Skocz do zawartości

[MULTI] Pillars of Eternity - seria


Pillars of Eternity 2  

  1. 1. Czy warto zagrać/kupić (opinie graczy)?

    • trzeba zagrać, tytuł zasługujący na miano gry roku
      0
    • solidna pozycja, zapewnia świetną zabawę na długie godziny, posiada minimalne błędy
      0
    • ciekawa pozycja ale sporo jej jeszcze brakuje do ideału
      0
    • można zagrać ale niekoniecznie, pozycja skierowana głównie do fanów gatunku/klimatu
      0
    • zdecydowanie nie, gra nie miała prawa wyjść
      0


Recommended Posts

W tej grze nie ma skalowania poziomów przeciwników do poziomu naszej postaci. To jest tak zaprojektowane, że jeżeli coś jest za trudne to trzeba zarządzić "taktyczny odwrót" i wrócić później.
Jedyne skalowanie jest w przypadku poziomu trudności. Im wyższy poziom trudności, tym z innymi przeciwnikami i w innej ilości będziemy walczyć. Na przykład w tej pierwszej jaskini niedźwiedzia, są tam dwa miski na poziomie trudnym, a nie jeden jak na średnim albo łatwym. Może też tak być, że na łatwym będziesz miał do pokonania w danym miejscu jednego wilka, na średnim dwa wilki a na trudnym lwa. A na najwyższym stopniu trudności przeciwnicy będą jeszcze mieli dodatkowe bonusy do statystyk.

Link to post
Share on other sites
To jest tak zaprojektowane, że jeżeli coś jest za trudne to trzeba zarządzić "taktyczny odwrót" i wrócić później.

 

dokładnie tak

 

zdobyłem obie twierdze, w tym jedną dla siebie i chyba ogarniam na tyle, by w końcu złożyć sobie sensowną postać i drużynę i zacząć od nowa, obecna w sumie nie jest zła, ale walka to nie wszystko, strasznie lubię posiadać dużo opcji tak dialogowych i fabularnych w tych "komiksowych" cutscenkach, a do tego trzeba trochę innego zestawu statów, także decyzja podjęta, trzeba trochę odkoksić główną postać i zrobić z niego bystrego gadacza/mądralę,

 

btw mój watcher to Arbalest wealdng Dwarven Cypher, a u was?

 

f29bca66664ea7fac51c1ddc2ca8d00e.jpg

Link to post
Share on other sites

Ja zrobiłem sobie na nowo elfa-łotrzyka. Dałem niski poziom trudności, chcę się skupić głównie na questach i fabule oraz ogarnąć walkę. Dopiero za drugim podejściem zacznę się bawić na wyższym poziomie trudności z jakąś sensowną drużyną. Sam łotrzyk jest dość ciekawą klasą, jakby się tak uparł to solo można przejść całą grę bo ma do tego szereg przydatnych skilli.  ;)

 

Też lubię mieć dużo opcji dialogowych bo to się bardzo przydaje ale wymusza to tak jak piszesz stworzenie postaci pod konkretny zestawu statów. Tym się już pobawimy przy kolejnym podejściu ;)  

Link to post
Share on other sites

Do niedźwiedzia wróć po przyłączeniu towarzyszy w pierwszej napotkanej wiosce. Jak wlazłem tam za pierwszym razem i padłem od pierwszego strzału to tylko upewniłem się że to nie był krytyk i tyle mnie ten niedźwiedź widział na starcie. Gram na trudnym poziomie magiem/boskim ognia/arystokratą. Postać zbudowana pod maksymalną ilość opcji dialogowych. Klasy są dość standardowe ale faktycznie fajnie że łotrzyk może stać się drużynowym tankiem na równi z paladynem a łowca może zostać uniwersalnym scyzorykiem do otwierania skrzynek i drzwi. Na koncie mam już około 15h gry (zarwałem przez nią dwie noce mimo kompletnej apokalipsy w pracy) i jestem absolutnie zakochany. Dobiłem dopiero do 6 poziomu doświadczenia. Póki co moją ulubioną klasą jest oczywiście cipher. Wiedząc że będę miał ciekawego towarzysza tej klasy postanowiłem zamiast tego zbudować standardowo maga. Elfim pipko-magom mówimy stanowcze nie. Z początku magiem gra się bardzo trudno ale kiedy już złapiemy kilka poziomów i ilość dostępnych ładunków czarów wzrośnie- jest on wspaniałym elementem drużyny.

Link to post
Share on other sites

Do niedźwiedzia wróć po przyłączeniu towarzyszy w pierwszej napotkanej wiosce. Jak wlazłem tam za pierwszym razem i padłem od pierwszego strzału to tylko upewniłem się że to nie był krytyk i tyle mnie ten niedźwiedź widział na starcie.

 

Gram na wysokim i wbiłem tam solo wojownikiem na 2 lvl. Pomimo, że w tego typu gry nie grałem, to nie miałem większego problemu, a pojawiły mi się 2. Po kilku próbach wykonałem 2 zwoje i dosyć łatwo poszło.

Link to post
Share on other sites

Ktos ma moze moda na to by zastąpić głos "You must gather your party before venturing forth" na "Aby wyruszyć w drogę należy zebrać drużynę" Piotra Fronczewskiego?

http://polygamia.pl/Polygamia/1,107162,17681149,Krotka_pilka__Najwazniejszy_mod_do_Pillars_of_Eternity.html

 

Ostatnio grając zauważyłem coś dziwnego a mianowicie jak podnoszę jakąś broń i porównuję jej statystyki do tej którą mam aktualnie na wyposażeniu to za każdym razem wszystkie bronie mają takie same staty jak ta którą mam na wyposażeniu. Dziwne trochę, tak ma być czy coś tu jest nie tak? xD

Link to post
Share on other sites

nie ma co-op'a, nie ma multi, tylko single player

 

PS wiedziałem, że tak będzie, ale jak dotąd nie było wielbłądów klasy game breaking, do teraz, podczas obecnego playthrough trafił mi się ten: http://forums.obsidian.net/topic/72467-vailian-trading-company-broken-quest/

 

oczywiście leciałem na pałę, żeby ją rekrutować i manualny save mam jeszcze w zadupiu z drzewem...  :[

 

edit: już się brałem za rozkminianie obejścia z konsoli, w tym celu zrobiłem save manualny na nowym pliku i ku mojemu zdziwieniu quest zaskoczył normalnie nie musiałem go popychać komendami, idę grać dalej

 

PS tak tak, L4 i 38o gorączki, ale przecież w wyrku nie będę leżał, jak już jestem w domu  ;)

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Wróciłem i wlazłem z miejsca na sam dół Caed Nua po drodze zaliczając dużego pająka i smoka :evil:. Przypominają mi się czasy Baldura i Eye of the Beholder.

Link to post
Share on other sites

bugi bugami, patch w drodze, a w międzyczasie takie smaczki, że jak tu nie wybaczyć, plątałem się po mieliźnie w zatoce trochę mnie stforki zmęczyły, poleciałem do masztu na drzemkę, wracam - jest już noc - i co zastaję?

 

 

 

przypływ, za głęboko by brodzić w wodzie po kolana, kurde, ale lubię takie detale i grafika nie musi być ultra wykokszona z milionem cząsteczek i innymi duperelami, by gra była realistyczna

ale niestety pad i kanapa nie sprzyjają zwracaniu uwagi na takie szczegóły, np jak widzę nową wiedźmińską definicję nocy rodem z konsol to coraz bardziej mi się odechciewa produktów studia RED

 

 

Link to post
Share on other sites

Dopiero zaczynam gre i mam 2 pytania.

1 - przez "przypadek" zabiłem kowala w początkowej wiosce i nie wiem czy wczytywać dużo wczesniejszy save czy nie napsoci mi to za wiele?

2) na początku lepiej grac 2-3 postaciami i potem kupić wyższy lvl towarzysza czy od razy grac 4-5 (6 podobno uniemożliwia max lvl). Ogólnie na razie gram 5tką bohaterów: paladyn tank, wojownik dual swordy, łucznik, mag, pieśniarz

Link to post
Share on other sites

Jeszcze jedna sprawa: stworzyłem maga 4poziom i nie mogę dodać zaklęć pierwszego poziomu do księgi. Jest to kwesta tylko jego księgi bo dając mu inna wszystko jest ok. Jakiś bug? Po wykupieniu i dodaniu do księgi czarów 3 poziomu u magów widzę tylko możliwość użycia czarów pierwszego i drugiego poziomu. Jakiś skill pasywny przegapiłem czy kolejny bug?

Link to post
Share on other sites

Wróciłem po kilku dniach przerwy do Pillarsów i od razu na starcie niemiłe przywitanie, te Pwgry na trudnym dają ostro popalić. Z większą grupą nie mam żadnych szans :P Myślałem że pierwsze 5 poziomów Od Nuy było trudne ale tamto w porównaniu z Pwgrami było niczym :P

Link to post
Share on other sites

nom pigwy omijałem dopóki nie wbiłem wyższego poziomu (biegam bez maga) i nie pozbierałem sprzętu, ale da radę je załatwić wcześniej

 

pamiętam swoje pierwsze starcie na czwartym pozioimie z parą forest lurkerów to był pogrom, skasowały mi zespół nawet nie wiedziałem kiedy, a potem pomyślałem drewno + ogień i przestały być takie trudne, wszystkie te ekoterrorystyczne stworzenia wyśmienicie się palą, pigwy też

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...