Skocz do zawartości

Przepalone zasilacze, kupno UPS.


Recommended Posts

Witam.
Najpierw opiszę co się stało, mianowicie poszedł mi zasilacz Corsair CS 650 w trakcie gry, komp się wyłączył i nie odpowiadał kompletnie na przycisk power. Zasilacz wysłany na gwarancję, a w międzyczasie kupiłem nowy Fractal Design Newton R3 600W, zamontowałem i hulało kolejny tydzień. Po tym czasie stało się to samo co z poprzednim zasilaczem. Cichy trzask, komp się wyłączył i nie reaguje na nic. Wcześniej myślałem, że to zasilacz jest lipny, ale jak już drugi poszedł to zacząłem podejrzewać sieć w domu, jako że mieszkam w starym akademiku i nie ma uziemienia. Z tego też powodu dla ustabilizowania napięcia i zredukowania jego skoków chciałem kupić UPS. Teraz pytanie jaki UPS będzie odpowiedni dla mojego komputera i czy uchroni go (zwłaszcza zasilacz) od kolejnych przepaleń? Wiem już, że wybrany UPS powinien być line-interactive i posiadać AVR.

Moja puszka:

  • 1. Seagate Dysk Seagate 1TB
  • 2. G.Skill TridentX 16GB (2x8), 2400 CL10
  • 3. Fractal Design Define R4 Titanium Grey
  • 4. Thermalright HR-02 - Macho - Black White
  • 5. Crucial M500 240 GB 
  • 6. ASRock Z87 EXTREME4, Z87
  • 7. MSI CUDA GTX780OC TF
  • 8. Intel CORE I7-4770K

9. Fractal Design Newton R3 600W

 

Propozycje UPS'a:
https://www.dustinhome.dk/product/5010485773/back-ups-rs-lcd-550-master-control
https://www.dustinhome.dk/product/5010519105/back-ups-pro-900
https://www.dustinhome.dk/product/5010757471/5s-550i
https://www.dustinhome.dk/product/5010757472/5s-700i

Nie ukrywam, że dobrze by było jakby nie był za drogi (maks 700 zł). Pytanie czy któryś z powyższych się nada do ochrony kompa przed przepięciami i wystarczy im mocy by napędzić kompa przez 2 minuty jak braknie prądu w domu?
 

Link to post
Share on other sites

Nie wiem jak teraz, ale kiedyś APC to były fest UPS'y. sam mam starego Back UPS 650 i do zmiany zasilacza nie narzekałem(nowy jest z aktywnym PFC, a one tolerują tylko sinusoidę na wejściu), nowe ups'y powinny już mieć sin na wyjściu. prawidłowo ups powinien przełączyć się w czasie przepięcia na akumulator. Ale nie wiem czy oba zasilacze(napewno corsair nie ma warystora) nie były pozbawione warystora ochronnego. Była użyta listwa ochronna?

Link to post
Share on other sites

Tak. Mam listwę antyprzepieciowa APC SurgeArrest Essential tylko ona raczej nic nie daje przy braku uziemienia. O tym braku warystora w CS650M wiedziałem właśnie i dlatego wziąłem Newton R3, ale jak widać bez pożądanego skutku. APC dobra i znana marka tylko trochę drogo. UPS o podobnych parametrach firmy CyberPower widziałem w Polsce po 450 zł, dlatego się zastanawiam co wybrać i czy warto dopłacać drugie tyle do APC.

Link to post
Share on other sites

Ktos może powiedzieć czym się różni PowerWalker VI 1200 od APC Back-UPS pro 900? Poza wyjściami z tyłu i pojemnością. Bo tak przeglądam specyfikacje obu, wydają się prawie identyczne, a z jakiegoś powodu APC jest 2x droższy. Chodzi o samą jakość wykonania?

 

@Bo.o.t manager nie mam uziemienia, pisałem wcześniej.

 

A już widzę, APC ma tę sinusoidę na wyjściu, czyli odpowiednikiem powinien być PowerWalker VI PSW, ceną nie odbiega już tak bardzo.

Link to post
Share on other sites

Jakość wykonania jest taka sama, tylko APC jest starym wyjadaczem na rynku UPS-ów i pozwala sobie na wysoką cenę. Jeśli jednak chcesz mieć czystą sinusoidę na wyjściu UPS-a to sprawdź PowerWalkera vi 1000 PSW. Ma lepsze parametry w niższej cenie niż APC więc po co przepłacać? :-)
 

Link to post
Share on other sites

@orwell zatrudniony jesteś widzę przez PowerWalker i reklamujesz ich wszędzie (na innych forach tez), o jakich parametrach mówisz, że są lepsze?

Może ktoś ma APC Back-UPS pro lub PowerWalker VI PSW i może się wypowiedzieć jak się sprawuje?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...