Skocz do zawartości

Posiadam Logitech Orion Spark + Proteus Core - Chętnie odpowiem na pytania odnośnie zestawu


Recommended Posts

Witam

Jako że o Orion Spark dużo treści nie ma to chętnie odpowiem na pytania gdyż posiadam ją miesiąc.

Podobnie z myszką Proteus Core.

 

Generalnie z myszki nie jestem zadowolony bo komfort jest tragiczny, natomiast klawiatura nie jest warta takiej kasy mimo że fajnie wygląda.

 

Piszę ten temat ponieważ od tygodnia nie potrafię się zabrać za recenzję, więc stwierdziłem że może doradzę potencjalnym zainteresowanym szczególnie odnośnie tej myszki bo do niej trzeba mieć odpowiednia rękę.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Witam

Więc odnośnie myszki to leży mi masakrycznie. Środek dłoni cały czas w powietrzu co przy poprzedniej LX6 było nie do pomyślenia. Tam cała ręka spoczywała mi na myszce. Oprócz tego przyciski obok LPM są bardzo niewygodne i czasami daje się wdusić G8. Tak jak na LX miałem PALM tak tutaj robie semi CLAW z czymś w rodzaju FINGERTIP

 

12.000DPI to też bzdura na jaką dałem się nabrać. Więcej jak 4500 absolutnie nie jest potrzebne i w zasadzie na więcej ciężko się gra.

 

Myszka przede wszystkim jest za niska.

Dodatkowo żeby wdusić przycisk obniżenia DPI musze za każdym razem przesuwać rękę do przodu.

 

Bardzo żałuje zakupu, bo komfort jest dla mnie żaden w przypadku tej myszki.

 

Na + jest to że dużo przycisków, fajna rolka w trybie swobodnym. Można się nią bawić :)

 

 

Póki co nie odnotowałem słynnego problemu z ślizgaczami, może dlatego że ręki nie opieram całkowicie na myszce a trzymam ją palcami. Dwa że mam tylko jeden ciężarek więc mniejszy docisk do podkładki a używam zwykłej marketingowej od ASROCK.

 

Długość dłoni od fuckera do końca nadgarstka to ok. 19.5cm. Szerokość od lewej do prawej krawędzi ok. 9.5cm

Edytowane przez Akselpl
Link to post
Share on other sites

Nie, wcześniej miałem

Cordless Desktop® Wave

 

i powiem szczerze że komfort jest bez porównania zarówno jeśli chodzi o myszkę jak i o klawiaturę! Dwa tutaj w Orionie niby mechaniczna ale po przesiadce dużej różnicy nie czuje między tamtą membranową a tą mechaniczną. W mechanicznej klawisze są może trochę bardziej płynne i głośniejsze. Natomiast na pewno na plus są wyprofilowane klawisze w orionie. Natomiast podkładka pod nadgarstek ma się nijak do tej z Wavea gdzie była mięciutka. Układ klawiszy w Wave również bajka. Także jestem zawiedziony jeśli chodzi o komfort użytkowania bo spodziewałem się minimum tego co miałem wcześniej za dużo mniejszą kasę. Zestaw Wave miałem ponad 4 lata.


Tutaj zdjęcie jak mi się ręka układa na obu myszkach. Na starej nawet widać wytarcie w tym miejscu.

 

To nie jest żart, palce na G nie są celowo podniesione. Tak mi się po prostu chwyta ta myszkę.

 

http://images68.fotosik.pl/554/0aba65406c9db5f1m.jpg

Edytowane przez Akselpl
Link to post
Share on other sites

bo g502 nie ma takiego spadu jak twoja poprzednia, tylko przód jest bardziej na równi ze środkiem, dlatego te palce Ci się lepiej układają na starej. Widocznie byłeś tak przyzwyczajony do poprzedniej, że teraz ciężko Ci się przestawić.

Link to post
Share on other sites

Jeśli chciałbym położyć rękę tak jak w LX to palce wyjadą mi po za myszkę.


Chyba będę musiał sprzedać tą mysz bo nie wyrabiam tak mnie ręka boli.

 

Czy możesz polecić jakąś która będzie kształtem podobna do lx? DPI nie więcej jak 5000 bo i tak nigdy więcej nie użyje. Cena do 300zł. Fajnie jakby miała tyle przycisków do g502

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...