Skocz do zawartości

Komputer do gier w granicach 3000zł bez monitora.


Recommended Posts

Witam! Jako że jest to mój pierwszy post postaram się całkowicie nie spieprzyć i proszę o wyrozumiałość dla laika. Przechodząc natomiast do sedna - od jakiegoś czasu przymieżam się do złożenia PC. Aktualnie siedzę za granicą więc w cenę zestawu nie wliczam ani monitora, ani obudowy ze względu na problemy z transportem (najprawdopodobniej zdecyduję się na zakup monitora Eizo z rozdzielczością 1920 x 1080, co do drugiej rzeczy byłbym wdzięczny za jakiekolwiek porady).
 

  • Zastosowanie komputera: Gry
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: okolice 3000zł
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt? Możliwy w przyszłości

 

Przeglądając fora, zestawienia i testy urodziło mi się coś takiego:
 

Procesor
 Intel CORE i5-4460 3.20GHz

Płyta główna
MSI Z97-G43, Intel Z97

Pamięć RAM
G-Skill 8GB Ripjaws X DDR3 2133 Dual Kit 

Karta graficzna
MSI GeForce GeForce GTX 760 OC GAMING
lub
Palit GTX 770 2 GB JetStream

Dysk Twardy
Dysk Seagate 1TB, SATAIII, 7200RPM, 64MB cache 

Zasilacz
Zasilacz Be Quiet! Pure Power BQT L8-CM-530W
 

 

Za jakiś czas planuję dokupienie dysku SSD (czy może zamiast podanego wyżej od razu wziąć 128GB SSD?), natomiast nie wiem zupełnie co zarówno z chłodzeniem jak i zasilaczem, zupełnie się na tym nie znam.

Link to post
Share on other sites

 

 

Za jakiś czas planuję dokupienie dysku SSD (czy może zamiast podanego wyżej od razu wziąć 128GB SSD?),

Jednak zakupiłbym teraz sobie 1TB dysk, a później SSD 128GB.


 

 

 Intel CORE i5-4460 3.20GHz

Tego procesora nie podkręcisz, nie ma on odblokowanego mnożnika. 

Link to post
Share on other sites

Zień kartę graficzną na:

R9 280

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=71_86&products_id=61709

R9 280X

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=71_86&products_id=57173

Są one wydajniejsze porównując je do kart nvidi. Możesz również szukać używanych na allegro w bardzo przyzwoitych cenach.

Lub gtx 970 ale on kosztuje w granicach 1500zł czyli połowa tego co chcesz przeznaczyć na komputer :P

 

Chłodzenie do procesora masz w pudełku ale dość głośno pracuje, zawsze możesz potem dokupić.

Link to post
Share on other sites

Tego procesora nie podkręcisz, nie ma on odblokowanego mnożnika. 

Raczej nie będzie z tym problemu, nie mam zamiaru robić OC przez jakiś czas, a nawet jeśli to tylko lekki.

 

Możesz również szukać używanych na allegro w bardzo przyzwoitych cenach.

Lub gtx 970 ale on kosztuje w granicach 1500zł czyli połowa tego co chcesz przeznaczyć na komputer :P

Nad gtx 970 zastanawiałem się dosyć długo i właśnie ze względu na cenę odpuściłem sobie.

Co do kart które podałeś, zauważyłem że wypadają gorzej niż Palit gtx 770 (posługiwałem się statystykami na game-debate.com), a jest jedynie niewiele tańsza niż używany palit z jeszcze dwuletnią gwarancją.

 

Czy ktoś mógłby coś doradzić odnoście zasilacza i ocenić w/w komplet? :)

Link to post
Share on other sites

 

 

nie mam zamiaru robić OC przez jakiś czas, a nawet jeśli to tylko lekki.

Na tej i5 nie zrobisz nawet lekkiego oc, do tego jest potrzebny procesor i5 4690K. 


 

 

Czy ktoś mógłby coś doradzić odnoście zasilacza i ocenić w/w komplet?
 

Tak, ale to za chwilę. Musisz się zdecydować czy robisz oc czy nie.

Link to post
Share on other sites

Intel Core i5-4460 /3.2GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/ http://www.esc.pl/images/icons/icon-pc.jpg

Gigabyte GA-B85M-D3H /intel B85, LGA1150/

GoodRam 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 Play Black

Asus Radeon R9 290 DCII OC 4GB DDR5 512bit (1000/5040)

Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda

Thermaltake Smart SE 530W 80+ 140mm modular

Razem 3095zł 

 

Masz tu ten sam procesor i5 4460,porządną płytę główną w formacie matx z czterema slotami na pamieć do łatwej rozbudowy w przyszłości, 8GB RAM w dwóch kościach ze standardowym taktowaniem 1600Mhz i umiarkowanymi radiatorami, karta graficzna to wydajny układ graficzny w tym przypadku  Radeon 290 od Asusa z wydajnym chłodzeniem DCUII ta grafika jest zdecydowanie wydajniejsza niż GTX 770 którego zakup na obecną chwilę jest nieopłacalny, 1TB dysk na dane i gry oraz częściowo modularny zasilacz z zapasem mocy i 3 letnią gwarancją. Czy dasz radę dołożyc to 95zł czy schodzimy z płyty głównej  lub pamięci ?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

95 zł to żaden problem, tak na prawdę jestem w stanie dołożyć DO max 200zł jeśli argumenty za tym będą porządne ;)
A z ciekawości, co byś powiedział o kupnie używanego przez rok palita 770 z jeszcze dwuletnią gwarancją za 950zł zamiast nowego Radeona który podałeś? Jest to opłacalne?

Tak czy siak dzięki wielkie!

Link to post
Share on other sites

Jeśli byś mógł dołożyć jeszcze 200zł do grafiki to miałbyś ZOTAC GeForce GTX 970 4GB DDR5 256Bit (1216/7010)

obecnie jedna z wydajniejszych kart graficznych po rejestracji na stronie producenta dostajesz 5 lat gwarancji, pobiera ona też znacznie mniej prądu niż GTX 770 i jeszcze mniej niż w/w Radeon 290. Ponadto jest wydajniejsza o  ~15-20% od radeona 290 i i niemalże drugie tyle w stosunku do GTX 770.

Tutaj masz test jak wypada radeon 290 w stosunku do gtx 970 http://pclab.pl/art59688-16.html

A tutaj drugi 

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/test-kart-nvidia-geforce-gtx-970-i-980/strona/23005.html?

Poczytaj i przemyśl czy możesz sobie pozwolić na taki wydatek czy nie będzie to stanowiło dla Ciebie problemu.

Pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...