Skocz do zawartości

ostateczny zakup laptopa.październik blisko ; )


Recommended Posts

Bo ja wiem, laptopy bardzo powoli zaczynają wypierać pc. Kilka lat temu zaczęła się rewolucja i zaczęto wkładać do nich wysoko wydajne podzespoły. Taki R580 mógłby być lepszy od twojego PC.

 

Ze stacjonarką, chociaż mam potężna pożegnałem się już jakiś czas temu. Mojego Samsunga mogę wziąść na kolana, do łóżka. Wyjechać z nim na działkę, do pracy. Mnie po prostu bardziej się przydaje. Zastanów się czy często gdzieś łazisz i cenisz sobie wygodę.

Link to post
Share on other sites

Patrząc na tabelę

 

http://www.benchmark.pl/uploads/image/cinebench.jpg

 

w porównaniu do wyników cinebench tutaj

 

http://www.notebookcheck.pl/Test-proces ... 83.0.html#

 

Twój E6300 po oc na 3.0 wymięka przy i5-430M a co dopiero przy i5-450M, który siedzi w samsungu R580 i jest ledwo szybszy od i3-330M którego spotkamy w asusie i acerze. Nawet T9800 czyli już wyższej klasy procesor, nie radzi sobie z i5-500+.

Link to post
Share on other sites

szukalem ale nie znalazlem jak plasuje sie wydajność proca i3 330 M / i 5 430 M do C2D E6300 OC na 2,8 GHz ? ? ?

bardzo ciekawe ale desktop to desktop jeszcze ten core 2 duo oc 2,8GHz bedzie wydajniejszy od i3 i może sie równać z i5 430m i nie chodzi tutaj o jakieś lipne cinebenche tylko to już od autora zależy do czego bedzie używał kompa. Ale nie ma co porównywać desktopa z laptopem bo wiadomo że do gier lapek nie spełni oczekiwań (oprócz tych drogich lapków z i7 i gtx-ami bądź radkami hd 58..) za 3000zl lapek vs desktop do wszystkich zastosowań wygra oczywiście desktop(przypominam że oc jest wskazane w desktopie na darmową wydajność) ale jeżeli do biura, netu to lapki starczają (mały pobór prądu, etc.) więc sie zastanów do czego chcesz komputer [wysoka wydajność za niższa kwote + niemożność przenoszenia vs niższa wydajność za wiekszą kwotę + pełna mobilność, przenoszenie, mniejszy pobór prądu] Myśle że z tym pomogłem to weż to do rozumu i powiedz czego chcesz :D
Link to post
Share on other sites

muszę to jeszcze przemyśleć. desktop mi pasuje ale na studiach < mieszkanie w akademiku . zjazdy jakies 2x w miesiacu do domu > mobilność wskazana czyli lapek.

 

Rodzice uprali sie żebym kupił IBM T60 ..znaczy uparli. powiedzieli ze mi go kupia jeśli chce. ale ze np. daja mi kase która przeznaczyliby na T60 a ja sobie dołoze do lepszego lapka = nie chca

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...