Skocz do zawartości

Karta dźwiękowa do Kingston Hyperx Cloud


Recommended Posts

Witam

poszukuję karty dźwiękowej dla moich Kingstonów w cenie do 300zł. Może być to karta zarówno zewnętrzna jak i wewnętrzna. Obecnie mam Sound Blaster ZS2 ale nie jestem zbyt zadowolony z niej. Mikro trzeszczy, dźwięk też nie najlepszy a wiem że te słuchawki potrafią grać

Główne przeznaczenie to gry oraz muzyka z dużą ilością basów. Jak wiadomo, jeśli chodzi o gry to pozycjonowanie jest najważniejsze.

 

Obecnie moim jedynym kandydatem jest Audiotrak Maya U5

 

Jakieś inne propozycje?

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Kupiłem tą kartę wczoraj ale jeśli mam byc szczery to zawiodłem się.
Ok, mam słuchawki typowo pod grę jednak na poprzednim Sound Blaster ZS2 Gold grały O NIEBO lepiej niż na tym Audiotraku. Dodam, że musiałem włączyć EQ bo bez niego dźwięk był tak płaski i bez mocy, że szkoda było w ogóle słuchać. Trochę szkoda, bo wydałem 250zł na tą karte a otrzymałem mniej niż w tym SB ZS2 który kosztował mnie 50zł.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jakie polecacie do muzyki z dużą ilością basu - nie chcę tylko dudnienia ale czystego, MOCNEGO dźwieku lecz nie zdominowanego przez niskie tony. Ciężko to opisać ale idealny efekt uzyskałem na moim smartfonie gdzie wrzuciłem mod ViperFX i ustawiłem kilka rzeczy. Teraz jest mocny bas (nie dudniący) oraz słyszalna reszta 

Link to post
Share on other sites

to już druga osoba na tym forum w ostatnim czasie, co przy tych słuchawkach jest nie zadowolona z jakości dźwięku. Może być tak co już kolega wspomniał, że układ nie spełnia twoich oczekiwań, co jest w audio normalną rzeczą. Druga sprawa, słuchawki dla ciebie niezbyt dobrze się zgrywają z kartą audiotraka.Czy oampy mogą relatywnie coś wnieść do dźwięku na tyle być być zadowolony ? Spotykałem się już z takimi osobami, które po zabiegu były uszczęśliwione ale to nie znaczy ,iż ty również będziesz. Niemniej jednak skoro pytałeś poleciłbym ci Analog Devices 8066 w skrócie AD8066, zapoznaj się z tym układem.

Link to post
Share on other sites

nie, akurat nie testowałem tego scalaka na HD2, miałem go w kilku innych układach. Swoja droga bardzo ale i to bardzo dobry ciepło-przestrzenny oamp ale musi mieć odpowiednie warunki i owszem basik w OPA2604 jest fajnie wypełniony, dociążony ,nic nie można pod tym względem zarzucić.

 

 

Sprawa numer 2 - bassheadom nic nie pomoże...

tez jestem tego zdania ale przyzwyczajenie do stylu grania Creativa robi swoje.

Link to post
Share on other sites

Wyczytałem na jednym z portali słuchawkowych ( headfi.org ) że słuchawki te to nic innego jak Tekstar - Pro 80. Nie wiem ile wtym prawdy ale idąc tym tropem można wyczytać że:

 

cytat ( audio.com.pl ) ... Takstar PRO 80 nie jest jednak propozycją dla osób szukających mocnego basu. Niskie tony są szczupłe, trochę zbyt nieśmiałe, bronią się jednak wyraźnym rysunkiem.

 

Pewnie jest w tym trochę prawdy, zastosowanie opa2604, opa2134 lub nawet opa2107 może "dociążyć" przekaz.

Link to post
Share on other sites

tylko, że opa2604 juz się znajduje w wersji HD2 advance, jak się nie mylę w roli bufora.

http://www.benchmark.pl/uploads/image/DSC07781.JPG

 

niech autor kupi jeszcze jednego OPA2604 po czym da je na kanały, a na bufor jeden AD8022 (ew.AD8066) ,znakomicie zgrywa się właśnie z 2604.

Link to post
Share on other sites

To ciekawe, może być że zworka odpowiedzialna za wzmocnienie ( JP1 ) ustawiona w pozycji default skutecznie blokuje "moc" opampa? Przez to 60 omowe słuchawki nie są odpowiednio wysterowane. Z tego co pobieżnie przeczytałem 2x2134 + 2604 powinno zadowolić większość użytkowników. 

Link to post
Share on other sites

Wg opisu ze strony Audiotraka na wyjściu słuchawkowym siedzi jakiś JRC.

 

Zworka przestawia wzmocnienie. Dla niskoomowych słuchawek winno być niższe napięcie bo inaczej opamp nie wyrobi prądowo. W tym przypadku na OFF. No chyba, że coś myle - późno już. może adivxv5 mnie skoryguje...

 

A co do samych słuchawek - Pro80 to nie CAL, one grają dużo bardziej twardo i na bank to nie słuchawki dla typowych bassheadów.

Edytowane przez cooger
Link to post
Share on other sites

Kapa. Nic nie dało.

W sumie, dopiero teraz przeczytałem że ta karta gra raczej neutralnie lub nawet trochę zimno a mi właśnie chodzi o ciepłe i przyjemne granie. Tak więc Audiotrak idzie na sprzedaż z tymi opampami i teraz czegoś innego szukam, najlepiej też z tym systemem CMSS. On Jakoś najbardizej mi przypadł do gustu pod względem przestrzenności.

 

Dla lepszego zrozumienia o co mi chodzi.

 

Dydo, Dannic - Radical

 

To jest utwór który ma dużo basu. Na HD2 słychać go jak przykręci się dźwięk na 100% ale wtedy to już uszy R.I.P. I nawet wtedy bas jest dość płaski. Ogółem, nie ma MOCY

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...