Skocz do zawartości

Czy warto wymienis e8400 na phenoma?


Recommended Posts

Doradzcie mi czy warto wymienić dual core 2 E8400 podkręcony na 4.2 płyla asus p5q deluxe grafa 4870 512 mb 4 gb ramu ocz 1066 na phenoma 955 ddr3 1600 grafa 4890 płyta asus lub gigabyte? Chodzi głównie o gry.

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

@xpris

oczywiście, że dobra inwestycja na przyszłość, ale tak wykręcony E8400 aż tak szybko to się nie zestarzeje

poza tym bez kręcenia zmiana na Phenoma II będzie zmianą na gorsze, a żeby podkręcić trzeba mieć jeszcze jakąś porządną płytę

co do inwestycji na przyszłość - jeszcze się racze zdąży kupić 4 rdzenie

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

A ja się nie zgodzę.

Opłaca się zmieniać E8400 na Phenoma II 955 BE.

Ma zdecydowanie lepszą wydajność, a cztery rdzenie to dobra inwestycja na przyszłość.

A ja się z tobą nie zgodzę. W grach wykorzystujących maksymalnie 2 rdzenie E8400 jest sporo wydajniejszy (zwłaszcza taki wykręcony na 4.2, zagwarantujesz mu, że Phenom też pójdzie na 4.2? Mało możliwe).

A co do inwestycji to na razie ma jeden z najwydajniejszych procesorów do gier, więc zmiana tylko i wyłącznie z powodu "może kiedyś się przydadzą" jest zupełnie bez sensu. Jak zabraknie mu mocy, to wtedy zmieni. I zapłaci mniej.

Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

A ja się z tobą kolego nie zgodzę, wiem że większość gier jest robiona a raczej była robiona pod dwa jaja, ale teraz to powiedzmy gta4 po przesiadce z X2 na X3 jest różnica, a na X4 810(najsłabszy 4x Amd) jest dużo szybszy, ilość klatek nie spada poniżej 40, a na X3 to niestety 27-28, więc prawdą nie jest że gry wykorzystają max 2 rdzenie

Ale ogólnie nie widzę sensu wymieniać tak dobrego procka jak ten intelek, no chyba że autor postu może go komuś chętnemu sprzedać, ale jak dla mnie za dużo roboty i niepotrzebnych kosztów.

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Witam!!! Proc amd nie kręci się tak ładnie jak intel e8400 ale nie żałuje wymiany, w grach smiga ładnie, a filmy przerabia o wiele szybciej wiadomo 4 jajka. Czekam na nowego phenoma ponoc ma wyjść model 975. Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Witam!!! Nie trafiłem raczej na słabą sztuke bo do tej pory kupiłem już trzy procki 955 pierwszy poszedł na 3.9 drugi i trzeci na 3,8. Co do róznicy w grach to cięzko wyczuć na c2d e8400 wszysko chodziło na maxa bez problemu i tutaj jest tak samo, ale filmy przerabia prawie jeszcze raz tak szybko, Pozdrawiam,

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...