Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

Planuję zakup komputera w tym miesiącu. Proszę o pomoc.

  • Zastosowanie komputera :gry
  • Maksymalna kwota : 6500 -7000 zł   bez monitora + WIN 8.1
  • Których części potrzebuję : buda
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : tak
  • Rozdzielczość mojego monitora i model: Benq gw2760s
  • Specjalne wymagania : 
    - Corsair Carbide Series 500R lub inna przewiewna obudowa bez okna i koniecznie biała
    - SSD Plextor M6S 128GB na system i prograny
    - SSD Crucial MX100 256GB na gry
    - 2 x Western Digital Purple 2TB na  magazyny danych i starsze gry / RAID 1 
    - Gigabyte GTX 970 G1 gaming
    - nie musi być super cichy
    - PC składany głównie pod Wiedźmina 3 
    - możliwość SLI / jeżeli Wiedźmin nie bedzie chodził zbyt płynnie w lato kupie 2 GTX
  • Części z poprzedniego komputera : brak
  • Własna propozycja zestawu : -
  • Inne : 
    1 w jakim sklepie najlepiej zamawiać ?
    2 lepiej kupić RAM 1 x 8  czy 2x 4 ?
    3 czy trzeba dokupować paste pod chłodzenie CPU jeżeli sklep składa PC  ?

    czekam na wasze porady 
Link to post
Share on other sites

 

 

1 w jakim sklepie najlepiej zamawiać ?

Może nie każdy się ze mną tutaj zgodzi, ale kupujemy zazwyczaj tam gdzie wychodzi relatywnie najtaniej, oczywiście jeśli dany sklep mamy "pod nosem" czy tez w swoim mieście, a  różnica nie jest jakaś kolosalna 100-200zł to zakupu dokonujemy tam.

 

 

2 lepiej kupić RAM 1 x 8  czy 2x 4 ?

Bez większej różnicy, oczywiście jeśli nie planujesz rozszerzyć pamięci do 32GB.

 

 

3 czy trzeba dokupować paste pod chłodzenie CPU jeżeli sklep składa PC  ?

To zależy czy do danego chłodzenia takowa jest dołączona i jaka to konkretnie pasta.

Link to post
Share on other sites

Raczej nie planuje do 32 max 16GB.

Bardziej chodziło mi czy jest jakaś różnica w wydajności, i o to czy  zaproponowane chłodzenie CPU nie przeszkodzi w posiadaniu 4 kości

co do sklepu najbliżej mam morele.net w katowicach ale słyszałem duzo negatywnych opini szczególnie o reklamacjach

Edytowane przez Michal1985
Link to post
Share on other sites

Co do samego tematu gdzie kupić na tym poziomie cenowym kilka setek nie powinno decydować o tym gdzie kupić bo tanio.

Dobrze się zastanów gdzie kupić wybierz bezpieczeństwo i gwarancję to podstawa w branży IT.

Co do zestawu poźniej:)

Myśle podobnie, lepiej dopłacić pare zł niż tracić nerwy i czas 

polecasz jakiś sklep?

Edytowane przez Michal1985
Link to post
Share on other sites

Nie zeby cos ale nie wyjdzie taniej ps4 i telewizor jakis w h** no jesli glownie na 1 gre tyle szmalu to lekka przesada.. Mozesz sie zemna nie zgodzic ale kompa za 7k glownie do 1 Gry to glupota. Ps4 wyjdzie ci duzo taniej a nawet jesli bd mial ciutke slabsza grafike to nic ci sie nie stanie bo nwm czy warto doplacac tyle kasy do ciut lepszej grafiki skoro podczas gameplayu i tak tego nie zauwazysz

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Odpuścił bym tego SSD na gry, wzrostu kl/s nie będzie nie co szybszy czas ładowania jedynie, chociaż i tak w W3 nie będzie ekranów ładowania itd. i zamiast tego dołożył do 980 gdzie ilość kl/s podskoczy :)
Do chłodzeń CPU w 99% przypadkach pasta jest w opakowaniu więc sklep powinien ją zaaplikować, chodź te pasty dołączane do chłodzeń tyłka nie urywają.
RAM W dual channel lepiej się sprawdzi :) 

Z takim funduszem można kupić przyszłościowo i7 z serii 5 płytkę dobrą do tego i od razu wziąć 2x8GB i lecisz z tematem.

Link to post
Share on other sites

Ciesze sie ze podzielasz opinie:)

A sam fakt jest taki ze to nie sa tanie zabawki dla dzieci tylko sprzet ktory ma sluzyc jakis czas.A w przypadku jakiejkolwiek awarii gwarancja powinna byc plynna.Bo sprzet ktory stoi i sie kurzy z racji reklamacji jest nic nie wart.

Link to post
Share on other sites

Nie zeby cos ale nie wyjdzie taniej ps4 i telewizor jakis w **** no jesli glownie na 1 gre tyle szmalu to lekka przesada.. Mozesz sie zemna nie zgodzic ale kompa za 7k glownie do 1 Gry to glupota. Ps4 wyjdzie ci duzo taniej a nawet jesli bd mial ciutke slabsza grafike to nic ci sie nie stanie bo nwm czy warto doplacac tyle kasy do ciut lepszej grafiki skoro podczas gameplayu i tak tego nie zauwazysz

jestem typowym pc towcem nie umiałbym wymienić myszki na pada próbowałem i po paru miesiacach sprzedałem ps3

wymieniłem tylko jedną grę ale mam zamiar grać w wiele innych 

Odpuścił bym tego SSD na gry, wzrostu kl/s nie będzie nie co szybszy czas ładowania jedynie, chociaż i tak w W3 nie będzie ekranów ładowania itd. i zamiast tego dołożył do 980 gdzie ilość kl/s podskoczy :)

Do chłodzeń CPU w 99% przypadkach pasta jest w opakowaniu więc sklep powinien ją zaaplikować, chodź te pasty dołączane do chłodzeń tyłka nie urywają.

RAM W dual channel lepiej się sprawdzi :)

Z takim funduszem można kupić przyszłościowo i7 z serii 5 płytkę dobrą do tego i od razu wziąć 2x8GB i lecisz z tematem.

Z tym i7 mógłbym się zastanowić bo nie mam zamiaru przez kilka lat zmieniać płyty głównej jak i procka ram dokupie jak bedzie potrzeba a 980 na pewno pomine i zaczekam na coś bardziej opłacalnego

Ciesze sie ze podzielasz opinie:) A sam fakt jest taki ze to nie sa tanie zabawki dla dzieci tylko sprzet ktory ma sluzyc jakis czas.A w przypadku jakiejkolwiek awarii gwarancja powinna byc plynna.Bo sprzet ktory stoi i sie kurzy z racji reklamacji jest nic nie wart.

wiem że nie tanie, dlatego prosiłem o jakieś propozycje sklepów

 

a co do samego zestawu: ma ktoś propozycje

Edytowane przez Michal1985
Link to post
Share on other sites

Wybór sklepu tak czy inaczej pozostanie w twojej kwestii. 

Ale sugerując, gdzie dobrze i bezpiecznie kupić to polecałbym X-KOM,lecz tutaj może trzeba będzie improwizować z podzespołami z racji iż oni są ekspertami w dziedzinie laptopów w mniejszym stopniu PC ale warto zajrzeć. Proline, Komputronik w zależności od dostępności towaru. Fakt jest taki że to sklepy profesjonalne.

Ja swój kupiłem w zasadzie (złożyłem) na pcforce.pl lecz w moim przypadku wymagania jakie miałem były dość konkretne a oni akurat mieli to co chciałem.I u mnie nie chodziło czy tanio :)

Sam używam i 7-mki oraz socket 2011.Naprawdę robi wrażenie.

Link to post
Share on other sites

Intel Core i5-4690K /3.5GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/  Intel Core i7-4790K /4.0GHz, 8MB, LGA 1150, BOX/ http://www.esc.pl/images/icons/icon-pc.jpg

MSI Z97 Gaming 5 /intel Z97, LGA1150/

Thermalright HR-02 Macho Black-White

Team Group Vulcan 8GB (2x4GB) 2400MHz CL11 red

Gigabyte GeForce GTX 970 G1 Gaming 4GB DDR5 256Bit (1329/7000)

Seagate 2TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda   x2

Crucial MX100 256GB (550/300MB/s)

XFX Black Edition XTR 750W Modular 135mm 80+ Gold

Corsair Carbide Series 500R (white)

Microsoft Windows 8.1 OEM 64bit PL

 

Razem 6337zł  z i5  /  6727zł z i7 kody na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa 

 

W zależności który procesor nie wybierzesz będzie i tak wydajnie ze względu na to ze i5 po oc dogania i7, wydajne chłodzenie na procesor, 8GB szybkiej pamięci z niskimi radiatorami więc nie będą kolidować z chłodzeniem w przypadku rozszerzenia pamięci do 16GB, płyta główna z mocną sekcją zasilania i wsparciem SLI,  dwa dyski po 2TB w RAID 1, SSD 256GB na system programy i gry, zasilacz 750w z dużym zapasem mocy w pełni modularna i cicha jednostka, ma 5 lat gwarancji, obudowa, którą sam wybrałeś oraz system windows 8.1. 

Edytowane przez Sadek.0
Link to post
Share on other sites

Wybór sklepu tak czy inaczej pozostanie w twojej kwestii. 

Ale sugerując, gdzie dobrze i bezpiecznie kupić to polecałbym X-KOM,lecz tutaj może trzeba będzie improwizować z podzespołami z racji iż oni są ekspertami w dziedzinie laptopów w mniejszym stopniu PC ale warto zajrzeć. Proline, Komputronik w zależności od dostępności towaru. Fakt jest taki że to sklepy profesjonalne.

Ja swój kupiłem w zasadzie (złożyłem) na pcforce.pl lecz w moim przypadku wymagania jakie miałem były dość konkretne a oni akurat mieli to co chciałem.I u mnie nie chodziło czy tanio :)

Sam używam i 7-mki oraz socket 2011.Naprawdę robi wrażenie.

dziękuje za propozycje sklepów na pewno sprawdze

jednak pierwsze potrzebuje wiedzieć co mam kupić 

mam pytanie ile slotów na ram zajmie chłodzenie  

co do ram nie lepiej  2400 z cl 9 lub 10 nawet jak bym miał kupic jedna kości 8 z wysokim radiatorem?

z góry przepraszam jeżeli to głupie pytanie średnio się znam

Link to post
Share on other sites

A teraz w kwestii samego sprzętu to na początek zasugeruje producentów na jakich możesz się opierać

Później możemy przejść do konkretnych podzespołów.

CPU-INTEL i5 albo i7 ja naciskam na to drugie lecz zaznaczam to mój własny osąd.

Płyta główna-ASUS,ASRock- co do tego ostatnio wypuszczają ciekawe serię płyt warto ich mieć na oku, no a dla hard core EVGA tutaj niestety cena jest dość wysoka.Socket albo 1150-2011 z mojej strony oczywiście nacisk na drugą opcję.

GPU-tutaj jest ciekawie bo jest kilka bardzo dobrych wariantów mianowicie. EVGA "polecam" InnO 3D, Palit, Zotac- da rade wszystko to pochodzi od "NVIDIA"

RAM-tutaj też jest ciekawie: Sugerowane  to: Avexir, Team Group, Corsair, Patriot.

Zasilanie-okaże się co będzie dobrane z powyższych.

Reszta to tak naprawdę kosmetyka ale równie ważna lecz na sam koniec.

Link to post
Share on other sites

Zazwyczaj  macho BW zakrywa wentylatorem pierwszy slot http://www.rehwolution.it/wordpress/wp-content/uploads/2013/11/Thermalright-Macho-HR02-Rev.-A-BW-10.jpg

 

co do ram nie lepiej  2400 z cl 9 lub 10 nawet jak bym miał kupic jedna kości 8 z wysokim radiatorem? z góry przepraszam jeżeli to głupie pytanie średnio się znam

Kości w zestawie mają taktowanie 2400MHZ 11Cl, więc zakup pamięci 2400MHZ z 10Cl z wysokimi radiatorami to tak już na siłę, różnicy wielkiej nie odczujesz.

Tutaj masz G.skil tridentx z zsuwanymi grzebieniami G.Skill 8GB (2x4GB) 2400MHz CL10 TridentX

Różnica widoczna w cenie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

jeżeli nie odczuje różnicy miedzy cl 10 a 11 to wole tańsze
co do
 

 

 

Płyta główna-ASUS,ASRock- co do tego ostatnio wypuszczają ciekawe serię płyt warto ich mieć na oku, no a dla hard core EVGA tutaj niestety cena jest dość wysoka.Socket albo 1150-2011 z mojej strony oczywiście nacisk na drugą opcję.

GPU-tutaj jest ciekawie bo jest kilka bardzo dobrych wariantów mianowicie. EVGA "polecam" InnO 3D, Palit, Zotac- da rade wszystko to pochodzi od "NVIDIA"

 

na pewno wybór padnie 1150 co do i5/7 wybiore to co polecici mi w tym temacie, bede czekał do konca tygodnia z zakupem
czemu nie polecasz gtx od Gigabyte ?

Link to post
Share on other sites

 

 

Jak do gier to nie ma najmniejszego sensu kupować i7 różnica w grach praktycznie żadna.

 

a jeśli chodzi o grafikę to celował bym raczej w msi lub asusa.

 

a jeżeli można się zapytać o różnice między  msi/asusa/gigabyte ?

btw ktoś ma jakieś opinie/doświadczenia z 

MadCatz Cyborg R.A.T. 5

http://www.euro.com.pl/myszy/mad-catz-r-a-t-5-bialy.bhtml?from=pla&gclid=CjwKEAiAoo2mBRD20fvvlojj5jsSJABMSc7jDNirue9qFVBY6mKtYhH97O-9iUv_Q1oqlPhAal4ScBoC1Hjw_wcB&gclsrc=aw.ds

Edytowane przez Michal1985
Link to post
Share on other sites

Może to że nie polecam to zbyt mocno powiedziane :)

Rzecz w tym że trochę tych kart przez moje ręce się przewinęło, a co za tym idzie wyrobiłem sobie zdanie na temat sprzętu. Byli jak i są producenci, którzy przykładają szczególną uwagę do tego co wypuszczają na rynek.Tak aby klient był jak najbardziej zadowolony.A przychodzi taki moment w życiu że po raz X trzeba wymienić sprzęt na nowszy. Z racji trendów jakie panują. A tak się składa że (kasy) brak w tym momencie na tego typu wydatki. Lecz grać się chce:)Producenci, których wymieniłem zostawiają taki margines "wymuszania Mocy"na wypadek wypadków :)  A  znowu ceny tych produktów nie odbiegają zbytnio ile w ogóle od reszty stawki.  

Link to post
Share on other sites

 

 

- nie musi być super cichy

Priorytetem nie jest cisza, wiec zakup Gigabyte G1 nie jest tutaj przestępstwem. 

 

a jeżeli można się zapytać o różnice między  msi/asusa/gigabyte ?

MSI i ASUS mają półpasywny system chłodzenia, czyli iw spoczynku wentylatory się nie kręcą dzięki czemu jest bardzo cicho.

Tutaj masz test z temperaturami tych kart http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/test-kart-nvidia-geforce-gtx-970-i-980/strona/23008.html?

http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/chaostheory/2014/09/gtx970_maxwell/charts/temp_idle.png

Tutaj  poziom hałasu w spoczynku

http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/chaostheory/2014/09/gtx970_maxwell/charts/ucho_idle.png


 

 

jeżeli Wiedźmin nie bedzie chodził zbyt płynnie w lato kupie 2 GTX
 

 

 

Jak do gier to nie ma najmniejszego sensu kupować i7 różnica w grach praktycznie żadna.

Po części się zgadzam..Jeśli w planach jest SLI to można na to przymrużyć oko. 

Link to post
Share on other sites

Przejrzyj sobie zaproponowany zestaw, poczytaj testy, z mojej strony to tyle, pozdrawiam :).

dziękuje za udział w dyskusji

równierz pozdrawiam

Zaczekam jeszcze pare dni z takim wydatkiem nie należy się spieszyć 

tak w sumie to dostałem tylko jedna konkretną propozycje zestawu:

Intel Core i5-4690K /3.5GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/  Intel Core i7-4790K /4.0GHz, 8MB, LGA 1150, BOX/ http://www.esc.pl/images/icons/icon-pc.jpg

MSI Z97 Gaming 5 /intel Z97, LGA1150/

Thermalright HR-02 Macho Black-White

Team Group Vulcan 8GB (2x4GB) 2400MHz CL11 red

Gigabyte GeForce GTX 970 G1 Gaming 4GB DDR5 256Bit (1329/7000)

Seagate 2TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda   x2

Crucial MX100 256GB (550/300MB/s)

XFX Black Edition XTR 750W Modular 135mm 80+ Gold

Corsair Carbide Series 500R (white)

Microsoft Windows 8.1 OEM 64bit PL

 

Razem 6337zł  z i5  /  6727zł z i7 kody na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa 

 

W zależności który procesor nie wybierzesz będzie i tak wydajnie ze względu na to ze i5 po oc dogania i7, wydajne chłodzenie na procesor, 8GB szybkiej pamięci z niskimi radiatorami więc nie będą kolidować z chłodzeniem w przypadku rozszerzenia pamięci do 16GB, płyta główna z mocną sekcją zasilania i wsparciem SLI,  dwa dyski po 2TB w RAID 1, SSD 256GB na system programy i gry, zasilacz 750w z dużym zapasem mocy w pełni modularna i cicha jednostka, ma 5 lat gwarancji, obudowa, którą sam wybrałeś oraz system windows 8.1. 

Link to post
Share on other sites

 

 

Zaczekam jeszcze pare dni z takim wydatkiem nie należy się spieszyć 

Oczywiście to duża kwota trzeba przemyśleć temat.

 

 

tak w sumie to dostałem tylko jedna konkretną propozycje zestawu:

Spójrz na forum, resztę dopowiedz sobie sam :). Pozdrawiam i życzę udanego, trafnego zakupu :).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...