Skocz do zawartości

Samsung Galasy S3 zwykły, NEO czy LTE który wybrać ? Pilne.


Recommended Posts

Witam, waham się pomiędzy trzema wersjami zwykłą SGS3, wersją NEO lub LTE z Orange. Z tego co czytam po forach to wszyscy jadą równo po S3 NEO za to że to "odgrzewany kotlet" jednak podobno nie laguje tak jak podstawowa wersja i faktycznie działa lepiej. Moja żona ma podstawową wersję i faktycznie czasami zamula, teraz jak wgraliśmy jakieś aktualizacje jest troszkę lepiej, ale to i tak nie to co powinno być.

Ja telefon praktycznie nie używam do gier jak gram to sporadycznie i to szachy lub gierki 2D bo takie lubię najbardziej.  Filmiki rowerowe za to lubię oglądać i na takim wyświetlaczu nieźle wyglądają. Wahałem się pomiędzy SGS3 i LG L90. Jednak zdecydowanie pomimo większej ceny serce podpowiada mi S3.

Mam do wyboru trzy wersje:
- zwykłą - niestety dzisiaj w kilku sklepach i salonach komórkowych znalazłem tylko jeden egzemplarz w średnim stanie za 650zł
- wersja NEO - za 799zł z GAMEPADEM od Samsunga - Nowe
- wersja LTE za 250zł w abonamencie za 55zł z ORANGE - podobno ta wersja jest najlepsza, prawda to ?

Decyzja co do wersji NEO jest pilna ponieważ muszę podjąć ją do jutra bo jadę w trasę z ojcem i będziemy przejeżdżać w jednym miejscu gdzie jest dostępna ta wersja.
Która z tych wersji jest faktycznie najlepsza ? (nie ma przypadłości podstawowej wersji )

ps. Potrzebuje konkretów panowie i panie brać którąś z tych wersji czy "olać" całkowicie S3.

Edytowane przez Nemo7
Link to post
Share on other sites

Czyli to mulenie czy lagowanie z którego słynie telefon w tym modelu nie ma miejsca, tak ?! 

 

Jak będę brał to prawdopodobnie któryś z tych dwóch ostatnich abonamentów http://www.orange.pl/kid,4002009272,id,4003759394,article.html. W ostatnim mam go za 1zł.

 

Obecnie mam dwa telefony na kartę  tracę 45zł miesięcznie i pierdzielę się z dwoma telefonami. Dodatkowo ciągle muszę pilnować pakietów itd. itp.

Link to post
Share on other sites

Czy nie ma mulenia i lagowania? Nie do końca. Owszem, wersja lte jest szybsza od zwykłej, touchwiz działa płynniej, ale lekkie ściny są przy galerii i kontaktach (sprawdzone na lte szwagra i porównane do mojej zwykłej).

Edytowane przez x.m.l
Link to post
Share on other sites
No to już nie wiem co brać do wczoraj szukałem telefonów i miałem kilka na uwadze zwężając listę coraz bardziej. 

Zaczynałem od Motoroli Moto G, HTC ONE S, HTC ONE X, LG L90, L9 II, LG G2 mini, Samsung Galaxy S3 mini, S3 zwykłe, S3 NEO, S3 LTE, S4 mini, S4 oraz S5 mini.

Przesiałem listę wedłóg moich potrzeb i troszkę pojeździłem po sklepach. Znalazłem nowy S3 NEO za 800zł z GAMEPADEM który najprawdopodobniej bym sprzedał od razu, S4 mini używany za około 850zł, LG L9 II za 550zł używany, LG L90 za 530zł używany oraz S3 LTE z Orange za 240zł lub 1 zł w zależności od abonamentu

Ostatecznie wybierałem pomiędzy L90używanym, S3 NEO i S3 LTE. 

Co do L90 dużo był drobiazgów, które mi nie pasowały od choćby brak diody informującej, brak podświetlenia przycisków dotykowych miałem już nieprzyjemność przekonać się że jest to niefajna sprawa, często też ma drobne awarie itp. W S3 obawiałem się żywotności baterii oraz lagowania interfejsu. 

Ostatecznie zacząłem szukać i pytać o S3 w wersji NEO i LTE bo czytałem że ponoć są lepsze od podstawowej wersji. Jednak doradzono mi poszukać jeszcze czegoś innego. Jeżeli nie któryś z powyższych modeli to jaki ?

Edytowane przez Nemo7
Link to post
Share on other sites
baterię wolę wymienną z dwóch powodów. Czasami zdarzało mi się trzymać telefony po kilka lat obecnie używam jeszcze jako drugi telefon Sony Ericssona K800i chyba jest już z 7 jak nie 8 lat, jednak rozpada się w rękach ma już chyba trzecią jak nie czwartą baterię. Jeżeli mi się telefon spodoba to będę go długo trzymał i chciałbym mieć możliwość wymiany baterii jak już znacznie osłabnie.

Drugi powód znacznie ważniejszy to kilkudniowe wycieczki górskie gdzie czasami nie mam jak naładować telefonu. I wtedy biorę dwie baterie.

 

Oczywiście nie ma co kupować telefonu pod kilka dni w roku. Jednak tą metoda nigdy nie kupię tego co potrzebuję. Fajny telefonik ten One M7. W Orange poza moim zasięgiem po dzwonie jeszcze po komisach.

 


Podsumowując to wszystko co znalazłem:

HTC ONE M7 - 849zł, 1 rok gwarancji używany

S3 LTE - w Orange na abonament za 60zł telefon kosztuje 249zł

S4 mini - nowe 2 lata gwar. 820zł w komisie

S4 - w Orange na abonament za 60zł cena 619zł

LG L90 - używane 1 rok gwar. 530zł lub 620zł nowy 24m. gwar.

Moto G 2gen. - nowy 799zł 24m. gwar.

 

Z tego muszę coś wybrać i to chyba wybrać mniejsze zło.

Edytowane przez Nemo7
Link to post
Share on other sites

Nie no z S4 i S4 mini chyba całkowicie zrezygnuję bo to całkowicie nieopłacalne.

 

Ja to widzę troszkę inaczej S3 LTE > L90 > ONE M7 > Moto G

 

Może wszystkie te telefony nie są idealne, ale też raczej złomu nie kupię. No cóż pomyślę i zadecyduję, jak będę miał jakieś pytania to jeszcze napisze. Dalsze uwagi mile widziane może coś innego się jeszcze urodzi. ;)

Edytowane przez Nemo7
Link to post
Share on other sites

Ja na twoim miejscu brałbym ONE M7. Świetny telefon pod względem wizualnym jak i wewnętrznym. Nawet jeśli telefon bardzo ci sie bedzie podobał i nie będziesz chciał go zmieniać to będziesz do tego zmuszony, bo po tych kilku latach w końcu zacznie mulić.

Edytowane przez Lavertis
Link to post
Share on other sites

Juz nie przesadzajcie tak z tym zachwalaniem S2. Owszem, w swoich czasach byl mistrzowski. Na dzien dzisiejszy jest to jednak jeden wielki zamuł. Tak się składa, że mam pod ręką S2, S5 i Note 4. Dwa miesiące temu sprzedałem też S3 LTE. Estrojka I9305 w porównaniu do S2 chodzi dużo dużo szybciej, bez dwóch zdań. Jest też dużo bardziej responsywna. S5 i Note 4 to już lata świetlne przepaści nad S2.

 

Jeżeli lubisz Samsunga i nie chcesz wgrywać customów, bierz S3 LTE. Jest to dobry sprzęt. Jeżeli chcesz bawić się w romy lub boisz się przycinek TW, weź coś innego i ciesz sie lagami innych nakładek.

 

Edytowane przez booncol
Link to post
Share on other sites
Przemyślałem sobie i jednak wybiorę S3 LTE albo LG L90.  HTC w ogólnym rozrachunku wyjdzie mnie znacznie drożej. Jeżeli bym się na niego zdecydował to musiał bym zostać z telefonem na kartę w Orange i automatycznie na drugiej karcie z Pleya bo połowa numerów na jakie dzwonie jest w Orange, a druga w Playu. Dwie karty kosztują mnie ok.46zł miesięcznie. Za sam telefon musiał bym wyłożyć ponad 800zł i to w dodatku niecały rok gwarancji.
 
W przypadku S3 LTE  w Orange na abonament za 60zł (nielimitowane rozmowy, 200smsów, 0,5GB) telefon kosztuje mnie 249zł i mam jeden telefon z taryfą która mi odpowiada i gwarancje na telefon. Jeżeli S3 LTE mnie zawiedzie to go sprzedam i te 249zł w niego zainwestowane na pewno mi się zwrócą.
W przypadku LG L90 używane  gwarancja jest dokładnie do sierpnia 2016r i w komisie wynegocjowałem  cenę 520zł telefon w stanie 5+ lub 620zł nowy 24m. gwar. w markecie. 
 
To samo co HTC tyczy się S4 i S4 mini, dziś sobie na spokojnie przemyślałem to i nie ma sensu tyle wydawać na te telefony jak nie jestem przekonany. 
----------------------------------------------

Kupiłem dziś w Orange S3 LTE na androidzie 4.4.4 telefonik śmiga aż miło. Nie laguje i widzę różnicę między zwykłą S3 jednak nie jest to jakaś totalna przepaść przynajmniej przy dzwonieniu, pisaniu sms i internecie dalej nie porównywałem.

Miałem problem z zasięgiem była tylko połowa, jednak drobna zmiana w ustawieniach go rozwiązała Znalazłem informacje jak to zmienić i pomogło.
Dla zainteresowanych Ustawienia - Połączenia - Więcej Sieci- Sieci komórkowe - Tryb Pracy Sieci - zmienić na WCDMA/GSM

Edytowane przez Nemo7
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...