Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

chciałbym dokupić 2 kostkę ramu 2GB, lecz rozważam też nad zakupem procesora, może być używany do ~210 zł, Socket 775.

 

Prosiłbym o pomoc jeśli chodzi o procesor czy ram, z góry dziękuje i pozdrawiam.

Pamięć (RAM) - 2GB

 

Procesor - Intel® Core™2 Duo CPU E8400 @ 3.0

 

Płyta Główna Asrock g31m-gs : Link http://www.ceneo.pl/15344313

 

Karta Graficzna : HD7770 1gb bez OC

 

System : Windows XP proffesional

 


 

PS : Chciałbym pograć w League of Legends na stałych 60 fpsach, teraz niby jest na wysokich 120, ale tylko i wyłącznie jak jestem na respie, potem spada. Dziękuję jeszcze raz.
Edytowane przez Fling1938
Link to post
Share on other sites

Za 200 zł to chyba nic lepszego nie kupisz niż jak masz (E8400)

więcej ramu na pewno się przyda, nie wiem jak sam ram będzie wpływał na poprawę wydajności

ale dla ogólnego zastosowania na pewno będzie lepiej, 

Z testów wynika że twoja karta dobrze sobie radzi w FullHD na ustawieniach very high

Jedynie procesor zostaje ci do podkręcenia, zawsze możesz zobaczyć realny efekt podkręcenia

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A ja nie wiem czy wymiana procesora cokolwiek da, posiadasz jeden z najwydajniejszych C2D na 775, przesiadka na quada niewiele już pomoże bo w grach wymagających 4 rdzeni i tak quad polegnie, natomiast w aplikacjach 2 rdzeniowych będziesz miał to samo jeśli nie gorzej. Kupiłbym ram, podkręcił E8400 i odkładał na nową platformę


A tak w ogóle to bym kupił jakiegoś pentiuma na 1150 za ~200 zł, najtańsze mobo za 150 zł, sprzedał tego C2D z mobo i ramem i jeszcze dokupił z 4GB ddr3 za około 100 zł i tyle 

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Raczej masz 32 bitowy system

XP 64 bit był wydany tylko w wersji po angielsku z tego co pamiętam

nawiązałem tylko do tego że samo stwierdzenie XP jako system 32 bitowy jest niepoprawne 

możesz sprawdzić ile odczytuje pamięci twój system, wystarczy kliknąć w właściwości / mój komputer

ale póki co na razie i tak masz 2GB pamięci 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...