Skocz do zawartości

Nowa platforma, czyli dziadek na emeryturkę


Recommended Posts

Witajcie,

 

Jako, że powoli przymierzam się do wymiany sprzętu, zwracam się z pytaniem pomocniczym w sprawie płyty głównej.

 

Na oku mam i5-4690K, do tego 2x4GB FuryX 1866MHz CL10. Czy będę podkręcał? Jak mi się będzie chciało. Chłodzenia wymieniać nie mam zamiaru, gdyż jest nim Megahalems. Skoro trzyma w ryzach 65*C QX6850 przy 3,25GHz, to raczej nie powinien mieć problemów z i5. Reszta bebechów przechodzi z dotychczasowej puszki.

 

I teraz zagwozdka, jaką płytę główną do tego wybrać. Fakt, liczy się estetyka, ale może to być wyznacznik drugorzędny. Przyglądałem się MSI Z97 Gaming 3 oraz 5.

 

Za 3-ką przemawiają do mnie dostępne sloty PCI (chociaż wystarczyłby jeden), gdyż niestety posiadam kartę WiFi.

 

Za 5-ką znowu przemawia ośmiofazowa sekcja zasilania jak i większa ilość portów USB (8 vs 6). Tylko tutaj musiałbym doliczyć koszt karty WiFi. Ewentualnie ze starego WRT54GL (dd-wrt) mógłbym zrobić repeater, jednakowoż cewki w nim piszczą tak głośno, że jest to nie do wytrzymania na dłuższą metę.

 

W planach mam zamiar rozszerzyć kompa również o SSD pod M.2, więc złącze to byłoby mile widziane, aczkolwiek niekonieczne.

 

Być może w takich granicach cenowych jak Gaming 5, macie inne warte uwagi płyty. Nie mam jakiegoś parcia na jakiegokolwiek z producentów. Nie ukrywam jednak, że MSI najbardziej odpowiada mi ze względu na kolorystykę (czerń + czerwień), dodatkowo komponowałby się idealnie z posiadanym Radkiem.

 

Jestem otwarty na inne propozycje. Aktualny wygląd wnętrza możecie zobaczyć w worklogu (ostatni post) i mniej więcej taki wygląd chciałbym utrzymać. Obudowy zmieniać nie będę, bo zwyczajnie nie ma sensu.

 

Z góry dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam.

Edytowane przez LuziQ
Link to post
Share on other sites

Doczytałeś?

 

 

 

Ewentualnie ze starego WRT54GL (dd-wrt) mógłbym zrobić repeater, jednakowoż cewki w nim piszczą tak głośno, że jest to nie do wytrzymania na dłuższą metę.

 

Działał już tak przez dłuższą chwilę, ale po godzinie takiej pracy w głowie mam tylko pisk cewek :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...