Skocz do zawartości

Recommended Posts

Okej, więc chieftec i asus zamówione. Dziekuję wszystkim za porady. Jak tylko zamontuje sprzet, to zdam relacje :)

Sprzęt jest zamontowany. Po takich wstępnych testach wydaje się być wszystko ok, tylko nie wiem dlaczego spadła mi wydajność RAM-u. Zauważyłem różnice na tej ocenie wydajności z windows 7. Przedtem miałem dla pamięci ocenę 7,4 albo 7,6 (nie pamiętam dokładnie), natomiast teraz ocena to 5,9. Nie wiem na ile wiarygodna jest ta skala ale różnica skądś się wzięła... Macie może jakieś wskazówki co do tego? Pamięć to Patriot G-series 1600. Taktowanie ustawiłem na 1600 mhz i napięcie podniosłem do 1.7V Tak jak jest zalecane. 

 

Pobrałem AIDA64 i pokazuje mi, że napięcie na ram to 1,5V i taktowanie 1066mhz, natomiast w biosie jest niby 1600mhz...

Edytowane przez xpiterekx
Link to post
Share on other sites

Prawdopodobnie Twoja plyta nie bardzo lubi sie z ta pamiecia :) mam tak samo z moimi pamieciam OCZ :/ Na procku intela i plycie asusa chodzily na 1866mhz a na fx 8320 i plytce asrocka 1066mhz :/ Takie uroki platformy AMD. Chyb, ze masz 2 kosci i nie wpiales ich odpowiedznio by tworzyly zgodny dual channel :P

Edytowane przez trybcio86
Link to post
Share on other sites

Tak są 2 kości po 2 gb, a mam sloty A1, A2, B1, B2 i wpiąłem w A1 i A2. Poprzedni te ramy siedziały na asusie M5a87 przy phonomie II 555BE i było ok... Próbowałem też włączyć tryb turbo i procesor podkręciło do 4.3 ghz, natomiast ram po staremu :/

Link to post
Share on other sites

to wepnij w a1, b1 i sprawdz :) Ja na gigusiu 970 ud3 wczesniej nie mialem problemu z ramem ocz przy fx 6300 a teraz takie glupotki sie dzieja :) Jak nic nie pomoze to zejdz w dol z timingami ile sie da dla tej czestotliwosci

Link to post
Share on other sites

Częstotliwość i i napięcie zmieniałem ręcznie w biosie na 1600mHz i 1.7V i na poprzedniej płytce to wystarczało. Teraz mimo zmiany Aida64 pokazuje nadal podstawowe nastawy natomiast bios 1600mHz i 1.7V jednak nie działa to tak. A co do timingów to nigdy ich nie zmieniałem, na jakie wartości powinienem je nastawić? tak jak widnieje na nalepce na kości czy jakoś inaczej?

Link to post
Share on other sites

Model podam w niedzielę, ponieważ musiałe wyjechć... W miedzy czasie mam pytanie odnośnie temperatury, a mianowicie ostatnio sprawdzałem dzialanie na BF3 i przy full hd, ustawieniach ultra, jedynie antyaliasing nie był na maksymalnej wartości, bo zaczęło się lekko przycinać temperatura wynosiła 63C. Czy to już jest normalna temperatura przy takim obciążeniu dla tego procesora, czy może powinna być trochę niższa?

Link to post
Share on other sites

Na ocenę w windowsie nie patrz bo ona jest nic nie warta. Jak już sprawdzasz wydajność ramu, to np w AIDZIE masz http://cdn.overclock.net/4/47/350x700px-LL-474ccc8b_xmp.png

Ale tutaj nie będziesz miał znowu porównania do starej płyty głównej :/.

Link to post
Share on other sites

Zauważyłem jeszcze na tym screenie z cpu-z, że kości pracują w trybie single chanel. Przestawienie na dual (muszą być wsadzone w odpowiednie gniazda oraz musi być włączony w biosie) trochę zwiększy ich wydajność

Link to post
Share on other sites

No ale jednak poprzednio miałem ten sam ram i taką samą ilość a jednak ocena była wyższa... No ale może to coś z windowsem :) Okej w takim razie, przerzucę jedną kość w inny slot i postaram się znaleźć opcję w biosie. I jeszcze w sumie będę miał 3 pytania i myślę że wtedy będę mógł przestać was męczyć :)

1. Będę chciał dokupić 4gb ramu, czy to bez znaczenia jakie wezmę byleby były 1600mHz?

2. Do jakich wartości mogę bezpiecznie kręcić procesor? Przypominam ze płyta to asus m5a97 i cooler scythe grand kama cross 2.

3. I dzisiaj jak testowałem sobie BF4, w pierwszej misji w single całkiem ładnie chodziło na ultra bez AA oczywiście, ale jednak czasami przycięło na sekundkę, to zszedłem do wysokich. Natomiast w kolejnej misji miał lekkie ściny na średnich nawet. Po wyłączeniu miałem komunikat że procesor osiągnął temp 65C. I tutaj pytanko, czy te zacięcia były spowodowane tą temperaturą albo czy mógł wystąpić w związku z nią throttling? Czy to może była wina małej ilości ramu lub karty? Bo ogólnie gra chodziła płynnie, tylko tak jakby nie nadążało z wczytywaniem tekstur, przynajmniej odniosłem takie wrażenie...

Link to post
Share on other sites

Kto już zauważył że ta pamięć działa i Ciebie w trybie single channel. Przestaw w biosie. Oceną w windzie nie ma co sobie odbytu zawracać.

 

Przecięcia mogą być spowodowane małą ilością ramu.

 

Co do OC to wszystko zależy od sztuki procesora. Jaką masz kartę graficzną??

Link to post
Share on other sites

Karta to Radeon HD6850 od gigabyte. Wiem, ze przy tej karcie oc cpu nie raczej nie ma sensu ale za jakiś czas karta bedzie zmieniona na jakiegos gtx 760 albo 770 lub R9 280.

Ram działa już w dualu :) Dziękuję :)

Jak dokupię ze 4 gb 1600 mhz z podobnym cl, to będzie jakaś duża różnica w porównaniu do tego jakbym dołożył takie same patrioty (nigdzie nie mogę znaleźć takich samych)? 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...