Skocz do zawartości

Jaka MBO, RAM i PSU - Modernizacja


Gość miki666643

Recommended Posts

Gość miki666643
Witam. Mam aktualnie MBO ASRocka H61M-S ma ona ponad 2 lata i chciałbym wymienić.

Reszta podzespołów ma rok mniej. Wszystko wymieniłem w tamtym roku oprócz MBO.

 

Pozostałe podzespoły:

GPU Radeon HD7950

RAM 2x4(8)GB 1333MHz GoodRam

CPU i5 3570 3.4GHz

PSU Silentium Deus M1 650W 80BR

 

Karta nie chce wysyłać obrazu do monitora przez DP-DP ale na DP-MiniDP już działa myślę że jedyna nadzieja jest w wymianie MBO, RAM i ewentualnie PSU. Nie wgłębiajcie się zbytnio w ten temat bo był wiele razy poruszany na tym i innych forach i nie znalazłem rozwiązania, karta była na gwarancji i okazała się w 100% sprawna a monitor nowy.

 

Myślałem nad takimi częściami to pozostałych:



PSU - właśnie jaki?

 

Co o tym myślicie? Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
Gość miki666643

@UP dokładny model napisałem ATI RADEON HD7950 3GB RAM DDR5 384BIT SAPPHIRE 2 wiatraczki napięcie 2x8pin

 

 

nie rozchodzi się tylko o sygnał, ale to będzie plusem jeśli będzie sygnał DP-DP

chciałem wymienić płytę główną na nowszą m.in. na USB 3.0 i lepszy ram, oraz na taką, do której w przyszłości będę mógł wpakować lepszy procek, a co za tym idzie pewnie zmiana zasilacza również na jakiś wyższy od "brązu"

Edytowane przez miki666643
Link to post
Share on other sites

 

 

chciałem wymienić płytę główną na nowszą m.in. na USB 3.0 i lepszy ram, oraz na taką, do której w przyszłości będę mógł wpakować lepszy procek, a co za tym idzie pewnie zmiana zasilacza również na jakiś wyższy od "brązu"

 

Nie osiągniesz tego tak łatwo masz procka na wymarłym 1155. Jedynie co możesz zrobić to kupić płytę na Z68 / P67 / Z77 i polować na 3570K pod OC. Ale czy warto ? Może lepiej czekaj na Broadwella i zmienisz wszystko za jednym zamachem. Cała ta wymiana jest trochę tutaj chyba na siłę. 

Link to post
Share on other sites

 

 

twoim zdaniem nie beda wychodzic juz zadne procki na 1155?

 

Już nie wychodzą od czasu wejścia 1150.

 

 

 

To mowisz ze lepszy 1150?

 

Będzie wydajniejszy ale tutaj i tak musiałbyś iść w OC CPU żeby miało to wymierne korzyści co do wydanych pieniędzy.  Będą na Twoim miejscu przecisnąłbym jeszcze trochę na tym co masz i czekał na nowe CPU od Intela. 

Link to post
Share on other sites
Gość miki666643

ok dzieki wielkie za rade to jaki procek proponujesz z brodwella ?

tutaj widze liste http://www.benchmark.pl/aktualnosci/intel-celeron-pentium-core-premiera-procesorow-broadwell-u-laptop.html

i pewnie w dniu premiery beda cholernie drogie?

 

tutaj na 3.4GHz widze dopiero od i7 426$ ;/ troche lipa ok 1500zl

Edytowane przez miki666643
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...