Skocz do zawartości

Zmiana zasilacza i płyty głównej


Recommended Posts

Witam serdecznie, zastanawiam się nad zmianą procesora w granicach 700-900 zł razem z płytą główną (będzie kręcony) zasilacz fractial design 650w. Jestem też ciekawy z którego obozu go zakupić (intel / AMD)

Dodam że procesor zarówno pod gry jak i obróbki filmów.

Link to post
Share on other sites

Czy zajmujesz się obróbka filmów amatorsko czy używasz jakiś profesjonalnych programów? 

Ja bym proponował taki zestaw:

http://www.morele.net/procesor-intel-core-i5-4590-3-3ghz-lga1150-box-bx80646i54590-640864/i5 4590 

I do tego płyta główna pokroju 

http://www.morele.net/plyta-glowna-gigabyte-ga-b85m-d3h-b85-dualddr3-1600-sata3-hdmi-gblan-matx-ga-b85m-d3h-582757/

Popatrz na chipset b85 znajdziesz dla siebie to co potrzebujesz.. wiecej usb3 lub cokolwiek :) 

 

Trochę ponad budżet ale według mnie taki procesor wystarczy do obróbki filmów chyba, że jak już wyżej napisałem zajmujesz się tym bardziej "pro". Wtedy można pomyśleć nad jakimś fxem.

Link to post
Share on other sites

Czyżby i5 zdrożały? (takie dziwne wrażenie) obróbką zajmuje się amatorsko, mimo wszystko dosyć dużo tego renderuje. Zastanawiam się czy lepiej nie będzie dozbierać trochę pieniędzy i zainwestować w i5 4670k. A co myślicie o fx 8350?

 

Edytowane przez rastashaggy
Link to post
Share on other sites

Wszystko co zaczyna się od i5 4460 jest wydajniejsze niż AMD. Dla tego uważam że nie ma sensu wchodzić w AMD.

Moja propozycja dołożyć i kupić 4690k  - cena duża bo dolar poszedł w góre!

A jeśli nie dasz rady to kup 4590 który tez jest świetny.

Link to post
Share on other sites

Czyżby i5 zdrożały? (takie dziwne wrażenie) obróbką zajmuje się amatorsko, mimo wszystko dosyć dużo tego renderuje. Zastanawiam się czy lepiej nie będzie dozbierać trochę pieniędzy i zainwestować w i5 4670k. A co myślicie o fx 8350?

Bardzo mocno. Teraz najtaniej ponad 4670/90k1000zł a i7 4770/4790k przebił już 1500zł :o

Obróbka filmów i ten budżet to trochę nie teges ale i tak według mnie jeżeli ma być do tej ceny to jw. podał inaczej to koszta cię wzrosną mocno a wersje K to ruletka całkowita jak nie masz dojścia. Często może się na 4.2-4.3 zatrzymać OC. Proc 1000zł + płyta 450zł + chłodzenie 150-200zł

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...