Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ale mamy sobie z fusów wywróżyć jakie są Twoje preferencje co do telefonu?

Podaj jaki system Cię interesuje, czego od niego oczekujesz, etc. Popatrz też inne tematy.

 

Najlepiej wypełnij to:

mój budżet :

gdzie i jak zamierzam dokonać zakupu :

nówka czy używka :

preferowany rozmiar wyświetlacza :

preferowany system mobilny :

do czego będę używać urządzenia :

moje najważniejsze wymagania :

Edytowane przez Outlaw666
Link to post
Share on other sites

A więc mam do wydania max. 700 zł. Planuję jechać do jakiegoś sklepu z elektroniką i tam go kupić (ew. zakup internetowy przez stronę www danego sklepu), wolę unikać allegro itd. Pod uwagę biorę tylko nowy telefon. Aha, nie wspomniałam w pierwszym poście, że liczy się dla mnie wielkość. Lubię po prostu duży wyświetlacz i tyle. Co do systemu to w tych tematach nie znam się za bardzo, ale wszędzie góruje Android, także coś w ten deseń. I telefon ma mi slużyć najczęściej do rozmów, smsów i do latania po necie. :) 

A z wymagań to tak jak wcześniej: duży wyświetlacz (taki powyżej 5 cali).

 

Telefon nad którym bardzo się zastanawiam to MyPhone Luna. Ale decyzję mogę jeszcze zmienić :)

 

Pozdrawiam 

Link to post
Share on other sites

Jeżeli szukasz dobrego, prostego i szybkiego telefonu to zainteresuj się Windowsem Phone. Nie każdy lubi, nie wszystkim pasuje ale ja osobiście używam i jestem zadowolony.

Niestety w sklepie zapłacisz sporo więcej niż od osoby przedłużającej umowę. Np Lumie 735 można kupić tak za 600-650zł a w sklepie jest za jakieś 900-1000 z tego co pamiętam. Oczywiście przy takich zakupach (np olx) w grę powinien wchodzić tylko odbiór osobisty.

Link to post
Share on other sites

@Bartol48 zaciekawiłeś mnie tą Lumią (jest jeszcze większa od Luny, także super)  ale wiesz.. to ułożenie kafelków mnie zniechęca, uwielbiam prostotę, ale jak widzę wszystko pochowane w tych kafelkach różnej wielkości to... Rozumiem, że nie da się tego zmienić ? 

Edytowane przez Kornela95
Link to post
Share on other sites

 

 

uwielbiam prostotę
Prościej niż w WP nie będzie. Co masz na myśli pochowane? Na ekran główny przypinasz sobie skróty (kafelki) aplikacji, które najbardziej potrzebujesz. Możesz sobie ustawić rozmiar aby pokazywały dodatkowe informacje (live tiles). Ekran główny to odpowiednik androidowego ekranu startowego gdzie dodajesz ikonki aplikacji - tak samo tutaj. Przeciągając w lewo przechodzisz do normalnej listy aplikacji. Np.

http://wp-seven.ru/wp-content/uploads/2014/04/wp_ss_20140417_0001.png

Link to post
Share on other sites

Kurczę, trochę źle to ujęłam. Może faktycznie taki wygląd ikonek nie jest zły :)

 

Co jeszcze ciekawego polecicie ? Smartfon nie musi mieć dużo aplikacji (zresztą, za taką cenę nawet takiego nie znajdę, tak myślę). Ważne, żeby dobrze posłużył i żebym za bardzo na niego nie narzekała. No i tak jak pisałam, musi być duży. Co jeszcze polecicie ? :) 

 

Dziękuje za wszystkie wcześniejsze odpowiedzi. 

Link to post
Share on other sites

Zenfone 5 z 2gb ramu

Posiadasz ten telefon ? Jak się sprawuje ? Jesteś zadowolony ? Jak z baterią ? :)

 

 

Ja mam Lunę i szczerze polecam :)

Super! Napisz coś jeszcze. Czytałam, że telefon lubi tnąć i się zacinać, prawda to ? Ponoć bateria przy normalnym użytkowaniu trzyma nawet 3 dni, jak jest u Ciebie ? Wielkość Luny rzecz jasna Ci nie przeszkadza ? :)

 

Czyli mam już 3 potencjalne telefony:

MyPhone Luna

Nokia 1320

Zenfone 5

 

Muszę jeszcze poszperać i poszukać jeszcze innych, aby mieć w czym wybierać, ale póki co dziękuję za rady.  ;)

 

Edytka: Zapomniałam wspomnieć, rozmyślam też nad Xperią Z Ultra, kupię go już za około 1000 zł, trochę ponad budżet ale z tym chyba nie byłoby dużego problemu, generalnie większość go chwali, ale tutaj rozmiar to może być przesada. Hm.. 

Edytowane przez Kornela95
Link to post
Share on other sites

Zenfon 5 jest wydajnym telefonem, ale ma przeciętną baterię, za to do kupienia za niecałe 600zł na aliexpress, tu masz opinie uzytkowników Asus zenfone 5, innym ciekawym telefonem jest chiński moto G2, tez wydajny, trochę gorsze zdjęcia od zenfona.

MyPhone Luna raczej bym odpuścił, bo to najtańszy sort chińskich telefonów, a jak lubisz kafelki to Nokia 1320 też niezła.

Link to post
Share on other sites

Posiadasz ten telefon ? Jak się sprawuje ? Jesteś zadowolony ? Jak z baterią ? :)

 

 

Super! Napisz coś jeszcze. Czytałam, że telefon lubi tnąć i się zacinać, prawda to ? Ponoć bateria przy normalnym użytkowaniu trzyma nawet 3 dni, jak jest u Ciebie ? Wielkość Luny rzecz jasna Ci nie przeszkadza ? :)

 

 

Owszem jestem zadowolony, bo to bardzo fajny telefon w cenie, która nie zabija :P

Phablet absolutnie się nie zacina, ma 6 rdzeniowy procesor, wszystkie apki działają płynnie, nawet jak masz ich sporo włączonych naraz... dla mnie to spory plus.

Mnie bateria trzyma 2 dni, ale korzystam sporo z internetu i gram.

Jeżeli chodzi o wielkość, to w Lunie fajne jest, że mimo sporych rozmiarów dobrze leży w dłoni (jest trochę wysłużona co widać na zdjęciach), nie wyślizguje się i nie wypada. 

Obsługuje 2 karty sim, więc ma spore możliwości.

 

Masz jeszcze jakieś pytania? :)

Link to post
Share on other sites

Witam!

 

Podjęłam decyzję co do smartfona jaki kupuję, właśnie zamówiłam Microsoft Lumię 535, która dojdzie do mnie w środę. Zdziwiłam się troszkę, bo ta Lumia miała swoją premierę w listopadzie 2014r a od stycznia jest w sprzedaży w cenie 499zł, czyli cena bardzo, bardzo kusząca. 

 

Muszę Wam powiedzieć, że naczytałam się o Androidzie nie zawsze miłych rzeczy. Prawdą jest, że ja nie jestem miłośniczką miliona aplikacji na telefonie, wystarczą mi te podstawowe. I właśnie tak sobie myślałam, że na co mi Andek skoro z większości app nie będe korzystać, no i tym oto sposobem wybór padł na Widnows Phone 8.1 

 

A dlaczego akurat Lumia 535 ? Zbiera bardzo dobre opinie póki co i ludzie bardzo go chwalą za Windowsa który nie zżera baterii, poza tym posiada duży 5 calowy wyświetlacz, a przecież ja chciałam duży. :) Mam nadzieję, że będe zadowolona :)

 

Jeszcze raz dziękuję za pomoc, pozdrawiam. 

Link to post
Share on other sites

Lumia 535 świetnie się sprawda jako telefon do facebooka, zrobienia selfi , i przeczytania poczty.

nie sądzę żeby była Lepsza od  zenfona 5.

Dostanie ta Lumia nowego windowsa 10? bo coś windows oświadczył że wiele telefonów nie dostane aktualizacji.

W zeszłym roku tylko 3% telefonów na swiecie pracowało z windowsem, co roku mniej ludzi korzysta z windowsa w telefonach.

Link to post
Share on other sites

To dlaczego Lumia ma tyle pozytywnych opinii ? 

Serio, gdyby miała nieciekawą opinię to bym jej nie zamawiała. Co do Windowsa to ma najnowszego i jakoś specjalnie nie wczytywałam się czy będzie mieć aktualizację, ale ponoć ma mieć. 

 

 co roku mniej ludzi korzysta z windowsa w telefonach.

 

Bo za mało aplikacji ?  Windows to wstyd ? 

Edytowane przez Kornela95
Link to post
Share on other sites

Gramacz - po pierwsze pisze BZDURY - a po drugie KŁAMIE.

 

Kłamstwiem jest malejąca ilość użytkowników - jest ODWROTNIE - Windows Phone ZYSKUJE. 

 

Kornela95 - nie wiem czy Wiesz - ale w Polsce Windows ma ponad 25% rynku, jedt drugim systemem po Androidzie. Dla porównania iPhone ma koło 3%. Są to OFCJALNE dane niezależnych instytucji i operatorów.

 

Bzdura  Gramacz'a to porównywanie Zenfone 5 za 699 zł z Lumią 535 za 499 zł - z Zenfone konkuruje Lumia 735 - która ma lepszy ekran, znacznie lepszy przedni aparat, lepszy tylni aparat, ma dluższy czas pracy, Ładowanie Bezprzewodowe.

 

Na dodatek tańsza od Zenfone 5 Lumia 535 obsługuje karty pamieci do 128GB a ZF5 tylko 64GB - a ceny kart spadają. Za samą roznicę w cenie juz dziś kupisz 128 GB kartę. :)

 

Dodam jeszcze, że Lumia 535 ma lepszy przedni aparat niż ZF5 :)

 

Na dziś nie ma lepszego telefonu za 500 zł niż Lumia 535, co więcej zgraniczni i krajowi recenzenci porównują L535 do droższych telefonów jak Moto G2. Co świadczy bardzo dobrze.

 

Na koniec jest jeszcze jedna sprawa - WSPARCIE - Zenfone 5 za rok nie będzie miał wsparacia, z dotychczasowych doświadczeń z Asusem wynika, że za rok pojawi sie nowy model :) - tymczasem najtańsza, dwuletnia Lumia 620 nadal ma wsparcie. :)

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Ravir m racje, skłamałem mowiąc że WP ma 3% udziałow w 2014/r, ma dokładnie 2,7% sprzedazy i 2% wartości sprzedaży telefonó na swiecie.

http://www.komputerswiat.pl/nowosci/smartfony/2014/49/rynek-smartfonow-w-2014-roku-dominacji-androida-ciag-dalszy-windows-phone-na-marginesie.aspx

http://mobirank.pl/2014/08/01/android-osiagnal-85-udzial-rynku-smartfonow/

http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/chinskie-marki-zdominowaly-ranking-najwiekszych-producentow-smartfonow

 

Nokia Lumia 535 to oczywiście będzie sprawnie działający telefon, ale z pewnością nie najlepszy w jego budzecie.

W tym roku Nokia nie wyprodukuje już żadnego telefonu, taki smutny koniec kultowej marki.

PS/ Zenfona 4 mozna kupić za 420 zł z przesyłką, zenfone 5 za 550zł, świat nie kończy się na sklepie za rogiem, jest jeszcze internet.

Link to post
Share on other sites
Nokia Lumia 535

Nie ma takiego modelu telefonu, a poza tym jak można porównywać te trzy systemy pod względem ilości sprzedaży?

Z iOS wyszły w tym roku dwa nowe modele, w ubiegłym 1, dwa lata temu 2.

Z WP w ciągu roku wyszło z 4-5 modeli?

A Android? Z 50 modeli? 80?

Trzeba być niezwykle szalonym, żeby podniecać się takimi statystykami i jeszcze wykazywać je jako dowód - jakie to ma przełożenie na rzeczywistość? Jak dla mnie te statystyki i tak świadczą na korzyść iOS+WP, ponieważ podzielcie sobie procentowy udział na liczbę telefonów z danym systemem mobilnym.

W ogóle nie rozumiem portali, które się takim czymś zajmują - to jest zupełnie nie miarodajne.

Edytowane przez maajsteer
Link to post
Share on other sites

Statystyki są dla kolegi który wmawia że ja kłamie, jak widać jest odwrotnie.

Mam w domu urządzenie na windowsie i na androidzie, to i to  ma zalety i wady.

Nie mam zenfona, ale od 560zł są do kupienia w największym sklepie świata.

Ale można kupić lepszy telefon od rocznego Asusa zenfone 5 ze słaba baterią.

 

Jak dla mnie te statystyki i tak świadczą na korzyść iOS+WP, ponieważ podzielcie sobie procentowy udział na liczbę telefonów z danym systemem mobilnym

 

tego nie rozumiem, sugerujesz że część telefonów ma po dwa systemy?

 

Ogólnie to microsoft ma trudne zadanie, chcą w pewnej chińskiej firmie kupować  tanie telefony z WP za 50$, bow tym segmęcie WP ma lepszą sprzedaż, ma to być ratunek przed marginalizacja systemu.

Niepokoi komunikat microsoftu,że nie wszystkie telefony dostaną najnowszego Androida 10 który właśnie miał premierę.

Windows swoje, a tu na forum dalej uparcie się pisze że wszystkie telefony będą miały aktualizacje.

Edytowane przez gramacz
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...