Skocz do zawartości

Dell vs Lenovo vs Toshiba vs Acer? Który wybrać?? HELP!


Recommended Posts

Witam:)

Właśnie wybieram się na studia i przymierzam się do zakupy jakiegoś notebooka, który będzie miał mi służyć nie tylko do surfowania po internecie czy oglądania filmów, ale chciałbym również od czasu do czasu zagrać na nim w jakąś fajną grę.

 

Z początku po przeglądnięciu ogólnej oferty z poszczególnych marek szczególnie przypadł mi do gustu Acer Aspire 5745G-434G50MN głównie ze względu na parametry w stosunku do ceny (na komputroniku 2664zł), z takim osprzętem i w takiej cenie nie znalazłem równie interesującej oferty laptopa innej marki, jednak z czasem kogo nie zapytałem o markę Acer każdy mi odradzał ten wybór. Wiem, że kiedyś z Acerami było sporo problemów jednak teraz słyszałem, że jest o niebo lepiej. Dodam jeszcze, że laptop ten byłby kupowany na firmę i tu pojawia się problem, ponieważ wtedy producent daje gwarancję tylko na 12 miesięcy. Ten problem jednak również rozwiązałem, gdyż znalazłem rozszerzenie gwarancji producenta do 3 lat obowiązującą również uszkodzenia spowodowane przez mnie (link: http://www.techplanet.pl/index.php?gk=0 ... ore&filtr=)

 

Parametry tego Acera: http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzj ... 10243.html

 

segment multimedialny

klasa uniwersalny

klasa gabarytowa średni

gwarancja 24 miesiące w serwisie zewn.

 

procesor Intel Core i5-430M

2.26 GHz, 3 MB cache

wielkość ekranu 15.60 cali

typ ekranu LED, glare

rozdzielczość 1366 x 768 pikseli

 

karta graficza Intel GMA HD, nVidia GeForce GT 330M

DirectX10, SM 4.0, PureVideo

 

dysk twardy Hitachi 500GB, SATA-II, 5400 rpm

łatwe wyjęcie/wymiana HDD:

możliwa - bezpośrednia klapka do kieszeni dysku

 

pamięć RAM 4 GB, DDR3 1066 MHz

łatwe rozszerzenie RAM

możliwa - bezpośrednia klapka do płyty głównej

 

system Windows 7 Home Premium 64-bit

waga 2.6 kg Wymiary [cm]

(szer. głeb. wys.) 37,9 x 25 x 3,4 cm

 

istotne złącza: D-Sub, HDMI, 4x USB 2.0,

 

dodatkowe funkcje i wyposażenie:

kamerka internetowa

czytnik kart /MS/MS-Pro/SD/MMC/xD

Dolby Home Theater

 

Po tej krytyce ze strony znajomych i ludzi ze sklepów komputerowych postanowiłem rozglądnąć się jeszcze raz za czymś z podobnymi parametrami lecz innej marki, najlepiej Della (ponoć prestige). Wiadomo z początku miałem na laptopa przeznaczone 2500zł lecz w tej sytuacji jestem w stanie zapłacić za niego ok 2900 zł.

 

I tak kolejną propozycją dla mnie został Lenovo IdeaPad Y560, dawny IBM kiedyś cieszył się bardzo dobrą opinią i jak na razie ponoć nadal produkuje solidnie wykonane laptopy. Jednak po przeczytaniu kilku opinii, recenzji na jego temat dowiedziałem się, że ten notebook ma wadliwą matrycę??

 

CENA: 2899zł przeceniony z 3499zł (http://www.euro.com.pl/laptopy-i-netboo ... content_3c)

Paramtery:

Kod producenta: 59-036817

Procesor: Intel® Core™ i3 2,13 GHz

Przekątna ekranu: 15,6 cala

Pamięć RAM: 4 GB

Pojemność dysku: 320 GB

Model karty graficznej: Radeon HD5730

 

Następny laptop to Dell Inspiron 15R-3738. Tutaj też znalazłem kilka krytycznych opinii co do jakości wykonania, ale nie zważając już na to uwagi najgorszą wadą tego notebooka z mojej strony jest dość słabą karta graficzna w porównaniu z pozostałymi propozycjami.

 

link:(http://www.euro.com.pl/laptopy-i-netboo ... eski.bhtml)

 

CENA: 2699

 

Kod producenta: 15R-3738

Procesor: Intel® Core™ i3 2,26 GHz

Przekątna ekranu: 15,6 cala

Pamięć RAM: 4 GB

Pojemność dysku: 640 GB

Model karty graficznej: Radeon HD5470

 

I ostatnia propozycja, na którą jestem, a raczej byłem prawie zdecydowany, po analizie zalet i wad poszczególnych pozycji to Toshiba Satellite L650-116 W7HP. Do Toshiby przekonała mnie ogólna dobra opinia na temat tej marki oraz promocja co do gwarancji tzw. ZERO PROBLEMU, czyli przy zakupie tego notebooka otrzymujemy gwarancję na 24 miesiące w tym 12 miesięcy jest obięte gwarancją od uszkodzeń spowodowanych przez użytkownika, ZUPEŁNIE ZA DARMO! Jaki problem?? ...otóż wyczytałem gdzieś, że Toshiba likwiduje swój serwis w Polsce, co ma wiązać się z rzekomymi problemami podczas gwaranacji?!

 

CENA: 2899zł

 

Parametry:

Kod producenta: PSK1JE-00800KPL

Procesor: Intel® Core™ i5 2,53 GHz

Przekątna ekranu: 15,6 cala

Pamięć RAM: 4 GB

Pojemność dysku: 500 GB

Model karty graficznej: Radeon HD5650

 

No i teraz moja prośba. Proszę, podzielcie się ze mną swoimi opiniami na temat wyżej wymienionych przeze mnie pozycji, na co byście się zdecydowali, a może polecacie jakiś inny model z podobnymi parametrami i w jakiejś fajnej cenie do ok. 2900zł.

 

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów;)

Link to post
Share on other sites

jeśli brać coś z listy to toshibe, jeśli mogę coś innego zaproponować to :

 

http://allegro.pl/asus-n52da-n830-4gb-6 ... 21470.html

 

a tu używany ale bardzo szybki laptop:

 

http://allegro.pl/asus-g71gx-super-graf ... 70736.html

 

warto rozwazyc tego uzywanego a jesli nie to nic lepszego od asusa nie znajdziesz w tej cenie(troszke ponad 2900 ale mysle ze do akceptacji).

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Faworytami są zdecydowanie lenovo i toshiba. Dell odpada bo przede wszystkim przepłacasz za markę(chodź dell posiada jako jedyny gwarancję u klienta) Lenovo to renoma sama w sobie, dobre konfigurację za przyzwoitą cenę a także dobrze i trwałe obudowy lapków. Toshiba to przede wszystkim dobre parametry adekwatnie do ceny no i oczywiście w każdej praktycznie jest system operacyjny lecz w niektórych modelach jest taka plastikowa obudowa :D

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...