Skocz do zawartości

Zestaw do grania (3500zl)


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Sadek.0,

Recommended Posts

Witam jestem zmuszony kupić nową budę, gdyż stara się spaliła. Chciał bym wykorzystać części które wymieniłem niżej.
  • Zastosowanie komputera: World of Tanks, League of Legends i bieżące tytuły
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: 3500zl
  • Których części potrzebujesz?: Buda, ale nie cała
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt? Nie zastanawiałem się nad tym. Czy komputery z zamkniętymi licznikami są tańsze ?
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? Czy masz zamiar go zmienić? Jaki to model?: Sony KDL-42w706b oraz Samsung 23" SyncMaster P2333 Full HD 
  • Specjalne wymagania: W miarę cichy, GPU z 2xHDMI, jak da radę to leżącą obudowę jeśli idzie kupić równie wydajną za te same pieniądze co stojącą
  • Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? Dyski: Samsung 500/7200/16 i Seagate 1TB 7200 rmp i 64mb cache, pamięć Kingston HyperX DDR3 2x 4GB 160Mhz XMP x2 CL9 Grey, nagrywarkę dvd oraz kartę dźwiękową asus dg
  • Własna propozycja zestawu: brak
  • Inne: 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za rady.

Link to post
Share on other sites

jeżeli chcesz bawić się w oc to musisz dopłacić ~350 zł

ja proponuję

i5 4460

gtx 970 od gigabyte[wydajność]/asusa[cisza]

Lepszym wyborem będzie obudowa stojąca, np wyciszany zalman r1 z wentylami.

TT 530w - cichy zasilacz.

msi-b85-g43 - płyta z 4 slotami ram, w miarę dobrze wyposażona.

Link to post
Share on other sites
Udało mi się złożyć coś takiego w wolnej chwili za 3700zl w esc.pl oraz dodam trochę kasy jeśli trzeba. 
 
Intel Core i5-4690K /3.5GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/
Zalman CNPS11X Performa

Gigabyte GeForce GTX 970 WindForce OC 4GB DDR5 256Bit (1253/7000)

MSI B85-G43 Gaming /intel B85, LGA 1150/
Zalman Z11 Plus USB 3.0
Thermaltake Smart SE 630W 80+ 140mm modular
 
Edytowane przez east_coast
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie
Czy będziesz podkręcać sprzęt? Nie zastanawiałem się nad tym.

 Przemyśl sobie to bo w twoim budżecie możesz sobie pozwolić na zestaw z możliwością OC.

 

 

Czy komputery z zamkniętymi licznikami są tańsze ?

Tak zestawy oparty o procesory z zablokowanym mnożnikiem są tańsze.

 

Zestaw z możliwością podkręcania

Intel Core i5-4690K /3.5GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/

SilentiumPC Fortis 2 XE1226

MSI Z97-G43 /intel Z97, LGA 1150/

Gigabyte GeForce GTX 970 WindForce OC 4GB DDR5 256Bit (1253/7000)

Zalman R1 USB3.0 (b/z)

Thermaltake Smart SE 530W 80+ 140mm modular

 

Razem 3554zł  kody na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa 

 

Mocny procesor z odblokowanym mnożnikiem, a więc masz możliwość podkręcenia go, wydajne chłodzenie CPU, płyta główna odpowiednio dobra by umożliwić Ci OC procesora, wydajna karta graficzna od Gigabyte GTX 970,całkiem przewiewna obudowa wyposażona w trzy wentylatory 120mm, filtry przeciw kurzowe, usb 3.0 pod front panelem znajduje się specjalna gąbka wygłuszająca, dzięki czemu ta obudowa jest częściowo wyciszona, zasilacz semi modularny z dużym zapasem mocy.

 

Za chwilę przedstawię CI zestaw bez możliwości oc.

Intel Core i5-4460 /3.2GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/ http://www.esc.pl/images/icons/icon-pc.jpg

SilentiumPC Fera 2 HE1224

Gigabyte GA-B85-HD3 /intel B85, LGA1150/

Gigabyte GeForce GTX 970 WindForce OC 4GB DDR5 256Bit (1253/7000)

Thermaltake Smart SE 530W 80+ 140mm modular

Zalman R1 USB3.0 (b/z)

Plextor M6S 128GB SATA3 (520/300MB/s)

Razem 3465zł

Nadal wydajny czterordzeniowy procesor i5 4460, lepsze chłodzenie CPU niż boxowy cooler, porządna płyta główna z czterema slotami na pamięć, ta sama karta graficzna, zasilacz i obudowa oraz dysk SSD 128GB.

Jeśli SSD byłoby CI na razie nie potrzebne, wówczas udało by się zrobić naprawdę cichą jednostkę z pełną wyciszona obudową i lepszym zasilaczem. Pomyśl pooglądaj co Tobie bardziej pasuje i na czym CI bardziej zależy.

Edytowane przez Sadek.0
Link to post
Share on other sites

 

 

Pomyśl pooglądaj co Tobie bardziej pasuje i na czym CI bardziej zależy.

No zależy mi na tym żeby był wydajny, niżeli cichy. Tylko też nie jakiś helikopter. Ten zestaw do OC całkiem mi się podoba z tym, że mam parę pytań co z zasilaniem jeśli będę chciał dołożyć jeszcze 1 kartę? I czy ta technologia się opłaca czy też jest tylko chwytem marketingowym? Chciał bym jeszcze wymienić to chłodzenie na Thermalright HR-02 Macho B&W oraz obudowę na Zalman Z11 Plus USB 3.0. Czy ta zmiana ma jakiś sens ?s

Link to post
Share on other sites

 

 

co z zasilaniem jeśli będę chciał dołożyć jeszcze 1 kartę? I czy ta technologia się opłaca czy też jest tylko chwytem marketingowym?

Pod SLI musisz mieć zasilacz odpowiedniej mocy w tym przypadku ~750w, do tego dochodzi koszt płyty głównej ze wsparciem SLI i odpowiednia obudowa dosyć przewiewna. Wyniesie Cię to kilkaset złotych więcej.

 

 

Chciał bym jeszcze wymienić to chłodzenie na Thermalright HR-02 Macho B&W oraz obudowę na Zalman Z11 Plus USB 3.0. Czy ta zmiana ma jakiś sens ?s

Macho BW jest trochę wydajniejsze, ale fortis jest tutaj  wystarczającym chłodzeniem, jeśli Z11 bardziej CI odpowiada to nie widzę przeciwwskazań :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...