Skocz do zawartości

Dylemat 2xRadeon r9


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez keczu,

Recommended Posts

Witam

 

Mam pytanie odnośnie sensu zakupu drugiej karty graficznej

 

Od pewnego czasu jestem szczęśliwym posiadaczem 3 monitorow 

Lecz przy rozdzielczości 5760x1080 odczuwam wielki spadek wydajności na moim

R9 290 i tu tez pytanie czy lepiej poczekać na wersje 3xx czy dokupić drugą 290

 

Flaki 

 

i5 3570K - 4ghz

 

Gigabyte GA-Z77X-D3H

 

asus dc2 oc R9 290- nie kręcony 

 

12gb ddr 3

 

zasilacz 850 no name :) bronze 

 

ssd 256

 

Zdaję sobie sprawę ze należy wymienić zasilacz na jakieś min. 1000-1200w

i nie wiem tez czy nie będę musiał kręcić dalej proca.

 

2 pytanie czy zakup będzie przyszłościowy na jakieś 2 lata czy raczej jest to marnowanie pieniędzy

 

Pozdrawiam

 

(za literówki przepraszam ale moje umiejętności ortograficzne nie są najwyższych lotów)

 

Link to post
Share on other sites
Zdaję sobie sprawę ze należy wymienić zasilacz na jakieś min. 1000-1200w

Nie trzeba. Sam testowałem i 850 jest wystarczający.

 

 

 

i nie wiem tez czy nie będę musiał kręcić dalej proca.

 

Im więcej tym lepiej przy konfiguracjach SLI/CF.

 

290-ki w CF są już ciepłe. Obudowa musi być bardzo dobrze wentylowana. Do takiej konfiguracji dobrze by się sprawdził R9 295X2, ale cieżko dostać coś na rynku wtórnym, a nowego nie bardzo się kalkuluje kupować (Chyba, że od Niemca : https://www.caseking.de/shop/catalog/XFX-Radeon-R9-295X2-8192-MB-GDDR5::27143.html

 

O ile nie masz atrakcyjnej oferty na zakup drugiej używki, to bym się na takie rozwiązanie nie decydował przynajmniej do premiery nowej serii.

Edytowane przez jorginto
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Hmmm 

 

to jest oferta ktora mam 

 

http://tweakers.net/pricewatch/365675/asus-r9290-dc2oc-4gd5.html

 

Chłodzenie mam Corsair H105 

 

A budę

 

Corsair Carbide 330R

 

Kwota sama w sobie nie jest problemem ale czy zestaw sam w sobie jest przyszłościowy czy raczej przejściowy ?

Jesli chodzi o 295x jest to bez sensu cena jest zaporowa a  290 sa w cenie 250E a R9 295 700E jak nic ;/

Edytowane przez diarah
Link to post
Share on other sites

Podkręć procka bardziej i kartę graficzną. Ja mam pokręcone i gram na full HD, a ile masz fps przy tej rozdzielczości? Tak z ciekawości w jakie gry grasz?

 

Arma 3 na ultra 15fps :) na very high 30+

BF 4 20-45FPS 

Diablo 3 daje rade 50+

Archeage 19-90 FPS (wina gry)

Ale takie Divinity orginal sin potrafi działać płynnie by po chwili klęknąć 

Shadow of Mordor Też słabo 

DCS - Kaplica calkowita

 

Full HD W ogóle nie było problemem byłem bardzo zadowolony ale w miarę jedzenia apetyt rośnie :) 

 

 

Kwestia Proca hmmm czuje ze raczej nie podola 

A co do grafy to mam opory lekkie bo jak już leci na 100% to czuje ze pójdzie z dymem :)

Edytowane przez diarah
Link to post
Share on other sites

 

 

co do grafy to mam opory lekkie bo jak już leci na 100% to czuje ze pójdzie z dymem

 

Od tego jest, żeby była w 100% wykorzystana, chyba, że mówisz o obrotach wentylatorów.

 

 

 

R9 295 700E jak nic ;/

 

Tak, tylko jest to lepsze rozwiązanie pod względem eksploatacji od CF R9 290 i dodatkowo jest oparty na wydajniejszym 290X.

 

 

Podsumowując, to zostaje przy swoim. Jeżeli masz możliwość zakupu używki R9 290 w okolicy 150-180 euro, a widzę, że są takie oferty na ebay-u za wersję z niereferencyjnym chłodzeniem, to można zaryzykować. Taki tandem oferuje bardzo dużą wydajność, oczywiście jeżeli dana gra posiada wsparcie. Akurat z tym nie jest zawsze kolorowo i przekonałem się o tym nie raz na własnej skórze. Dla jasności sytuacji to dodam, że Nvidia pod tym względem też nie błyszczy.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dwie niereferencyjne r9 290 w crossfire ugotuja sie nawzajem. Tez mialem taki pomysl. Pograsz moze z 10 min. zanim gorna karta sie zacznie przegzewac i zbijac zegary. Tak zeby  nie bylo ze nie wiem co mowie. 

 

http://imageshack.com/a/img537/4889/muK1G9.jpg

 

A tu mialem pomysl zeby wuciac cos w panelu bocznym i zamontowac cos co bedzie wdmuchiwac powietrze pod druga karte. To tulko prototyp :P .Docelowo mialo byc z pleksy pomalowanej na czarno, ladnie mialo byc, wiec sie mie smiac :-> , ale dzialalo.

 

http://imageshack.com/a/img540/6518/i0zQvQ.jpg

 

Do tylko jednego monitora FHD to raczej nie polecam, ze swojego doswiadczenia wiem ze narzut sterownikow na procek jest spory i mi nawet juz z 7990  i7 3770k podkrecony na 4.5 GHZ ograniczal karte w Crysis 3, momentami z jednym R9 290 lub teraz 780ti jest wiecej klatek niz z 7990 lub 2x R9 290. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Poza tym crossfire dziala najlepiej jak rdzenie sa rowno na maksa obciazone, a nie skacza z obciazeniem ograniczane procesorem. 


Jak widac na fotkach przelozylem chlodzenie procesora zeby dodatkowy wentylator dmuchal na karty, wentylator w panelu bocznym i wywalilem pozniej koszyk na HDD i nic to nie pomoglo. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...