Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Mam w planach zakupienie nowego PC. Używany będzie głównie do gier. Komputer tylko na 2 lata pewnie, ponieważ za 1.5 roku wybieram się na studia i raczej nie będę z niego tak bardzo korzystał. Więc tak:

  • Inne : Zastanawiam się nad złożeniem w x-komie, ponieważ sklep w Krakowie, a że mieszkam nie daleko to w razie kłopotów mógłbym go oddać na gwarancje w sklepie.

 

Jak widzicie nie podałem obudowy, czekam na propozycje. Mam też lekkie wątpliwości do zasilacza i nie jestem pewny płyty głównej. Pewnie też zauważyliście, że w 2800 zł się nie zmieszczę. Teraz kilka ważnych rzeczy:

1. X-kom czy morele? X-kom mam na miejscu, a zależy mi trochę na tym, ponieważ w wypadku awarii oddaję go bez problemu w sklepie (przynajmniej sądzę, że tak można).

2. Dokładanie do gtx 960 raczej bez sensu, tak?

3. Nie widzę opcji złożenia zestawu w x-kom, proszę o wskazówkę ;)

 

Czekam na pomoc i propozycje zestawów. Z góry dziękuję wszystkim, którzy pomogą. 

Link to post
Share on other sites

Obudowa zalmana Z3l lub Zalman R1 częściowo wyciszona (pod front panelem jest specjalna gąbka wygłuszająca)..

2. Dokładanie do gtx 960 raczej bez sensu, tak?

Nie ma raczej dołożyć do radeona 280x lub zamiast gtx 760 radeon 280. 

Edytowane przez Sadek.0
Link to post
Share on other sites

 

 

1. X-kom czy morele? X-kom mam na miejscu, a zależy mi trochę na tym, ponieważ w wypadku awarii oddaję go bez problemu w sklepie (przynajmniej sądzę, że tak można).

 

Zobacz jak to wypada cenowo i nie nastawiaj się na starcie pod reklamowanie sprzętu. W przypadku zakupu poza miejscem zamieszkania pakujesz wszystko w karton, dzwonisz po kuriera i nawet z domu nie musisz wychodzić.

 

 

 

Dokładanie do gtx 960 raczej bez sensu, tak?

 

Tak, nie ma sensu

 

 

 

Nie widzę opcji złożenia zestawu w x-kom, proszę o wskazówkę

 

 

Zapytaj w sklepie. 

 

Co do samego zestawu. Można taniej i nawet wydajniej. Jest jeden haczyk, GPU od AMD

 

Intel Core i5-4460 /3.2GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/ http://www.esc.pl/images/icons/icon-pc.jpg

Gigabyte GA-B85-HD3 /intel B85, LGA1150/

XFX Core TS 430W 120mm 80+ Bronze 120mm

Crucial 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 Ballistix

Sapphire Radeon R9 285 Dual-X 2GB DDR5 256bit (918/5500)

Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda

Liteon iHAS124 SATA (black

 

2745 zł +  kody na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa 

 

40 zł taniej i zyskujesz dodatkowo płytę główną z dwiema kośćmi biosu, lepszy elektrycznie zasilacz, pamięci w dualu, szybszy HDD oraz wydajniejszą GPU o około 10% w postaci R9 285 z 3 GB vram 

 

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/amd_radeon_r9_285_premierowy_test_sapphire_r9_285_dualx?page=0,6

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/amd_radeon_r9_285_premierowy_test_sapphire_r9_285_dualx?page=0,8

 

Nawet w C3, w grze która preferuje nV, ten R9 285 wypada bdb dobrze. 

 

Do tego dorzucasz wyżej wspomnianego Zalman R1 USB3.0 (b/z) i tutaj za całość wyjdzie Ci 2944 zł

 

 

 

Pewnie też zauważyliście, że w 2800 zł się nie zmieszczę

 

Taniej możesz wrzucić sobie płytkę w mATX - Gigabyte GA-B85M-D3H oraz zmienić PSU na Antec VP-PC 500W 120mmW ten sposób zyskujesz 63 zł do przodu. Jeżeli zmienisz jeszcze budę na Zalman Z3 Plus oraz pamięci na GoodRam 8GB 1600MHz CL11 

to zmieścisz się w 2800 zł. Wyższych opóźnień pamięci i tak raczej nie odczujesz, a wentylatory ustawione na LOW w Z3 Plus są dość ciche. 

 

Najbardziej rozsądną opcją zaoszczędzania na start, będzie tutaj wrzucenie GoodRam 4GB 1600MHz CL9 Play Blackw pierwszym zestawie. Drugą kostkę możesz sobie dokupić z czasem. 

Link to post
Share on other sites

Zobacz jak to wypada cenowo i nie nastawiaj się na starcie pod reklamowanie sprzętu. W przypadku zakupu poza miejscem zamieszkania pakujesz wszystko w karton, dzwonisz po kuriera i nawet z domu nie musisz wychodzić.

 

Co do x-komu to znalazłem coś takiego http://www.forum.x-kom.pl/viewtopic.php?f=35&t=6039

Duża będzie różnica pomiędzy gtx 760 a radeonem r9 280/285? Nie mam pojęcia dlaczego ale wolę Nvidie, a maniakiem ultra ustawień też nie jestem. Wystarczają mi ustawienia średnie/wysokie i te 40-60 klatek. Ja i tak odczuję ogromy skok wydajnościowy po przesiadce z obecnego 8 letniego pc xD

Link to post
Share on other sites

Link nie działa. 

 

 

 

Duża będzie różnica pomiędzy gtx 760 a radeonem r9 280/285?

 

Wszystko zależy od danej gry http://www.purepc.pl/karty_graficzne/amd_radeon_r9_285_premierowy_test_sapphire_r9_285_dualx

 

Wg mnie, jeżeli w tej samej cenie ba!, nawet w niższej cenie można dostać wydajniejszą GPU wraz z większą ilością vram to wybór jest tutaj dla mnie tylko jeden 

Link to post
Share on other sites

(...)

3. Nie widzę opcji złożenia zestawu w x-kom, proszę o wskazówkę ;)

 

Lacti, wystarczy że złożysz zamówienie na poszczególne komponenty, a w uwagach do zamówienia poprosisz o montaż. Złożenie i przetestowanie zestawu trwa zwykle jeden dzień roboczy jest u nas bezpłatne. :-) 

 

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości, gorąco zachęcamy do kontaktu z naszym Sklepem Internetowym pod adresem x-kom[at]x-kom.pl lub pod numerem telefonu 34 377 00 00.

Link to post
Share on other sites

Taki zestaw jest na morelach http://www.morele.net/inventory/info/NGdoPQ/2968 zł.

Na x-kom wszystko to samo tylko buda Zalman R1 a nie Z3 i zasilacz Antec VP-PC 500W który podałeś i za zestaw wychodzi 2965 zł.

Także cenowo to samo i pewnie wezmę ten z x-komu, ponieważ obudowa jakoś bardziej mi podchodzi i do tego możliwość oddania na gwarancję w sklepie stacjonarnym do którego nie mam daleko. A zasilacz dobry i sprawdzony mam rozumieć skoro go polecacie, tak?

Link to post
Share on other sites

Jakoś preferuje nvidie, a 3gb vramu w moim wypadku nie jest jakoś mocno potrzebny. Gram w Lola, cs go i fife, w przyszłości pewnie odpalę GTA V, ale tak jak powiedziałem nie potrzebuje ustawień ultra, nie jestem tym typem gracza, wystarczą mi wysokie/średnie. Choć jakoś nie jestem pewny tego zasilacza, pierwszy raz o tej firmie słyszę, no ale może za mało się tym interesowałem. Więc jeśli mówisz, że wszystko ok to będę zamawiał w następnym tygodniu. Dzięki wielkie za pomoc, napiszę jak wszystko się sprawuje, gdy już będę go miał ;)


Tak z ciekawości jeszcze zapytam, może warto dołożyć 60 zł do i5 4590? W turbo to 300 MHz więcej od i5 4460.


I jeszcze jedno, gdybym chciał w przyszłości dołożyć dysk SSD i ewentualnie drugi HDD to nie braknie tych wtyczek na zasilaczu? Tak dla pewności pytam xD

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

W sumie, to różnica w cenie gtx 760 od asusa a gtx 960 od gigabyte to tyklko 50 złotych. Może warto dołożyć? Z tego co widzę w testach to gtx 960 wypada trochę lepiej w bf4, fc4 itp. a wspiera directx 12. Więc moje ostatnie pytanko i5 4460 + gtx 960 od gigabyte czy i5 4590 + gtx 760 od asusa? Bo skoro i tak wypada lepiej...Halo Halo, jest tu ktoś?EDIT:Mam kilka pytań, gtx 960 po OC będzie mocniejszy od 760? I czy corsair vs 450 do tego wystarczy? I jeszcze jedno czy w zalmanie r1 nie będzie problemu z temperaturami? Ponieważ jest taki zamknięty z każdej strony

To jak, odpowie ktoś? Bo cały tydzień edytuje post i dalej nic.

Edytowane przez Lacti
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Panowie, mam pytanie. Przyszedł mi komputer z x-kom, ale podczas montażu nie podpieli mi 2 wiatraków. Kable w środku są pospinane plombami, i muszę je rozciąć żeby dostać się do kabli od wiatraków. Czy naruszenie tych plomb skutkuje utratą gwarancji?

 

Edytowane przez Lacti
Link to post
Share on other sites

Panowie, mam pytanie. Przyszedł mi komputer z x-kom, ale podczas montażu nie podpieli mi 2 wiatraków. Kable w środku są pospinane plombami, i muszę je rozciąć żeby dostać się do kabli od wiatraków. Czy naruszenie tych plomb skutkuje utratą gwarancji?

 

Witamy serdecznie,

 

Naruszenie plomb zabezpieczających nie spowoduje utraty gwarancji. Więcej informacji w tej sprawie uzyskasz kontaktując się z naszym Działem Wsparcia Technicznego pod adresem serwis[at]x-kom.pl lub telefonicznie pod numerem telefonu 34 377 00 30.

 

Pozdrawiamy!

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...