mniej więcej chce aby było

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0aba65406c9db5f1.html

 

Link to post
Share on other sites

Witam

Już nie wytrzymuje z tym G502 i idzie on na sprzedaż.

 

Potrzebuje nowej myszki która wyprofilowaniem i rozmiarem podobna będzie do LX6, gdyż tam mogłem sobie wygodnie oprzeć całą dłoń a nie jak w przypadku G502 że środkową część dłoni trzymam w powietrzu i zamiast opierać się na myszce to opiera się na palcach a palce na myszce.

 

Rozdzielczość maksymalna to 5000dpi więcej to marketing. Na G502 używam 4000dopi.

 

Chciałbym aby myszka miała podobną ilość przycisków do G502, oraz mile widziana by była funkcja swobodnego obracania się scrolla.

 

Chciałbym również aby myszka posiadała funkcję chwilowego obniżenia dpi jednym z przycisków.

 

Wymienne ciężary są zbędne.,

 

Maksymalny budżet 400zł.

 

Tutaj to co mam oraz to jak mniej więcej chce aby było

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0aba65406c9db5f1.html

Polecam

Roccat Kone XTD 8200 DPI sam posiadam taka jest swietna

Link to post
Share on other sites

Ja również posiadam Kone XTD i faktycznie jest bardzo dobry. Jest duża czyli, dla fanów dużych myszy, ma wymienne obciążenie, a co do przycisków nie ma żadnego problemu z dostępnością do nich.

Natomiast zobacz sobie jeszcze: Func MS3-R2, Mionix Avior 7000 albo 8200, jeżeli preferujesz MMO to polecałbym Corsair M95.

No i oczywiście Roccat Kone XTD.

We wszystkich wymienionych spokojnie zmieścisz się w budżecie.

Link to post
Share on other sites

Myszke kupuje raz na kilka lat. Jak juz kupiłem G910 i przepłaciłem no to cóż... Grunt aby się spisała tak jak LX6


Kupiłem Tyona za 429zł. Różnica ogromna, w ogóle ślizgacze są chyba lepsze. Myszka znacznie bardziej gładko się przesuwa. O komforcie nawet nie wspomnę...

Link to post
Share on other sites

Póki co rewelacyjnie. Chodź LX6 nadal wygodniejsze to na Roccacie już mi się ręka nie męczy bo przylega. Pierwsze wrażenia to że mysz ma lepsze ślizgacze, myszka bardziej gładko porusza się po podkładce. Kolejny plus to przyciski przy PPM i LPM. Przy PPM odległość palca od przycisków jest bardzo duża więc nie wiem jak można na nich trzymać palec jak to było w teście. Fajny jest również środkowy przycisk lewo/prawo. Przełącza się go całym palcem, przydaje się w dyinglight do zmiany uzbrojenia dodatkowego.

 

Stwierdzam również że przycisk umieszczony w "podkciuku" jest wygodniejszy w obniżaniu dpi od tego w logitech umieszczonego obok kciuka. Palec jest w pobliżu i wystarczy nim tylko zjechać w dół co nie powoduje destabilizacji celownika jaka mi się zdarzała w G. Nie ma możliwości aby go przypadkowo wdusić, chyba że ktoś nie trzyma myszki kciukiem tylko kładzie go swobodnie:)

 

Wygląd ma gorszy od G502 oraz brakuje mi tej fajnej swobodnej rolki.

 

Ciekawe że jak podłączyłem obie myszki z takim samym dpi to logitech zachowywał się jakby miał większe dpi od roccata, chodź było ustawione takie samo - ale chyba jest to kwestia programowa i obie myszki były inaczej ustawione kedy sprawdzałem w ustawieniach windowsa i w ustawieniach windowsa ktore oferuje roccat.

 

Analoga jeszcze nie testowałem.

Edytowane przez Akselpl
Link to post
Share on other sites

Generalnie myszka ma 11 przycisków programowalnych nie licząc głównych i scrolla, dużo. Analog też może robić jako dowolne dwa przyciski. Analoga można używać w grach któe wykorzystują zarówno Xbox input oraz Direct Input.

 

Po włączeniu easyshift robi się 22 przyciski ale jakoś nie ciągnie mnie do tej funkcji,

 

Znalazłem również bardzo śmieszną funkcję.

 

Ustawiasz sobie pod klawisz timer i odlicza Ci czas po wduszeniu. Na 10 sekundach mówi 10 po angielsku a potem 5 4 3 2 1 GO :D Może być to przydatne w grach gdzie rzeczy dzieją się/pojawiają się schematycznie a nie losowo.

Edytowane przez Akselpl
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...