Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

Ostatnie kilka tygodni przymierzam się do kupna nowego pc, gdyż ten aktualny (który właśnie odebrałem z kolejnej naprawy...) już swoje lata ma. Sporo czytałem forum w wolnym czasie między egzaminami i coś niecoś wykminiłem, aczkolwiek pragnę wkońcu założyć swój temat i stworzyć ostateczną wersję mojej maszyny zagłady do miażdzenia online. Budżet jeszcze nie ostateczny ale tak ok. 2k do 2300 powiedzmy (ale coś czuję że czegoś takiego napewno za 2k się nie złoży)

 

Gram głównie w sc2, wow, ale i tak myśle o 4 rdzeniach jednak bardziej przyszłościowo, a żebym na tych mógł nareszcie na max detach pocisnąć bez żadnych spikeów. Do rzeczy, myślałem o czymś takim

 

amd phenom II x4 945 box

gigabyte gtx 460 1gb / ew. 768 nie wiem czy opłaca się do 1gb dopłacać, czy lepiej brać palita 768 bo widziałem że ostro potaniały i będzie ok z budżetem

goodram 2x2 1333

samsung 1tb f3

zasilacz ocz 550w fatal1ty

Napęd mam

Płyta nie mam pojęcia, ale coś z usb3

 

Proszę uprzejmie o poradę, a jeszcze lepszy byłby jakiś zestaw złożony przez was. Jestem z krk więc możliwe że przy niewielkiej różnicy cenowej będe składał coś z kombo krakow bądź pcprojekt, ale jak znacie coś tańszego to np

Link to post
Share on other sites

AMD Phenom II X4 955 - 515 zł

AsRock EXTREME 3 870 AM3 - 310 zł

Gigabyte GeForce GTX460 768MB - ~620 zł

GoodRAM 2x2GB 1333MHz - 274 zł

Samsung SpinPoint F3 500GB - 145 zł

Zasilacz OCZ Fatal1ty 550W - 252 zł

 

Całość: 2116 zł

 

Ceny z ram.net.pl. Jedynie karta nie. Można ją dorwać za ~600 zł. Wersja 1GB jest o ponad ~150 zł droższa, przez co staje się nie opłacalna. Jak nie wystarczy Ci 500GB, możesz dołożyć drugi dysk (RAID 0), takie rozwiązanie będzie szybsze od jednego 1TB twardziela. Płyta uzbrojona jest w USB 3.0, dodatkowo, do swojej ceny ma całkiem przyzwoite możliwości. Pozdro :)

Link to post
Share on other sites

No tak, tylko taki dobry Gigabyte 460 kosztuje ponad 700zł. Wtedy już lepiej wziąć wersję 1GB za 770zł. A z drugiej strony wersja np. Palita 768 jest za... 540zł. Obroty można sobie dostosować tak, żeby w 2D była cicha i będzie ok. Ewentualnie dostosować BIOS pod swoje potrzeby. Wtedy można by było wziąć i dysk 1TB i cooler na procka.

Link to post
Share on other sites

no nie wiem ponad 700 to to nie jest biorąc esc.pl taniej pewnie tez chodzą

http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=30461

a 1gb

http://www.esc.pl/product_info.php?cPat ... s_id=30095

znacząca róźnica 200 zeta

wiadomo 1gb lepsza pod każym względem ale czy warto za 200 zł? no i w jakiej rozdzielczości gra?

jak ma monitor 19 to szkoda dopłacac do takiej karty ale z drugiej strony kupuje nowego kompa więc jak się zmieści z budżetem to idzie wziąc wersje 1gb

Link to post
Share on other sites

wielce prawdopodobne że będe kupować w morele.net i tam znalazlem takiego gtx460 http://www.morele.net/karta-graficzna-g ... 8i-324838/ on byłby ok? bo 1gb jest 170zl drozszy i nie wiem czy sie oplaca dokladac, bo po prostu nie mam pojecia jaka jest roznica w wydajnosci

 

no moj monitor wiekszy niz 19' nie jest ale myslalem zeby po kilku miesiacach kupic nowy bo widzialem ze nie są stosunkowo drogie, ale narazie nie

Link to post
Share on other sites

Tak to ta sama karta ważne żeby miała wersję OC wtedy masz chłodzenie z dwoma wentylatorami (lepsze) dobra cena ja bym brał ale decyzja nalezy do Ciebie ja nie miałem kasy na 1gb a mam monitor 22" 1680x1050

jeżeli bierzesz ten zestaw z phenomem 955 to ja bym wziął kartę 768 mb i chłodzenie do procka mugena za 170 zeta (może byc tańsze spartan np ) bo do tej karty musisz zrobic OC w okolicach 3,6 a na boxie będzie ciężko o dobre temp, do tego szkoda twoich uszu bo wentyl dostanie te 3000 obr (lub więcej) i usilnie będzie chciał odleciec na spacer:P

Link to post
Share on other sites

Procesor:AMD Phenom II X4 955 Cena:522zł

Płyta Głowna:ASROCK 870 EXTREME3 Cena:311zł

Karta Graficzna:Gigabyte GeForce GTX460 1GB DDR5/256b D/H PCI-E Cena:774zł

RAM:OCZ 4GB DDR3 1066 Gold CL7 Dual (2x2GB) Cena:292zł

Dysk twardy:Samsung 500GB HD502HJ SATA II 16MB Cena:148zł

Zasilacz:OCZ StealthXStream 2 500W Cena:205zł

 

Razem:2252zł

Link to post
Share on other sites

a czy OC tego procka będzie konieczne (w znaczeniu mocno wskazane)? bo ja się na tym kompletnie nie znam :)

 

tylko wersja 955 jest taka głośna czy wszytkie amdki 9xx?

 

btw dzięki wam za te porady bo bez tego to ciężko by było i jakiś złom bym pewnie skleił a tak czuje że będe happy :)

Link to post
Share on other sites

OC nie jest konieczne, możesz równie dobrze się obejść bez. Chłodzenie do Phenomów dają takie same, więc czy to będzie 955 czy 965, to nie ma znaczenia. Chłodzenie można kupić tez po to, żeby było ciszej, ale możesz to zrobić później, jeśli uznasz, że pudełkowe jest zbyt głośne.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dzięki wszystkim za pomoc, a to wersja którą jutro złoże:

(jak macie jakieś uwagi to śmiało piszcie, ale mam nadzieje że całość będzie ok ;))

 

Karta Graficzna: Gigabyte GV-N460OC-768I (gtx460 768)= 608zł

Procesor: AMD PHENOM II X4 955 QUAD CORE AM3,125W BE (HDZ955FBGMBOX)= 506zł

Płyta Główna: Gigabyte AMD 870, DDR3 1866, SATA3, RAID, GBLAN, ATX (GA-870A-UD3) = 344,10zł

Dysk: Samsung F3 HD103SJ 1TB 7200 32MB SATA= 210,09zł

Obudowa: Cooler Master Elite 334 czarna ( bez zasilacza )= 135zł

RAM: Pamięć 4gb (2x2gb) OCZ OCZ3G1333LV4GK= 272zł

Zasilacz: OCZ Fatal1ty 550W Modular 80Plus= 255zł

 

Cena w morele.net: 2330,19zł

myśle jeszcze nad jakimś chłodzeniem dla procka skoro takie głośne jest to boxowe

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...