Skocz do zawartości

Korekta wybranej konfiguracji ;) Dla wymagającego gracza...


Recommended Posts

Hej. Powoli, powoli przymierzam się do kupna nowego komputera. Wiem już które komponenty jestem zdecydowany kupić (no chyba, że uznacie, że są na wyrost nieopłacalne porównując z resztą podzespołów) i które wprawiają mnie jeszcze w drobne zakłopotanie, ponieważ wybór jest duży, ceny są wysokie, a nie wiadomo czy różnica w wydajności jest na tyle duża, by pozbyć się reszty zasobności portfela :)

 

Ale do rzeczy. Będę wypisywał pogrubioną czcionką, produkty które jestem skłonny nabyć, no chyba, że naprawdę pomoglibyście znaleźć mi coś znacznie atrakcyjnego i opłacalnego:

Obudowa: CoolerMaster Dominator 692 II (orientacyjnie: 330zł)

Dysk twardy: Samsung SpinPoint F3 1 TB (orientacyjnie: 289zł)

Procesor: Core i7-860 (orientacyjnie: 1290zł)

Karta graficzna: Radeon HD 5870 1GB iCooler V TurboX (orientacyjnie: 1700zł)

(ale nie wiem czy konkretnie tego producenta, ponieważ różnice w taktowaniu rdzenia wynosi ok. 25-50 MHz, z kolei ten model ma podobno lepsze chłodzenie względem najtańszego PowerColor za bodajże 1480zł)

Zasilacz: Corsair HX750W (CMPSU-750HX) (orientacyjnie: 530zł)

(czy jest potrzebny aż tak mocny? Co sądzicie o samej marce? Może wybrać z tego samego segmentu np. 600W?)

Płyta główna: Asus SABERTOOTH 55i (orientacyjnie: 840zł)

(sugerowałem się pozytywnymi opiniami i tym, że bez O.C. potrafi obsłużyć pamięci DDR3 2000MHz, ale nie wiem czy wybrane pamięci są na tyle opłacalne by kupować właśnie te o częstotliwości 2000MHz)

Pamięć RAM: Corsair DDR3 2000MHz CL8 Dominator GT (CMG4GX3M2A2000C8) (orientacyjnie: 1080zł)

(Już chyba się domyślam, że są zdecydowanie na wyrost, i różnica w częstotliwości między 1600MHz będzie nie zauważalna, no chyba, że się mylę. Proszę o poradę)

 

Tak więc proszę, looknijcie na to. Dodam tylko, że wolałbym jednak bazować na podstawce Intela (może i niesłusznie czytając o przyszłej polityce tego producenta dotyczącej nowych socketów, ale te procki mam od zawsze i jeszcze nigdy mnie nie zawiodły. A wiadomo, jeżeli ma się do czegoś zaufanie...). Jestem wymagającym graczem (czyt. gram często w wymagające tytuły, zawsze z włączonym AA filtrem anizotropowym, zawsze na wysokiej jakości teksturach, rozdzielczość 1920x1080). Dodatkowo często korzystam z Adobe Photoshop CS3, oglądam filmy i zaczynam bawić się z grafiką 3D + takie banały jak Office i inne podstawowe programy do codziennych czynności.

 

Hmm, może zbyt wymagam :) Oczywiście każdy grosz się liczy. Orientacyjne ceny; możliwe, że są trochę wygórowane, ale wolę uzbierać trochę więcej, a później poszukać taniego sklepu. Z góry dziękuje i proszę o ogólną ocenę zestawu, czy będzię się to "trzymać kupy", oblania mnie kubłem zimnej wody :) i wpojenie, że coś jest naprawdę nieopłacalne oraz wyrozumiałość... Pozdrawiam.

 

P.S.

Zanim ja to kupię, to ceny i tak zmaleją, że hoho... Choćby nowa seria Radeonów HD6xxx. Wtedy seria 5 potanieje.

Link to post
Share on other sites

Z tym co zaproponowałeś lepiej iść w stronę i7 ale na podstawce 1366

 

Asus P6X58D-E 771,00

Intel Core i7 930 2.8 GHz BOX 1035,00

A-Data DDR3 3x2048MB Gaming Series 1600MHz CL9 BOX Intel Core i7 529,00

Samsung SpinPoint F3 HD103SJ (1TB, 7200RPM, 32MB, SATA/300) 238,00

 

Grafika do wyboru obie dobre i niereferencyjne:

 

Gigabyte Radeon HD 5870 UD 1GB DDR5 PCI-E BOX 1510,00

MSI Radeon HD 5870 Lightning 1GB DDR5 PCI-E BOX 1546,00

 

Zasilacze też sobie poradzą z dużym zapasem( sam mam i7 920 + HD 4890 wszystko podkręcone i be quiet 530 od roku daje rade)

 

Corsair TX750 750W 424,00

OCZ Fatal1ty 750W SLI 435,00

 

Wszystko z Agito.pl może nienajtańszy sklep ale nigdy nie miałem z nim problemów z zakupem czy też z gwarancją.

Link to post
Share on other sites

1. Hmm czyli do gier lepszy byłby jednak i7-930 niż i7-860? W testach wypadają różnie... Ale wydawało mi się, że podstawka S1156 b. nadaję się do takich rozwiązań :) Wyższy socket ma przewagę pod względem obsługi 3-kanałowej pamięci RAM. 6GB na Windows 7 64-bitowy w sam raz :)

 

2. Czy odczuje różnicę w taktowaniu pamięci 1600MHz vs. 2000MHz?

Link to post
Share on other sites

Procesor:Intel Core i5-760 /2.66GHz,8MB,LGA1156,BOX Cena:731zł

[ http://www.ram.net.pl/product_info.php? ... s_id=72821 ]

Chłodzenie:Scythe Mugen II Rev.B Cena:159zł

Płyta główna:DFI LanParty DK P55-T3eH9 LGA1156 Cena:328zł

[ http://www.ram.net.pl/product_info.php? ... s_id=64587 ]

Karta graficzna:Gigabyte GeForce GTX460 1GB DDR5/256b D/H PCI-E [X2] Cena:1598zł

[ http://www.ram.net.pl/product_info.php? ... s_id=73898 ]

Karta dźwiękowa:ASUS Xonar DX/XD Cena:241zł

[ http://www.ram.net.pl/product_info.php? ... s_id=45519 ]

Pamięć RAM:G.SKILL DDR3 4GB (2x2GB) 1600MHz DUAL ECO CL7 Cena:375zł

[ http://www.ram.net.pl/product_info.php? ... s_id=56054 ]

Dysk twardy:Samsung 500GB 7200rpm 16MB Cache SATA-II F3 [X2 RAIDO] Cena:296zł

[ http://www.ram.net.pl/product_info.php? ... s_id=50272 ]

Zasilacz:OCZ ModXStream Pro 700W Cena:310zł

[ http://www.ram.net.pl/product_info.php? ... s_id=62790 ]

Obudowa:Cooler Master Dominator II 692 Advanced Cena:344zł

Cena:4382zł

 

Nie opłaca się do brać do gier i7 ponieważ w porównaniu do i5 jest mało różnica nieodczuwalna wyrzucanie pieniędzy tylko w błoto.I X2 Gigabyte GeForce GTX460 są mocniejsze od Radeon HD 5970 i cena jest porównywalna do Radeon HD 5870.

Link to post
Share on other sites

Z OC to nie jest żaden argument za pamiętaj o tym że 99% sprzedawanych procesorów nigdy nie jest podkręcana. A z tym porównaniem bardziej chodziło mi o to że najbardziej optymalnym wyborem procka do wszystkiego jest jeżeli możemy sobie na to pozwolić i7 930 a 750 czy też 760 w grach ok a w pozostałych zastosowanich o których wspominał autor jest daleko z tyłu, pozatym w 1366 włożysz w przyszłości 6 jajek jak ceny spadną w 1156 jak widać nie ma na to szansy.

Link to post
Share on other sites

99% sprzedawanych procesorów nigdy nie jest podkręcana

Oj byś się zdziwił.

 

1366 włożysz w przyszłości 6 jajek

Których w domowych zastosowaniach nigdy nie wykorzystasz.

 

Bym Ci poszukał testów w których jest pokazane że w specjalistycznych zadaniach intel lepiej sobie radzi, ale zbytnie nie mam ochoty.

Link to post
Share on other sites

nie opłaca się dawać 1000zł więcej teraz za kompa, żeby za rok dać ponad 2000zł na 6 rdzeniowego na 1366, bo i tak karta graficzna wcześniej się zestarzeje niż te 6 rdzeniowe procki będą wykorzystywane (obecnie jest kilka produkcji wykorzystujących 4 rdzenie, a ty o 6 myślisz).

Link to post
Share on other sites

Osobiście oceniam i7-860 jako najlepszy wybór :) i7-920/930 wypada gorzej jeśli chodzi o gry. Konkurencyjny jest i5-750, ale w przypadku pierwszego to zawsze parę FPS'ów do przodu w duecie z dobrą kartą oraz podobno jest chłodniejszy. A jeżeli boxowe chłodzenie nie wystarczy, to będę zbierał na NOCTUA NH-D14... Ale ja tu mogę narazie marzyć. Mam nadzieję, że wkrótce to potanieje i będę mógł do kupna podejść na poważnie :) Wstępnie wybraną konfiguracje już mam. Dzięki za pomoc.

 

Ale chciałbym łyknąć opinii jeszcze na temat ramów. Na bank do zestawu dochodzi kupno Win 7 x64 i tu moje pytanie. Myślałem o 4GB RAMu. Ale te od Corsair'a/Kingostn'a widziałem tylko w konfiguracji 2x 2GB, a na płycie mam 4 sloty. Więc czy 4GB RAMu dla x64 to minimum, czy może wystarczająco? Czy warto kupować 8GB? 2x 2GB (x2)? Czy odczuję różnicę między pamięciami 1600MHz a 2000MHz?

 

Żadnych z podzespołów nie będę kręcił.

Link to post
Share on other sites

Ok, więc rozglądam się między 1600MHz, bo 2000MHz już 4GB jest już niesamowicie drogie, jak na pamięci RAM. Co byście wybrali na moim miejscu patrząc na tabelkę? Czy przebieram w odpowiednich ofertach?

http://www3.picturepush.com/photo/a/4194851/img/Anonymous/tabela.jpg

+ ostatnich pamięci w tabeli jest dołączane chłodzenie powietrzne

 

P.S. Rozumiem, że 8GB to 2x 4GB Dual Channel? Oprócz informacji podanych w tabeli, czym tak naprawdę różnią się podane zestawy? Specyfikacja jest b. podobna. Czyżby różnicę w cenach powodowała "marka"? Wybierając płytę główna szukałem takiej, która obsłuży częstotliwość pamięci 2k MHz, ale teraz sytuacja tego nie wymaga, więc czy w tym przypadku Sabertooth i55 to nadal dobry wybór? Wolałbym coś od ASUS'a.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...