Skocz do zawartości

Empire Total War wasze wrażenia


Recommended Posts

Co sądzicie o tej gierce ??. Moim zdaniem jest to najlepsza cześć serii TOTAL WAR. W prawdzie dużo jest jeszcze niedoróbek ale następne patche mają to poprawić.

 

Myślę że wprowadzenie steama jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Aktualizacje są na bieżąco. To jest wieli plus.

Link to post
Share on other sites

Hej,

moim zdaniem jest świetne. Po pierwsze zupełnie inny klimat. Wprowadzenie muszkietów, rozwój piechoty i taktyki jej użycia (strzelanie salwami, szeregami, strzelanie w marszu), coraz ciekawsza artyleria (armaty, haubice, moździerze, działka "automatyczne", artyleria rakietowa), a do tego postępujący zanik roli kawalerii, jako podstawowej broni ofensywnej. O tym ostatnim najłatwiej się przekonać, gdy wróg nieopatrznie puści atak kawalerii na naszą piechotę liniową strzelającą szeregami. Trzy szybkie salwy są w stanie położyć cały wrogi oddział.

Nadto wspomniane już bitwy morskie są po prostu świetne. O ile oczywiście potrafimy dowodzić flotą, bo puszczona samopas natychmiast daje się wystrzelać lub nawet ostrzeliwuje własne jednostki, jeśli wlezą w linię ognia.

Ciekawie rozwiązane okno postępu technologicznego. Szkoda tylko, że po "wyprodukowaniu" kilku dżentelmenów, nowych już nie uświadczymy. A to powoduje, że nie ma sensu budować więcej niż 4-5 uniwerków. Użycie szpiegów jakoś się zmarginalizowało w porównaniu do poprzednich części, nie kumam też za bardzo idei kleryków. Rozumiem, że wiarę trzeba krzewić, ale wiele to nie zmienia. Nawróciłem indian w 100% na protestantyzm, co nie zmieniło ich wrogiego podejścia do mnie. A powinien być przewrót czy coś...

Ciekawi mnie też fakt, że zajmując wrogi uniweret, pozostają tam obcy naukowcy. Ale nie pracują dla mnie. Bez sensu.

Z minusów - co każdy pewnie zauważył - parę niedociągnięć - największy w bitwie podczas przekraczania jakichkolwiek przeszkód (mury, płoty itp). - wszystkie jednostki za wyjątkiem artylerii, mają z tym problem. Koniki wręcz potrafią hycać w te i we wte paraliżując ruch całego oddziału. A artyleria zwyczajnie przeszkodę przenika....

 

Zbędnym utrudnieniem są moim zdaniem szlaki handlowe zamorskie. Trzeba je zajmować, zdobywać, a korzyść z tego - niewielka, jeśli nie ma się dość portów handlowych.

 

A poza tym - ciupię w to nieustannie chyba od miesiąca i E:TW dołączyło do grona nielicznych moich gier dyżurnych :(

Link to post
Share on other sites
  • 4 miesiące temu...

Grywam w gry strategiczne już od lat. Jednak nigdy wczesniej nie grałem w żadnego TW. Empire TW to moja pierwsza gra z tej serji i jestem pod wielkim wrażeniem. To w tej chwili dlamnie najleprza strategia. Jest parę żeczy do których można się przyczepić,mimo tego i tak jest fajnie. Polecam gorąco!! :)

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...