Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

posiadam Samsung Galaxy S4 -  najnowsza wersja oprogramowania KitKat, z sieci t-mobile. Z uwagi że brakuje mi miejsca na aplikacje chcę wykonać roota aby korzystać z aplikacji typu link2sd etc Wyczytałem że na chwilę obecną najszybszą metodą jest skorzystanie z aplikacji uruchamianej w smartfonie towell root. Kilka kliknięć i działa; bardzo szybka metoda. Korzystał ktoś? 

 

Mogę podać dokładną wersję oprogramowania w celu weryfikacji czy towell root zadziała. 

Wstępnie sciągnąłem towell root ale antywirus wykrył go jako trojana- to normalne zjawisko? (jest to w sumie aplikacja która coś tam modyfikuje)

 

W niedługim czasie Galaxy S4 otrzyma aktualizacjędo do androida 5.0 Lollipop. Na chwilę obecną działają mi aktualizację ale jak zachowa się telefon jeśli zrobię roota? Pojawi się monit o dostępności nowej wersji oprogramowania i możliwość aktualizacji po czym telefon będzie normalnie działał? dodatkowo po aktualizacji do lollipop'a root bedze dalej?

 

Proszę o odpowiedzi

Pozdrawiam

Edytowane przez miglanc
Link to post
Share on other sites

Najprosciej zrobic root chyba przez SU spakowane w .zip i zainstalowane przez recovery... w poprzednich samsungach dzialalo... tak, aktualizacje beda sie pobierac dalej, byc moze pod lollipopem root przestanie dzialac, jednak pewnosci nie mam, jednak na 99% tak, gdyz w momencie posiadania samsunga zmienialem romy srednio co dwa tygodnie czasami i root dzialal ;)

Edytowane przez przemusss1990r
Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy kolega miglanc wie o KNOXie. Przy każdej aktualizacji tracisz roota i musisz od nowa go załadować. Jeśli będziesz miał custom recovery to aktualizacja może się pobierze ale nie zaistaluje ponieważ do tego musi być fabryczne recovery.

 

polecam lekturę przed zabawą:

http://forum.android.com.pl/f842/

Link to post
Share on other sites

zaryzykowałem. sciągnałem towellroot, zainstalowałem etc i uzyskałem informację w stylu " model nie obsługiwany/wspierany" 

 

co sie dało przeniosłem na kartę pamięci. nawigacja zajmie 4 GB w pamięci urządzenie bo nie widzę niestety możliwości wskazać jej aby zapisywała mapy na karcie pamięci.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...