Skocz do zawartości

Uzależniłem się od komputera - co robić


Recommended Posts

Witam mam na imię Tobiasz i mam 12 lat.

 

Wszystko zaczęło się od kiedy poznałem tak szczerze komputer czyli jego wnętrze:

Procesor

Karte Graficzną

Podkręcanie itp. i to właśnie mnie wciągneło

Tak szczerze ja nie za bardzo gram w gry tylko patrze co mam w kompie i co zrobić żeby mieć lepiej.

Aż od nie dawna zrozumiałem że przesadzam , nie mogłem się oderwać od pisania na GG i grania.

Teraz już w nic nie gram , StarCraft II mi się znudził , WarCraft III też więc nic takiego nie robię na kompie.

Nic na nim nie robię , ale kurcze nie wiem czemu nie mogę od niego odejść

raz na wakacjach siedziałem od 10:00 rano do 3:00 w nocy ;/ i żałuje

W domu nie ma żadnych problemów , pieniądze są jeżeli o to chodzi , mam dużo kolegów , koleżanek i przyjaciół

uczę się dobrze w szkole mam dobre oceny.

Mieszkam na domkach jedno rodzinnych, a tam nikogo nie znam bo wszyscy mają po wyżej 16 lat , a raczej takie towarzystwo to nie dla mnie.

Zajęcia jakieś mam: wychodzenie z psem , wynoszenie śmieci , pomaganie coś rodzicom spotykanie się z kolegami , chodzenie do kina itp.

wstydzę się to powiedzieć rodzicom , ani pedagog w szkole. ;/

 

Co mogę zrobić w takiej sytuacji ? - sam już nie wiem ;/

Wiem że to nie forum na takie tematy , ale to forum komputerowe więc chyba bedziecię wiedzieć jak pomóc.

Proszę żeby administratorzy i moderatorzy nie usuwali mojego tematu bo

dziele się moimi uczuciami z wami.

 

pozdrawiam :D

Link to post
Share on other sites

Zajęcia jakieś mam: wychodzenie z psem , wynoszenie śmieci , pomaganie coś rodzicom spotykanie się z kolegami , chodzenie do kina itp.

Proponuje to robić 3x więcej niż teraz.Oraz proponuję znaleźć parę fajnych koleżanek wtedy na pewno będzie cię aż ciągnęło do wyjścia na dwór.A to że wydajesz kasę na coraz to lepsze częsci to trochę bzdura.Poczekaj aż będziesz mógł sam zarobić.Lepiej twoją kasę/kieszonkowe wydać na wyjścia.Jeszcze do nie dawna tak miałem jak ty.Lecz robię to co napisałem powyżej i czuję się szczęśliwszy.
Link to post
Share on other sites

Szczere wyznanie :D brawo.

od siebie proponuje rozejrzeć się za jakimś sportem, może rowerek ? bmx ? street ? downhill ?

piłeczka i odmiany, albo jakieś zajęcia ze sztuk walki.

w Twoim wieku to naprawdę świetny okres na zdobywanie takich umiejętności,

szczególnie jeśli chodzi o mocną psychikę której czasem "starszym"

brakuje w uprawianiu sportów extremalnych :D (czyt.mnie)

powodzenia !

Link to post
Share on other sites

Ja w zeszłym tygodniu pobiłem chyba swój własny rekord :D .Siedziałem od 15 do 6 nad ranem :D .Mój kumpel już złożył broń o 23 a ja nadal walczyłem.Ale normalnie do 4,5 godzinki.W moim wieku to też już trochę za późno na takie rzeczy typu sztuki walki(2 lata Tekuondo ćwiczyłem.Dokładnie od 14 do 16.Potem już praktyki, różnorakie zezwolenia itp itp.)

Link to post
Share on other sites

Znajdź jakieś inne hobby ;d mnie na przykład wkręciły walki słowne i co tydzień dwa spykamy się z kumplami na takim czymś jest zabawa a potem jest o czym gadać :]

Zbieranie znaczków, budowanie domków z zapałek xd znajdź coś co cię kręci no chyba że to tylko komputer to wtedy współczuje.

Link to post
Share on other sites

Wez pozycz od kogos gitare i albo zapisz sie do szkoly muzycznej albo czegos podobnego albo jakiegos kumpla popros zeby Cie uczyl. Moze tez byc inny instrument jak wolisz :P Poswiec tyle czasu co na kompa na nauke gry na tym instrumencie to bedziesz wymialal i laski wyrywal :) Btw. Przy okazji naucz sie spiewac o ile nie umiesz, spiewajac do instrumentu masz mnoznik x2 do wyrywania lasek :]

Link to post
Share on other sites

Witam mam na imię Tobiasz i mam 12 lat.

 

Wszystko zaczęło się od kiedy poznałem tak szczerze komputer czyli jego wnętrze:

Procesor

Karte Graficzną

Podkręcanie itp. i to właśnie mnie wciągneło

Tak szczerze ja nie za bardzo gram w gry tylko patrze co mam w kompie i co zrobić żeby mieć lepiej.

Aż od nie dawna zrozumiałem że przesadzam , nie mogłem się oderwać od pisania na GG i grania.

Teraz już w nic nie gram , StarCraft II mi się znudził , WarCraft III też więc nic takiego nie robię na kompie.

Nic na nim nie robię , ale kurcze nie wiem czemu nie mogę od niego odejść

raz na wakacjach siedziałem od 10:00 rano do 3:00 w nocy ;/ i żałuje

W domu nie ma żadnych problemów , pieniądze są jeżeli o to chodzi , mam dużo kolegów , koleżanek i przyjaciół

uczę się dobrze w szkole mam dobre oceny.

 

Mieszkam na domkach jedno rodzinnych, a tam nikogo nie znam bo wszyscy mają po wyżej 16 lat , a raczej takie towarzystwo to nie dla mnie.

Zajęcia jakieś mam: wychodzenie z psem , wynoszenie śmieci , pomaganie coś rodzicom spotykanie się z kolegami , chodzenie do kina itp.

wstydzę się to powiedzieć rodzicom , ani pedagog w szkole. ;/

 

Co mogę zrobić w takiej sytuacji ? - sam już nie wiem ;/

Wiem że to nie forum na takie tematy , ale to forum komputerowe więc chyba bedziecię wiedzieć jak pomóc.

Proszę żeby administratorzy i moderatorzy nie usuwali mojego tematu bo

dziele się moimi uczuciami z wami.

 

pozdrawiam :]

ojej dziecko ale przeżywasz, połowa tutaj ma podobnie jak ty, druga połowa gra non stop w gta4 i pyta czemu zacina?(dla tych już nie ma szans) , trzecia połowa jako tako jest normalna :P

Teraz praktycznie nie ma w co grać, robią same gierki dla niedojrzałych dzieci (a ty jestes dziecko dojrzałe pewnie) albo jakieś konsolowe ochłapy albo remejki jak nudny SC2 - nic dziwnego, że zamiast grać bardziej skupiasz sie na sprzętowej stronie swojego kompa. Wiele osob wydaje tu spore sumy, żeby im kolorki pasowały czy też żeby zasilacz 1000watt się nie nudził - to norma. Odnośnie siedzenia na gg nie pomogę, tu już fachowa pomoc psychologa się kłania.

 

Możesz też spróbować BBC2, teraz masa osób w to gra, może sie uzależnisz i wtedy Twój problem zniknie.

Link to post
Share on other sites

Ty to bys koledze od razu źle życzył:wariat: jak będzie miał kobietę to mu sie skończy dobre:P

nie bedzie piwa z kolegami o meczu w nogę czy turnieju w iss pro na konsoli nie wspomnę:roll:

żarty żartami a problem poważny musisz się zaczepic o jakies nowe hobby cos co Cie oderwie od kompa:P

Link to post
Share on other sites

Ja się chyba podczepię do wątku, bo miewam to samo tylko, że "my grades are bad". W sumie przesiaduję przed kompem, ale często na BMK a czasami możę pykałem w BC2 no ale teraz na moim zestawie killera nie bardzo się da(podpis :D ). Ogólnie to ćwiczę krav-magę, żywię zainteresowanie do airsoftu...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...