Skocz do zawartości

Przegrzewanie procesora i blue screeny


Recommended Posts

Zacznę od swoich podzespołów:

Płyta główna: M2N Sli Deluxe

Ram: Adata Extreme Edition CL4 800 MHz 4x2gb

Procesor: AMD Athlon 64 4200+

Karta Graficzna: ATI RADEON 100-437509 X1600 Pro

Zasilacz Tagan TG430-U15

 

Mój problem polega na tym że od pewnego momentu zaczeły mi wyskakiwać blue screeny np. 0x000000c2/0x0000000a/0x000000d1/0x00000019/0x0000001E/0x0000001A/0x0000003b oczywiście było ich więcej lecz wszystkich nie spisałem, czytałem że może być to przyczyna uszkodzonego dysku a potem znalazłem że płyty głównej i tu zaczyna się kolejny problem a mianowicie pewnego dnia rozkręcałem komputer żeby wszystko przeczyścić i wtedy dotknąłem radiatora od procesora był bardzo gorący potem sprawdziłem i temperayuta dochodziła do 102°C, kolejnym mankamentem było to że ram też dochodził do 90°C i radiator na płycie głównej też jakieś 80/90°C, resetowałem płytę główną i takie tam nic nie pomogło. I mam pytanie czy te wszystkie problemy są spowodowanę uszkodzoną płytą główną czy problem leży gdzie indziej? Proszę o pomoc z góry dziękuje.

Edytowane przez Hessian023
Link to post
Share on other sites

Jeśli miałeś 102 st na procesorze, to ciesz się, że dzisiaj komputer włączyłeś. Wyczyść, odkurz wszystko, podzespoły obudowę jeszcze raz. Włącz bios i ustaw wiatraczek na wyższe obroty. Czy ta temperatura to przy windowsie czy czymś wymagającym? Ile masz stopni w biosie? I przede wszystkim - czy wentylator w ogóle działa? Jeśli nie to nie grzej komputera a najlepiej weź inny i napraw wiatrak/ kup nowy/ oddaj do serwisu (a może wytczka się wypięła :D) Odsuń komputer od grzejnika, jeśli jest obok.

Link to post
Share on other sites

Eeee tam już kilka razy miałem tyle stopni :D podzespoły są czyste i napewno też wszystko jest podłączone dobrze, sam pare dni temu wszystko odłączałem i podłączałem. W biosie też ustawiłem żeby wiatrak chodził na maksymalnych obrotach. No i oczywiście procesor nagrzewa się bardziej przy graniu w gry lub oglądania filmów ale pozostaje jeszcze fakt blue screenów i zbyt wysokiej temperatury ramu i płyty głównej. Temperature w biosie mam 90 stopni, przynajmniej ostatnio tak było po wyskoczeniu blue screenu. I właśnie nie wiem kupować nową płytę czy nie. W sumię przy starcie wyskakuje mi nie raz błąd w biosie i muszę nacisnąć F1 wtedy dopiero się odpali.


Mam kolejny problem uznajmy że uporałem się już z przegrzewaniem się procesora i ramu(chyba komputer mi się nie uruchamia) gdy instaluje windows 7 to podczas wypakowaniu plików wyskakuje mi blue screen, widnows xp normalnie się instaluje ale nie mam sterowników do płyty głównej i muszę zainstalować 7 lecz nie wiem co jest powodem tych blue screenów przy instalacji może jest uszkodzony dysk lub płyta główna. Proszę o pomoc 

Link to post
Share on other sites

Błąd 0x3b jest powiązany z grafiką więc i ona może powodować problemy, co do wysokich temperatur to kup markową pastę i załóż dodatkowe wiatraki w obudowie, dobrze wentylowana obudowa jest nawet efektywniejsza od takiej otwartej. Co do błedu f1 to w biosie wyłacz sprawdzanie czy jest  stacja dyskietek.

Link to post
Share on other sites

Tak jak pisałem wcześniej teraz win xp mi chodzi a wszystkie wersję win 7 nie chodzą ponieważ podczas instalacji za każdym razem wyskakuje mi blue screen przy win 7 64x pojawia się blue screen z numerem 0x0000001D natomiast przy instalacji win 7 86x z numerem 0x0000000A. Nie mam pojęcia co jest powodem ratujcie plis.

Edytowane przez Hessian023
Link to post
Share on other sites
  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...