Skocz do zawartości

GTX 980 SLI niskie uzycie rdzeni - POMOCY


Recommended Posts

Witam serdecznie. Pisałem juz kidyś pare postów na temat który znow porusze, ale postanowiłem jeszcze raz poprosic was o rade. Moje dwa GTX - y 980 g1 gaming nie pracują tak jak powinny. Nie wiem czy cos je blokuje czy sa wadliwe, ale nie uzywają pelnej mocy kiedy potrzeba. GPU usage oscyluje miedzy 50 a 70 % w scenach kiedy potrzebne mi są FPSy. Zamieszcze tutaj link do video z CRYSIS 3 prezentujący zuzycie rdzeni ( 2 wartosc po Temperaturze),  oraz zuzycie CPU.

https://www.youtube.com/watch?v=dFl2z_HxLnE

https://www.youtube.com/watch?v=9H4EGh2RKe8&feature=youtu.be Battlefield 4

 

 

 

To samo dzieje sie w Dragons age inquisition oraz battlefieldzie 4. Far Cry 4 jako jedyny chodzi tak jak powinien. Sa sceny w ktorych karty pracuja przy 90% obciazenia i to bardzo stabilnie, ale wtedy kiedy potrzeba zeby tak pracowaly to nie chca. Oto pełna specyfikacja mojego komputera:

i7 4790k 4.00 ( stock).

GTX 980 SLI g1 gaming  ( karty byly kupowane w roznym czasie wiec moga sie roznic wersja BIOSU, w nvidi powiedziano mi ze to nie ma znaczenia)

2x  4 096 MB Kingston DDR3 @ 667 MHz

z97 gaming 5 MSI

EVGA 850 Supernova.

Windows 8.1 

27" SD390 Mega DCR Full HD LED Monitor - link http://www.samsung.com/uk/consumer/pc-peripherals/monitors/design/LS27D390HS/EN

 

Jesli to istotne podaje moje wyniki z FireStrike test normal : Grafics score 29991 Physic score: 11377

Combined : 6645 OGÓLNY WYNIK : 18782 podaje link : http://www.3dmark.com/fs/3778382

 

Valley test:
FPS 116
Score - 4854
Min FPS - 35
Max fps - 168

Heaven :
Fps - 130
score 3290
min fps - 10
Max fps - 242

Fire Strike 
18782 score
Grafic score - 29991
Physics score - 11377
Combined - 6645

 

Pytanie: Czy jest to typowy bottleneck? Czy monitor moze miec cos z tym wspolnego?

Dodam iż kombinowałem juz z opcjami w nvidia panel ( wysoka wydajnosc, tryb jednomonitorowy itd....) nic nie pomogło. 

Jezeli potrzebujecie wiecej video z innych gier aby zbadac sprawe dajcie znac to wrzuce.

 

Bardzo prosze was o pomoc. 

Pozdrawiam serdecznie.

 


 

Edytowane przez dawid0711
Link to post
Share on other sites

Myślę, że taktowanie pamięci też ma wpływ na fpsy. Może akurat nie są jedyną przyczyną takiej wydajności, ale warto byłoby je wymienić, szczególnie przy takich podzespołach wyglądają bardzo blado.

 

http://www.purepc.pl/pamieci_ram/jakie_pamieci_ddr3_do_core_i5_haswell_test_ddr3_13332400_mhz?page=0,0

Link to post
Share on other sites

Warskim gardłem tu jest procesor przy tych dwóch grafikach. Ramy można dać na 1600 ale nic to nie zmieni bez oc proca 

 

Mam tylko pytanie kto polecił tobie tą konfigurację bo jak sklep to naprawdę słabą obsługę ma, jak sam to wybrałeś to wybaczam i trzymam kciuki by działało to tak jak sobie życzysz a jest duża szansa że zadziała 

Edytowane przez rolandwally83
Link to post
Share on other sites

Braki ok 3x fullhd jako wyświetlacz albo jeden 4k wyświetlacz przy tej wydajności full hd plus wymuszenie 32x aa :)

 

Nie zadawaj głupich pytań nie obrażaj się za to 

 

to konfiguracja do 3 monitorów 

 

 

Edytowane przez rolandwally83
Link to post
Share on other sites

 

 

Użycie CPU na 100%? Bardziej to sterowniki dają ciała.

W tej grze fizyka calej tej trawy jest robiona na procesorze. Wiec to nie problem ze sterownikami. To poprostu wyjatkowo wymagajaca dla procesora gra.

 

 

Warskim gardłem tu jest procesor przy tych dwóch grafikach.

Zgadza sie i nawet podkrecony czasami bedzie ograniczal w tej grze karty. 

 

To moj AMD HD 7990 z podkreconym na 4.5GHZ i7 3770k . Widac jak procesor sie wyklada. Czesciowo przez narzut sterownikow przy dwoch kartach/rdzeniach. 

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
To jaki procesor nie wypali się przy tych 2x 980?

 

 

Spokojnie , Crysis 3 to na razie dosc wyjatkowy przypadek i do dwoch GTX 980 to nie monitor FHD tylko cos wiecej np.1440p . Wtedy karty beda mialy co robic, minimalna liczba klatek na sekunde moze sie nie zmienic ,ale zuzycie kart wzrosnie.  

To jedyna gra przy ktorej  HD 7990 tak ograniczal moj procek. I to tylko na poczatku, dalej juz jest lepiej, nie ma trawy ;) . Ale przy dwoch GTX 980 i FHD monitorze napewno znajdzie sie wiecej gier gdzie procesor "nie da rady" dotrzymac kroku tak mocnemu SLI.

Edytowane przez keczu
Link to post
Share on other sites

Warskim gardłem tu jest procesor przy tych dwóch grafikach. Ramy można dać na 1600 ale nic to nie zmieni bez oc proca 

 

Mam tylko pytanie kto polecił tobie tą konfigurację bo jak sklep to naprawdę słabą obsługę ma, jak sam to wybrałeś to wybaczam i trzymam kciuki by działało to tak jak sobie życzysz a jest duża szansa że zadziała 

Konfiguracje składałem sam. Ram został mi ze starej platformy dlatego go zostawiłem. Nie zdecydowalem sie na lepszy procesor gdyz nie uzywam komputera do zastosowan profesjonalnych dlatego bylem pewien ze ten i7 starczy. Podkrecimy, zmienimy ram....i zobaczymy jak bedzie działać.  Interesujace jest ze testy ( heaven, valley oraz firestrike wychodza wysmienice) wszystko wychodzi w grach...

Braki ok 3x fullhd jako wyświetlacz albo jeden 4k wyświetlacz przy tej wydajności full hd plus wymuszenie 32x aa :)

 

Nie zadawaj głupich pytań nie obrażaj się za to 

 

to konfiguracja do 3 monitorów 

 

 

Moj powod zakupu był bardo prosty. Uwielbiam miec plynne 60 fps bez zadnych spadków przy full detalach w 1080p. I jedna 980 mimo ze tak wydajna nie zapewni takiej plynnosci. No ale teraz widze ze jak narazie wiecej mam z tym klopotow niz radochy.  

Myślę, że taktowanie pamięci też ma wpływ na fpsy. Może akurat nie są jedyną przyczyną takiej wydajności, ale warto byłoby je wymienić, szczególnie przy takich podzespołach wyglądają bardzo blado.

 

http://www.purepc.pl/pamieci_ram/jakie_pamieci_ddr3_do_core_i5_haswell_test_ddr3_13332400_mhz?page=0,0

A warto kupowac DDR4 jesli juz decydowac mam sie na nową pamięć? 

Link to post
Share on other sites

Bo te testy katują bardziej grafikę niżeli procka.Gdyby wszystkie gry były tak robione to każdy by robił multigpu. Fajnie że się odważyłeś na taki zestaw.

 

Niema takiego procka na rynku który by nie zamulał tych kart dlatego było mowa o podkręcaniu.

 

Na razie ddr4 są za drogie a raczej ceny szybko nie spadną plus platforma 2011v3 i cena procka do niej 

Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź ;) Ja w takim razie na SLI się chyba nigdy nie zdecyduję właśnie przez te mikroprzycięcia (no pomijając kwestie finansowe...) . Właśnie nawet na filmiku, który wrzuciłeś przy 60fps widać takie jakby "przeskoki" animacji. Ja akurat mam uczulenie na wszystkie na takie rzeczy. Chociaż BF4 to dość specyficzna gra, bo ja grając na pojedynczym GTX 970 i wyłączonej synchronizacji też miałem niepłynną animację pomimo 70-kilku klatek (akurat teraz mówię o single). Dopiero o włączeniu V-Syncu problem zniknął.

Link to post
Share on other sites

Bo one mogą być nie odczuwalne podczas gry nigdy nie miałem dokuczliwych odczuć chyba że sterowniki były skopane pod dana grę.

 

UP@ 60 fps na yt czasami haczy a 4k to już całkiem masakra.

 

Bo Vsync prawie zawsze niweluje nie doróbki ale powoduje pływającą myszkę możesz sobie w grach limitować fps np 75 klatek 

Edytowane przez rolandwally83
Link to post
Share on other sites

Jest to moja pierwsza konfiguracja w SLI i nie zauwazylem zadnych przyciec, skokow czy jakiegokolwiek zachowania w najnowszych grach ktore odbiegałoby od normy. Diablo 3 jest widocznie wyjatkiem ( slaba opymalizacja pod SLI? ) Poza tym ta gra ma malutkie wymagania. Wszystkie obecne gry testowalem w SLI jak i na pojedynczen 980. Wrazenia sa takie same tyle ze w jednych dostejemy potezny fps boost, a w innych nie...:P


Włączylem skalowanie w bf4 na 150 potem na 200% i karty nareszcie maja 80, 90% pracy. ( i fps jest taki sam jak przy skalowaniu 100%) Widocznie nudza sie w 1080p, ale nie wiem czy tak do konca powinno byc. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...