Skocz do zawartości

[OGÓLNY] Ubi vs keyshopy


Recommended Posts

Cześć.

 

Jak zapewne niektórzy z Was słyszeli, dziwne rzeczy dzieją się z kluczami na platformę Uplay kupionymi u reselerów typu G2A, czy Kinguin, czy nawet alledrogo.

Klucze tam kupione, po jakimś czasie są banowane przez Ubi. Grami cieszyć się można od kilku dni do miesiąca.

 

Bany dotyczą przede wszystkim:

- Assassin's Creed Unity

- Far Cry 4

a także:

- Assassin's Creed 4 Black Flag

- Watch Dogs

- The Crew

 

Pierwsza akcja Ubi blokująca klucze była 23. lub 24.12.2014, a teraz jest na bieżąco.

 

Support Ubi niezmiennie odpowiada - klucz był kupiony u nieautoryzowanego sprzedawcy, kontaktujcie się z nim w celu wyjaśnienia powodów blokady, lub kupcie nowy klucz w naszym sklepie, albo u autoryzowanego sprzedawcy.

 

Wygląda to zatem jak próba zarabiania większych pieniędzy za produkt mniej warty. Bo dlaczego sprzedaż w Ubi (lub sklepach namaszczonych przez nich) jest dobra, a u innych nie?

 

Można o tym przeczytać tu:

-> http://lowcygier.pl/forum/viewtopic.php?f=4&t=8508&p=174302#p174302

-> http://pclab.pl/news61621.html

-> http://forums.ubi.com/showthread.php/1001533-Concerning-Far-Cry-4-removal-from-our-libraries-Open-letter?s=44f3d140205630227341eaea5091cdcd

-> http://forums.ubi.com/showthread.php/981769-Assassin-s-Creed-Unity-cd-key-banned

 

 

 

Link to post
Share on other sites

nic mnie nie zdziwi ze strony tych kanciarzy, czekać tylko by Uplay był na abonament i jednocześnie jedynym "autoryzowanym" sklepem

osobiście radośnie ich olewam od ładnych paru lat, co ułatwia fakt, że nie wydali niczego co by mnie interesowało na tyle, by im zapłacić choćby 10zł w biedronce

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Przeglądałem regulamin ubi i nie znalazłem zapisów zabraniających kupowania u reselerów.

Za to rykoszetem obrywa się np. tym, którzy klucz mają w promocji Nvidii.

 

BTW ubi regulamin ma rewelacyjny, wynika z niego, że za nic nie ponoszą odpowiedzialności. Ciekawe jak to się ma do przepisów mówiących o niezgodności towaru z umową.

Link to post
Share on other sites

to Francuzi oni nigdy za nic nie ponoszą odpowiedzialności i mają w kieszeni unię, która im to gwarantuje, także niezależnie od rozmachu przekrętu będzie można im skoczyć, jedyna opcja to bojkot marki, ale gdzie tam...

 

 

 

Nie ma się co dziwić, że dużo ludzi nie kupuje gier, a pobiera je z torrentów...

 

kompletna bzdura 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja mam wszystkie części assassins creed'a ,watch dogs, drivera , far cry 4 - wszystkie z "nieautoryzowanego źródła" - wszystko jest !

Nic nie zniknęło.

Może jest na forum ktoś komu unieważnili klucze?  Jak na razie burza w szklance wody.

Link to post
Share on other sites

to są jaja dla mnie dobrze że też nic od nich nie mam bo bym ich chyba wystrzelał gdyby mi zablokowali czy usuneli grę za którą dostali hajs itd paranoja, a wszystko zapoczątkowała alpha wydana w postaci ac unity :D sami się pogrążają ale i tak pewnie wiekszość skrzywdzonych nadal będzie im zapychać kieszenie swoim hajsem. amen 

Link to post
Share on other sites

jak czytam niektóre komentarze pod tymi artykułami to za każdym razem wpadam w podziw jak można być tak naiwnym, nie dziwię się, że takie ubi prosperuje ze swoimi praktykami, skoro ludożerka patrzy na fakty, ale nie istnieją, bo jest zapatrzona w wypowiedź rzecznika prasowego czy innego kłamcy jak w święty posąg ze Świebodzina 

 

swoją drogą jeden gość to trzeźwo podsumował 

 

 


Naprawdę jesteś na tyle naiwny by wierzyć w wyjaśnienia Ubi i EA (wart pac pałaca swoją drogą)?
Co dział PR innego miał napisać - kupujcie dalej nasze gry a usuniemy je według naszego widzimisię jeśli wstaniemy lewą nogą , albo nowy szef działu handlowego stwierdzi że słupki są za niskie (co przy problemach z WD, AC:U i wtórności FC4 nie jest specjalnie dziwne).
Steam robi to samo z kluczami z innych regionów aktywowanymi przez VPN, ba można nawet ban na konto załapać jeśli się przegnie. Tu jest po prostu zmiana stanowiska Ubi bez uprzedzenia i retroaktywnie, na co nikt nie był przygotowany i stąd cała afera. Gdyby publicznie ogłosili - dajemy 2 tygodnie okresu przejściowego, po czym będziemy bannować nowo aktywowane klucze z innych regionów sprawy by nie było. No ale Ubi jest Ubi i nie pierwszy raz pokazało że ma graczy gdzieś.

Link to post
Share on other sites

No niestety, każdy kto krytykuje ubi, siedzi w kieszeni keyshopów. :D

 

Rozmawiałem właśnie z jednym z autoryzowanych sklepów i powiedzieli, że mieli 1 przypadek bana na klucz u nich kupiony. Oczywiście wymienili klientowi na inny.


e//

 

02.02.2015

Wygląda na to, że Ubi poszło po rozum do głowy i przywróciło zbanowane klucze.

 

http://lowcygier.pl/administracja/ubisoft-przywraca-zbanowane-klucze/?sid=a399d18068154fca0959689d7400949c

Edytowane przez drVanSteiner
Link to post
Share on other sites

Sprawa miała się dobry rok temu (ponad) ale nie rozwiązana została do dziś. W ramach dodatkowego podziękowania za wykonanie pewnego zlecenia dostaliśmy klucz do Black Flag'a ( była to właśnie osoba związana ze sklepami keyowymi). Wszystko z kluczem było ok a gra działała. Minął miesiąc i nagle gry na koncie nie ma. Tzn. na stronie wchodząc z przeglądarki widać , że jest przypisana do konta jednak w Uplay pusto. Klikając bezpośrednio w ikonkę na dysku Uplay zawołał klucza (mail już dawno był wywalony). Opisując sytuację i wysyłając maila do Ubi dostałem krótką wiadomość zwrotną , regułkę zerżnięta z instrukcji co zrobić by zagrać w grę... Nie mając czasu po prostu olałem sprawę ale do tego czasu jak Black Flag zniknął tak do dziś go nie ma.

Link to post
Share on other sites

Nie wiem jak inni, ale G2A moim zdaniem dogadywało się z Ubisoftem.

Po zgłoszeniu reklamacji o zwrot, zalegała cisza. Mimo upomnień o podanie statusu reklamacji nie odpowiadali nic.

 

Aż tu nagle Ubi odblokowuje klucze i co robi G2A?

Wtedy się odzywają, prosząc o ponowne przesłanie screenów z biblioteki Uplay oraz screenów ze wszystkimi aktywnymi grami.

 

Nie dziwnie to wygląda?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...