Skocz do zawartości

Recommended Posts

A to DZIWNE - bo ADDuplex i Kantar pokazują CAŁKIEM coś innego - ja jednak im bardziej wierzę :) niż Polskim stronom.

 

Na zagranicznych stronach też to potwierdzają - OWSZEM - w niektórych krajach spadła - ALE - w innych wzrosła i to znacznie. Generalnie sprzedaż spadła nieznacznie w krajach bogatych - ale znacznie wzrosła w biedniejszych. Co ciekawe w USA mamy wzrost o 1% :)

 

Wynika to pewnie z braki flagowców, które się sprzedają w bogatych krajach, biedniejsze zaś kupuja modele tanie. Co ciekawe w Polsce mamy wzrost o 2% - w 4 kw 2014 roku z tego co pamiętam WP miało 27%. :)

Edytowane przez Ravir
Link to post
Share on other sites

@kornela535, ale tego zenfona5 co on podał nie ma za 550zł, tylko za 700zł !

Jak chcesz za 55 to z Chin...

A mój przedział na początku to za ile był ? Za 700 :) A że trafiła się tańsza opcja... I 200zł mam w kieszeni. 

Edytowane przez Kornela95
Link to post
Share on other sites
tego nie rozumiem, sugerujesz że część telefonów ma po dwa systemy?

Już tłumaczę:

1) załóżmy, że Samsung wypuścił cztery modele z Androidem, Apple wypuściło 1 model z iOS, Microsoft wypuścił 2 modele z WP, LG wypuściło 4 modele z Androidem, Sony także 4, HTC 2, chińskie marki wydały 6 modeli z Androidem.

2) Łącznie w ciągu roku zostało wydanych 20 modeli telefonów z Androidem, 1 z iOS, 2 z WP - oczywiście czysto teoretycznie

3) Załóżmy, że wszystkie modele sprzedały się w takich samych ilościach, tj. Samsung sprzedał każdy model telefonu w ilości 5 sztuk, itd

4) Łącznie z Androidem sprzedano 100 telefonów, z iOSem 5, z WP 10.

5) Teraz przekładając to na udział procentowy - Android 87%, iOS 5%, WP 8%

6) Mimo, że każdy model sprzedał się w jednakowych ilościach procent sprzedażowy jak widać jest kolosalnie różny.

7) A teraz te procenty podzielmy przez ilość producentów (łącznie  ksajungami i innymi chińszczyznami), do tego doliczmy liczbę urządzeń wydawanych co roku przez każdego sprzedawcę, to w ogóle wyjdzie, że modele z iOSem i WP znacznie przewyższają sprzedaż pojedynczych modeli z Androidem. Dopiero po zsumowaniu ich wszystkich razem rodzi się taka przewaga procentowa, która nijak obrazuje wzrost czy spadek udziału w rynku.

 

Wydaje mi się, że sytuację rynkową przedstawiają indywidualne statystki sprzedaży u producentów - tak jak iPhone 6 pobił rekord sprzedaży, tak samo jak generowanie zysków przez Microsoft. Co z tego, że Android ma przewagę procentową skoro tego chłamu na runku jest masa, skoro np. HTC było na skraju bankructwa, a obecnie Sony planuje wycofać się ze sprzedaży telefonów, Samsung także zanotował ostre spadki sprzedaży w przypadku SGS4 i 5. To Huawei, LG i inne chińskie wynalazki tak napędzają rynek i powodują wzrost sprzedaży? No chyba coś tu jest nie tak i trzeba głębiej analizować sytuację na rynku niż podpierać się nie wiadomo skąd wciągniętymi statystykami.

Edytowane przez maajsteer
Link to post
Share on other sites

 

 

ma to być ratunek przed marginalizacja systemu.
Ratunek? Oni dopiero zdobywają rynek. 

 

Androida 10
Hmm...

 

na forum dalej uparcie się pisze że wszystkie telefony będą miały aktualizacje
Pisze się o wsparciu, które jest oficjalnie zapowiedziane. To czy nie wszystkie telefony dostaną W10 to się okaże więc nie wyprzedzaj faktów.
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Korneli, ja ci nie powiem jaki telefon jest najlepszy, bo dla każdego będzie to inny. Jak widać na tym forum dla kilku użytkowników najlepsze są lumie, w każdym przedziale cenowym. To chyba jakaś cudowna seria.  Jak chcesz poznać prawdziwe opinie, a nie marketingowców to musisz poczytać zagraniczne fora lub polskie, ale te które podają ceny w dolarach. Lumie to zazwyczaj bardzo tanie telefony i operatorom komórkowym zależy aby to je użytkownicy wybierali.

Tu np jest porównanie pewnej lumi z Lenovo (w tej samej cenie)

https://www.youtube.com/watch?v=U37aop2Hu84

Tanie lumie robia wrażenie płynnych, ze względu na animacje. ale po czasie może cię to denerwować.

Poczytaj o takich telefonach jak Coolpad F1, Elephone P3000S, Doogee DG900 turbo2, inew V3 plus, Huawei Honor 3C

Majster, dalej nie rozumie twojego wywodu. to że firmy nie chcą produkować telefonów z jakimś systemem to nie świadczy dobrze o tym systemie. Ostatnio z windowsa zrezygnował największy poza Nokia producent telefonów, -Huawei.
Nokia by zapewne istniała dalej, gdyby nie windows który ją pogrzebał.

Bartol, to wszystko komunikaty microsoftu, a nie moje domysły. Microsoft widzi nadzieję na wzrost dzięki telefonom za 50$ produkowanym przez pewnego dużego chińskiego producenta.  Windows ma zdobyć rynek w krajach rozwijających się, jak Indie, chiny Rosja, Brazylia czy Polska. Firma liczy na 6% rynku w 2016r lub 18r, nie pamiętam dokładnie. Jak kupili nokie też liczyli na kilka razy więcej udziałów niż mają obecnie.
Obecna  pięciolatka będzie należeć do chińskich marek, czy to sie nam podoba czy nie.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Znowu WPROWADZASZ Ludzi w błąd - robisz to CELOWO ?

 

Lumia 525 a Lumia 535 to CAŁKIEM inne telefony. Wydajnościowo też - to po pierwsze.

 

Po drugie - czemu polecasz jakieś egzotyczne telefony ? Bez serwisu, wsparcia ? Chcesz komuś na złość zrobić ?

Link to post
Share on other sites

Lumia 535 przyszła!

 

Kurcze, za tą cenę (499zł - przesyłka gratis) nie spodziewałam się tak dobrego telefonu. Mam go jakieś 2h i pewnie trochę mi zajmie, zanim go ogarnę i się przyzwyczaję. Ale już wiem, że się polubimy. Nie rozumiem jak niektórym może przeszkadzać jego rozmiar :D jest idealny, nie byłabym zła gdyby był jeszcze większy, ale generalnie rozmiarowo jest fajnie :)

 

Mam dual SIM, da się to wyłączyć gdzieś w opcjach ? Bo nie będe korzystać z dwóch kart, tylko z jednej. 

Link to post
Share on other sites

Ravir, nieprawdziwe dane w tym wątku padajesz ty, gdzie ja wprowadzam w głąd?

 

Te "egzotyczne" telefony to przykład telefonów moim zdanie lepszych od proponowanej przez ciebie Lumi, Piszę żeby sobie o nich poczytać , a nie kupić.

Wszystkie wymienione przeze mnie telefony mozna kupić u polskich dystrybutorów.

Huawei i Coolpad to czołowi producenci telefonów na świecie, z TOP10, prózno tam szukać nokii.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Huawei i Coolpad to czołowi producenci telefonów na świecie, z TOP10, prózno tam szukać nokii.

Yhm, a w jakich oficjalnych zagranicznych (UK, Europa zachodnia, USA)  sklepach (pokroju UKowskiego carephonewarehouse, czy saturnów) można kupić takowe modele?

Jeśli w ten sposób patrzeć, to chińskie samochody - wierne kopie oryginałów np. http://4x4.auto-swiat.pl/chinska-kopia-range-rovera-evoque/gh9vj- są ścisłą światową czołówką, ponieważ pierdliard małych żółtych rączek kupuje te samochody?

 

 

 

Majster, dalej nie rozumie twojego wywodu.

Przeczytaj jeszcze raz, a jeśli nadal masz trudności - poproś kogoś innego o wytłumaczenie.

Twierdzisz, że te rankingi są miarodajne - ok. Ale zrozum, że zatrzęsienie tandetnych modeli z Androidem wpływa na taką liczbę rynku. Mogę dać sobie rękę uciąć, że iPhone 6 sprzedał się w większej ilości od daty premiery, niż ponad połowa wydanych w 2014 modeli telefonów np. Samsunga czy Sony.

Ludzie nieświadomie kupują telefony z Androidem w cenie ~500zł, "bo znajomi mówili, że android jest dobry", albo nie mają pojęcia o czymś innym, bądź krąży legenda zaczęta przez WP7,5, która świadczy na niekorzyść WP8.1.

Taki udział w rynku danego systemu jest chorym pomysłem - Samsung podupadł i to strasznie - dane sprzedaży za ostatni okres, Sony rozważa zaprzestania produkcji telefonów (ze względu na sprzedaż), a HTC było na skraju bankructwa. To które marki zdobywają rynek, bo tego nie wiem, skoro Android notuje zwyżki udziałowe. Samo LG nie napędzi rynku.

Link to post
Share on other sites

w Polsce np w  Euro AGD http://www.euro.com.pl/search.bhtml?keyword=Honor&searchType=tag&gclid=CJe4g9SsusMCFU6WtAodF1YA3g&gclsrc=aw.ds

plus w dystrybucji polskich operatorów komórkowych.

A po za tym najtaniej w największym sklepie świata, (większy od amazona i Ebay razem wziętych)

Najdroższa spólka notowana na giełdzie Wall Street w USA, poczytaj, może się czegoś dowiesz i uświadomisz trochę.

 
Link to post
Share on other sites

 

 

Statystyki

Statystycznie idąc z psem na spacer mamy po 3 nogi.

 

A za polecanie w tym budżecie wszelakich "czajnafonów", szczegolnie Użytkowniczce jak mniemam niezbyt obytej i szukającej SPOKOJU podczas używania telefonu powinny lecieć bany z miejsca za niekompetencje.

 

To samo tyczy się zresztą wszelakich firm-krzaków.

 

Uprzedzajac zarzuty - miałem telefonów więcej, niż wiele osób widziało w ogóle na oczy, z chińczykami do czynienia również mam (najczęściej jest to któryś Xiaomi, MI-2 bodajże czy jakoś tak).

 

W budżecie ~ 700 zł najlepsze telefony to G2 mini, L735, L1320.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...