Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, mam dylemat co do wyboru telefonu, a jako że dawno nie posiadałem smartphone'a to nie orientuję się już zbytnio. Ostatnio jaki miałem tel to Lumia 920, posiadałem ją zaraz po premierze (przez jakieś 6-8 miesięcy) i z kilkoma małymi wyjątkami byłem z niej zadowolony. Potem jakoś nie miałem potrzeby posiadania takiego urządzenia, oczywiście miałem prawie na co dzień styczność (komuś coś ustawić, zrobić root andka, czy naprawić jakieś drobnostki) więc całkiem się nie zastałem w obyciu. 

 

Najbardziej zależy mi na:

-Jakości dźwięku przez słuchawki (także kupuje nowe)

-Wytrzymałości baterii 

-Dobrym aparacie 

-Solidnym wykonaniu (Lumia 920 była twarda ale ekran przegrał z betonem)

-Ekran w miarę przejrzysty i duży bo w drodze czasami filmy będę oglądał.

 

Nie będę na nim grał w gry bo od tego mam komputer w domu i jeszcze laptopa do prostych gierek więc te na telefon mnie nie interesują.

 

W moim budżecie mieszczą się:

 

  Lumia:

   -535

   -735

   -920

   -925

   -1320

 

  HTC:

   -One X

   -Desire 610

 

Który z nich najlepiej spisze się w tych zadaniach nie biorąc pod uwagę, że android się zamuli bo nie będę instalował na nim miliona aplikacji, będzie służył tylko do robienia zdjęć i słuchania muzyki przede wszystkim, czasem do internetu ale sporadycznie. 

Link to post
Share on other sites

Może pomyśl nad odtwarzaczem do muzyki ?

 

Ja cały czas uparcie chciałem telefon do słuchania muzyki również HTC ONE m8 świetnie się sprawdził ale strasznie się grzał i bateria wbudowana LEDWO wytrzymywała dzień.

 

Wstając o 4 rano o 17 już MUSIAŁEM ładować telefon, także jakość wspaniała lecz bateria kiepska.

 

Zainwestowałem w porządne słuchawki, odtwarzacz mam najzwyklejszy za 15 złoty i jakość jest równie dobra jak na HTC, nie wspomnę co by było, gdybym zainwestował w porządny odtwarzacz ( koszt oscyluje w granicy 500 złotych ) wtedy jest ponoć miazga !

 

Ja bym brał pod uwagę tylko 1320 i 735 ale sam bym nie kupił, 1320 za duża, a 735 za mała  :D

 

Zastanów się, lepsza opcja zawsze i bateria dłużej trzyma.

 

Masz też opcje kupić Ipoda, jak ma być muzycznie.

Edytowane przez JestemLukasz
Link to post
Share on other sites

Nie chce 3 osobnych urządzeń bo było by to niewygodne, musiał bym pamiętać o ładowaniu ich i zabieraniu z domu, a tak biorę tel do ręki i wszystko mam. Jeśli bateria wytrzyma 1,5-2 dni to już jest dobrze bo sobie poradzę wtedy. Za iPadło podziękuje z góry.

Link to post
Share on other sites

Arekabat polecam Lumia 735, do tego co potrzebujesz świetnie się nada, a bateria naprawdę potrafi mile zaskoczyć:

 

 

http://images66.fotosik.pl/513/d1f6a4767dfac42fm.png foto własne :)

 

 

Wszystkie głupoty pseudo-ułatwiające życie w tle mam wyłączone. Nie mam FB czy innego "like" szitu, bez którego większość ludzi żyć już nie potrafi, więc internet włączam tylko kiedy chcę coś przejrzeć :)

 

Ta słuchawka przypomniała mi stare dobre czasy, gdy telefon ładowało się tak rzadko - że ładowarka zdążyła zaginąć. Znalezienie jej w domu trwało dłużej niż samo ładowanie hehe :rotfl:

Jeszcze go porządnie nie przycisnąłem, ale myślę że przy Twoich preferencjach minimum to cztery dni ;) w wersji najbardziej pesymistycznej :)

 

Poza tym - co może być ważne jeżeli chce się trzymać sporą bibliotekę filmów i muzyki, to 735 obsługuje karty do 128GB :)

Tylna kamera 6,7 Mpix, jasność tylko f/1.9 - optyka ZEISS i lampa błyskowa LED

Przednia kamera 5,0 Mpix, f/2.4 świetnie się nadaje do wideo rozmów :)

Lumia 735 oczywiście posiada korektor audio. Nie jest idealna jako odtwarzacz, ale z dobrymi słuchawkami jest dość dobrze :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Lumia 1520 :) - tak wiem, DUŻA - ale - to najdłużej pracujący smartfon :) 

 

Popieram przedmówcę - Lumia 735 - będzie idealna, wbrew pozorom ekran nie jest taki mały, sam mam mnieszy w L720 i L920 :)

 

Do tego ma dobre czasy pracy - oraz kusztuje bardzo rozśdne pieniądze.

Link to post
Share on other sites

To, że Lumia 1520 jest duża to mi nie przeszkadza, ale niestety cena jest już zbyt wysoka.

 

Jak wypada aparat w L735 w porównaniu z L920?? Byłem bardzo zadowolony z jakości zdjęć wykonanych właśnie L920, porównywałem w czasie jak wyszła z rożnymi flagowcami i robiła najładniejsze zdjęcia (o makro już nie wspomnę bo było miodzio). Gdyby nie to, że o ile pamiętam żeby rozszerzyć pamięć telefonu w L920 trzeba wymienić kartę pamięci (która jest pamięcią telefonu) to już bym ją brał. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...