Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam !

Chciałbym dowiedzieć się co stało się z moją kartą, jaki był powod uszkodzenia i czy mogę ją naprawić. Pewnego dnia postanowiłem dać mojej starej karcie wolne (radeon HD 3600 series) , zakupiłem uzywaną karte graficzną  radeon HD 4850 jednak dokupiłem jeszcze do niej zasilacz iBOX 500W poniewaz wymagała ona dodatkowego zasilenia (wczesniej mialem zasilacz iBox 350W i nie bylo z nim problemow). Było to zimą (rok temu) karta swietnie sie sprawowała, ale gdy przyszło lato i upalne dni słychac było jak wetylator głosno pracował (choc na gpu-z temp nie była wysoka), zaniepokojony wiec postanowiłem przeczyscic komputer.Po ponownym uruchomieniu pojawiły się bardzo dziwne paski a po chwili stacja sie resetowala i tak w koło. Spedziłem bardzo duzo czasu na forum i nie widzialem aby ktos miał podobna sytuacje wiec postanowiłem napisac tutaj. Na forach dowiedziałem sie je zasilacz pochodzi z czarnej listy wiec pomyslalem ze to jego wina. Ale uzywam go do tej pory na starej karcie i nie ma z nim zadnych problemow. Czy wiadomo co zostalo uszkodzone i czy jest jakiś sposob na naprawienie tej karty ? Jesli nie podalem jakichs waznych informacji dajcie znac :)

 

Wyglad problemu:

 

http://scr.hu/53av/6nxps

 

http://scr.hu/53av/we345

 

Wyglad uszkodzonej karty :

 

http://scr.hu/53av/ap92w

 

http://scr.hu/53av/tvvhf



 

Link to post
Share on other sites

sprawdz cz dobrze zamocowales radiator do chipu , mozliwe ze jak zdjales do czyszczenia i zalozyles ponownie nie ma styku.

Po tym jak karta zaczeła wariowac odkrecalem ja dobre pare razy ale nic to niestety nie dalało , gdy kolega wyzej napisał ze nazywa sie to artefaktamy wyszukalem w necie ze bardzo duza przyczyna lezy po stronie zasilacza, tylko jestem bardzo zdziwiony czemu nic sie nie dzieje z moja stara karta skoro ma on byc wadliwy

Jakie chłodzenie jest na karcie? Nałożyłeś świeżą pastę na rdzeń po demontażu chłodzenia?

 

Z tym nowym zasilaczem to zaszalałeś. Ten sprzęt nie jest na czarnej liście tylko w czarnej dziurze.

Chłodzenie to Vertex. Kupiłem ten zasilacz poniewaz wtedy nie wiedzialem ze istnieje cos takiego jak czarna lista i w ogole bylem zielony w tych tematach. Pasty oczywiscie tez nie wymieniłem..

Edytowane przez Hudejszon
Link to post
Share on other sites

Witam

 

Z własnego doświadczenia obstawiłbym uszkodzone pamięci na karcie, czym jest to spowodowane (zasilacz, przegrzanie, uszkodzenie mechaniczne) ciężko powiedzieć. Wg mnie już jej nie naprawisz. Oczywiście mogę się mylić.

 

Pozdrawiam

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Bo stara karta ma mniejszy pobór mocy od nowej, mniejsze obciążenie zasilacza stąd i też nie ma tego problemu. Zasilacz masz obowiązkowo do wymiany i teraz jest pytanie czy karta jest już trwale uszkodzona. Najlepiej było by sprawdzić kartę w innym komputerze, który będzie posiadał porządny zasilacz

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Na początek wymiana zasilacza. Za jakieś 100zł można spokojnie dostać fortrona/chiefteca 450W


Jezeli nałozył bym nowa paste

nałożenie nowej pasty przy każdym demontażu chłodzenia jest wręcz kategorycznie obowiązkowe, nakazane odgórnie, zapisane w konstytucji i nie wiem już jak to określić....

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Moj komputer ma juz swoje lata ,w tym roku mozliwe ze bede skladał nowy.

Nie chciałbym wkładac w niego pieniedzy poniewaz i tak jest bardzo słabym komputerem.

Jaki zasilacz moglibyscie zaproponowac ?

 

Płyta głowna: gigabyte ga-ma770-ds3
Procesor: Amd Phenom 8450 x3 2,1
Ram: 2Gb

Link to post
Share on other sites

Zmniejsz taktowanie pamięci, jak i rdzenia. Jeśli nic się nie zmieni, zmniejsz rozdzielczość (nawet na 800x600). Ten vertex nie ma chłodzenia na pamięciach, sekcji zasilania itd., więc lepiej wykombinować kawałek metalu (ma służyć jako radiator) i przymocować do pamięci.

 

PS: Mam identyczną kartę.

Edytowane przez CoJaPacze
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tak jak koledzy wyżej pisali, nałóż nową pastę i spróbuj sprawdzić ją na lepszym zasilaczu. Ja sam osobiście miałem 9800 GT która zaczęła sypać artefaktami i pomogło wtedy wygrzewanie karty w piekarniku  :D Jest to jednak ostateczność i nie działa to na dłuższą metę (moja grafa działała ponad rok czasu po tym zabiegu)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...