Skocz do zawartości

Co wybrać ? LG G3 czy S5


Recommended Posts

Witam , tak jak w temacie stoje przed zakupem nowego tel i nie wiem za bardzo co wybrać . 

Chodzi mi po głowie lg g3 oraz s5 . Myslałem nad xperia z2 jednak chyba jest trochę za bardzo kanciasta dla mnie i ta nakładka producenta srednia :)

Stąd jeśli ktoś miał styczność z tymi urządzeniami i mógłbym mi doradzić był bym bardzo wdzięczny ! :)

Link to post
Share on other sites

Ja zdecydowanie move polecic tutaj g3. Mialem stycznosc z oboma modelami, z g3 troche wiecej. Po za troche malo trzymajaca bateria, nie ma sie do czrgo przyczepic, no ale co sie dziwic skoro jest w nim ekran ultrahd, wszystko na ipsie z b.dobrymi katami widzenia. W samsungu siedzi amoled, tez fajny wyswietlacz. Aparaty sa w miare podobne, robia prawie takie same zdjecia, moze przewaga lekka s5. Plynnosc i wydajnosc po stronie g3. Jezeli chodzi o wykonanie i design, to g3 rowniez wygrywa. Umiejscowienie podstawowych funkcji (blokada ekranu, odglaszanie, przyciszabie) z tylu telefonu z poczatku.moze byc trudne do ogarniecia, ale po kilku tygodniach mozna ladnie to ogarnac i jest jeszcze wygodniej niz normalnie.

Zdecydowanie bral bym g3, bedzie dlugie wsparcie dla tego modelu. Gdzies czytalem, ze w tym roku bedzie premiera s6..

Link to post
Share on other sites

Mam g3 kolega w pracy posiada s5 co do płynności nie ma różnicy. Nakładka w g3 jest bardziej rozbudowana i daje więcej możliwości konfiguracji. Samsung nie zmienił dużo nawet w androidzie 5.0. Wielkość tych telefonów jest prawie taka sama A g3 ma ekran 5.5 i bardzo komfortowo się z niego korzysta. Masz jakieś pytania pytaj. Co do wyglądu to g3 wygrywa bez dwóch zdań nie ma co nawet porównywać.

Link to post
Share on other sites

Lg z tego co widziałem tez za wiele nie dodało :)  Kupił bym s5 bo miałem teraz g2 i przydała by sie jakaś nowość gdyż kupując g3 pewnie poczuje sie jak w domu :) Tylko znowu boje sie braku przycisków na ekranie no i knock on .  Z drugiej strony lg ma słabszą baterie i w grach gorzej chodzi :)

Link to post
Share on other sites

Teraz mam g3 wcześniej miałem galaxy note i powiem ci tak ekran bardziej mi pasuje amoled, nakładka lg te Samsunga już mi się znudziły (tak jak teraz tobie lg). G3 bardzo dobrze leży w ręku mimo sporych rozmiarów, troche slaby ten laserowy autofocus, zdarza mu się zalagowac w launcherze, po za tym świetny telefon

Link to post
Share on other sites

Dokładnie g3 ładuje się w godzinę i 30 minut. Dodatkowo w pół godziny ładuje się do 30 procent z tego co pamiętam :-). Co do wydajności jest może trochę gorsza, ale nie ma tragedii za to dostajemy większy ekran co w grach jest przydatne. Plus knock on, nute wyobrażam sobie telefonu bez tej funkcji jest bardzo przydatna.

Link to post
Share on other sites

Osobiscie mam G2 i porownujac wyswietlacz z S5 a G2 pod wzgledem kontrastu to G2 ma strasznie po du**e... wiec sadze ze G3 ma tak samo... plynnos? S5 smiga jak nalezy, w G3 duzo osob niby narzeka :/ ale w S5 jest jeden mankament na ktor juz niektorzy narzekaja... ramka wyswietlacza... wykrusza sie sreberko :/

Link to post
Share on other sites

Powiem tak szwagier ma LG g3 ja miałem wtedy s5 i LG wygrywa tylko tym ze ma większy ekran... TTak to s5 wygrywa bez dwuch zdan. Lecz ja Galaxy s5 wyminilem na alphe... Jest lepiej zbudowana spasowana cieka wygodna fajnie się ją trzyma w dłoni i obsługuje bez problemu jedna reka. Co do wydajności alpha według mnie jest plynniejsza... Bateria trzyma 2dni

Link to post
Share on other sites

S5 z uwagi na full hd jest szybsze niż g3 z 2K....mowie tu o grach i innych wymagajacych rzeczach

Jesli chodzi o plynnosc interfejsu to G3 wygrywa...touchwiz nadal śmierdzi lagiem (od czasu d czasu)

LG ma pilota uniwersalnego (sam wiesz co to skoro masz G2, do tego mega duza baza urządzen), S5 ma ograniczonego pilota

Amoled niby bardziej kolorowy...ale z czasem ma tendencje do wypalania się (sam tego doswiadczylem, np klawiatura - jesli ktos czesto pisze - byla "odbita-taki duszek", np na jednolitych tłach --- efekt ten zauwazylem po roku uzywania)

 

wybor jest ciezki moim zdaniem :P kazdy ma swoje wady i zalety...dlatego ja osobiscie czekam na nowe serie urzadzen :) a tymczasem sluzy mi G2

Link to post
Share on other sites

No to skoro lepiej wiesz, po co pytasz? Sam odpowiadasz sobie na pytania...

 

 

Właśnie, coraz więcej takich co chcą zabłysnąć, i jeszcze dają sobie najlepszą odpowiedź :D

 

Do autora:

W sklepie niestety wszystkie praktycznie lagują bo są na starym, orpogramowaniu. Akurat G3 jak ja oglądałem to lagował niemiłosiernie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...