Skocz do zawartości

Gry się tną


Recommended Posts

Cześć

nie wiem czemu , ale na takim sprzęcie StarCraft II tnie się ja cholera.

Jak w grę grałem 2 dni temu to wszystko było git fps przy logowaniu się i jeszcze nie zagrania meczu FPS 60.

a teraz uruchomiłem grę i FPS przy logowaniu nawet nie rozpoczęcia meczu FPS to 10 max 15 w trakcie rozpoczecia meczu spadło do 7 FPS.

Pożyczyłem grę koledze żeby sprawdzić jak mu chodzi który ma proc. 2.80 GHz 2 rdzenie i karte 9500 GT i on ma 20-30 FPS ;/ a ja 7 FPS nie wiem czemu to znaczy że pakowanie w tego kompa kase na @$%^ mi wyszło

nawet z resetowaniem BI0SU z 3 .00 GHZ do 2.40 GHz i nic to samo

Ram 4.00 GB 800 MHz

karta: GTS 250

Procesor: Q6600 3.00 GHz

w czym drwi problem

pomoc

Za każdym razem jak nie pogram w komputer 3 lub 5 dni i nie uruchomie żadnej gry zawsze , ale to zawsze musi być jakaś niespodzianka ;/

 

moze to wina że podkręcałem karte

core 760

shadery 1900

pamięć 1200

temperatury są bardzo w porządku

procesor max przy bardzo ostrej bitiwe nie przekreczająca 50 C karta 55 lub 60

Link to post
Share on other sites

Hmm...

To Zrobie przeskanowanie systemu

instalowałem z niezbednika sterowniki do płyty głownej

może przez to ?

moze być avast ani virus

 

defragmentacje dysku robiłem teraz

czyszczenie rejestru też robiłem , ale nie znam żadnego dobrego defragmentatora resjetru co polecice

 

bawiłem się programem jv16 PowerTools 2010 czyli taki do optymalizacji

ustawiłem szeregowanie pracy procesora choć nie za bardzo wiem o to jest

Link to post
Share on other sites

"bawiłem się programem jv16 PowerTools 2010 czyli taki do optymalizacji

ustawiłem szeregowanie pracy procesora choć nie za bardzo wiem o to jest"

Możliwe, że to to. Spróbuj odwrócić zmiany. A co do tych programów czyszczących śmieci, to proponuje byś zainstalował CCleaner+Spybot, do tego regularna defragmentacja i komp powinien chodzić jak burza :)

Link to post
Share on other sites

ja proponuje przywrócic system sprzed tych kombinacji...cofnij sie te 5 dni i zobacz co z tego wyjdzie (nie zapomnij skopiowac gdzies savów z gry jesli ci na nich zależy) inna sprawa to może byc jakis wirus:( u mnie robal szarpał proca cały czas na 100% dziad jeden:):):) polecam skaner on line mks vir

Link to post
Share on other sites

Hmm...

 

instalowałem z niezbednika sterowniki do płyty głownej

 

bawiłem się programem jv16 PowerTools 2010 czyli taki do optymalizacji

ustawiłem szeregowanie pracy procesora choć nie za bardzo wiem o to jest

 

To dopiero teraz wgrałeś sterowniki od płyty głównej ?? Czemu nie na samym początku stawiania systemu tylko akurat teraz po tym czasie ?? Pewnie coś pochrzaniły te sterowniki bo jak wiadomo najpierw się wgrywa sterowniki od płyty a potem możesz się bawić programami i instalowac gry

 

Skoro nie wiesz co jest do czego w różnych programach ( tu jv16 PowerTools) to po co ich używasz ?? robisz większe szkody niz korzyści - prosze nie mów że używasz go codzień ??

 

Tak jak kolega wyżej , postaraj się dac przywracanie systemu o te kilka dni , potem wywal tego jv16 - nie kombinuj juz tymi programami i używaj antywirusa + Ad-Aware +Spybot - Search & Destroy ( możesz też dodać do tej paczki Malwarebytes' Anti-Malware )

 

CCleanera też używaj nie częsciej niż co tydzień bo zbyt częste używanie może zrobić szkody w rejestrze ( Mam nadziej ze wiesz jak go używać )

Link to post
Share on other sites

Ja nie mam pretensji ... sam często uczę się na błędach , poprostu niech nie używa a napewno niech nie kombinuje na drugi raz tymi programami ( Sam kiedyś sprawdzałem jakiś cudowny program do optymalizacji PC i zamiast pomóc to zrobił sieczke z systemu , internet wtedy tak strasznie chodził że gorzej sie nie dało )

 

używaj jv16 tylko w konieczności ( u mnie np. przy naprawianiu - optymalizacji rejestru tym programem musze uważać żeby nie usunął jakiś wpisów odnośnych drukarki HP bo wtedy przy drukowaniu wychodzą błędy typu brak Net.Framework albo aplikacja nie ma dostępu ( jv16 jak widac nieraz psuje coś tam mimo że program uważa że można to spokojnie usunąć )

 

CCleaner jest w tym dużo łatwiejszy ale też trzeba uważac żeby nie wykasował dawno nie używanych skrótów czy podobnych ( najlepiej czytać co w danej chwili daje to działanie programu )

 

No i ważna sprawa - nie instalować co chwile to nowych programów bo jakieś fajne z nazwy się znalazło na necie czy w gazecie z płytą ( To też robi spory bałagan w rejestrach i potem system sie może sypać i mulić ) Ja poprostu mam paczke juz sprawdzonych programów i tych sie trzymam ( a najlepiej mieć drugi gorszy ( tańszy ) komputer na którym mozna takie rzeczy instalowac na chwilke )

Link to post
Share on other sites

Wiem, że to chory pomysł, ale ja partycję dzielę tak:

40GB - dla "łindołsa"

10GB - dla mniejszych programów

100GB lub więcej(mam dyski 250 i 500) gry i jakieś cięższe benchmarki takie jak "Smark"

reszta - dla danych tych ważniejszych, ale możesz zostawić mniej miejsca jak wolisz ty.

Obecnie mam taki tandem na obu dyskach z vistą i 7-ką. Naprawdę nie dość, że łatwo to zdefragmentować to jeszcze większy porządek jest. No i wyższa wydajność jak zoptymalizowany, bo dysk nie grzebie tyle aby wyszukać dane. Ja jednak widzę, że barka 10-ka już średnio się nadaje do codziennego użytku bo jest zbyt wolna. wg. mnie 74.5 MB/s to za mało(średni).

Mogę sobie pozazdrościć teraz koledze, bo ma samsunga F3 1TB. Nie chodzi mi o pojemność tylko o szybkość. Chyba jednak rozważę SSD, bo dysk na śmieci nie musi być zabójczo szybki.

Link to post
Share on other sites

Wiem, że to chory pomysł, ale ja partycję dzielę tak:

40GB - dla "łindołsa"

10GB - dla mniejszych programów

100GB lub więcej(mam dyski 250 i 500) ...

To nie jest chory pomysł :)

Ja mam podobnie tylko że 3 dyski twarde ( 250,500 i 1TB i z nich trzeba było jakoś rozsądnie zrobić partycje )

 

I owszem lepiej wtedy wyszukac dane i szybciej się robi optymalizacje ( tu Defragmentacje )

Link to post
Share on other sites

Drobiazg

 

A teraz nie na temat a może i jakoś trochu w temacie zacinania gier :

 

Zapodam linka do jednej głupiej wypowiedzi pewnego forumowicza na chyba pseudo forum allegro ( chodzi o WXXP - takiego ma nicka ta osoba - przeczytajcie co ona myśli o takim konfigu co wybral tam autor i według niej żadna z nowych gier na tym nie pójdzie - Hehe , trochu dla rozweselenia a konfig nawet lepszy niż ja posiadam i niby co mi też nic już nie pójdzie ?? :)

 

http://allegro.pl/phorum/read.php?f=268 ... 3&t=388343

 

 

Ale to tak poza tematem :

 

Jeśli będzie można to przeniose post do działu " Trochu śmiechu " Jak taki jest :)

Link to post
Share on other sites

Możliwe

 

Albo ze napisał że bratankowi złożył kompa i włożyli tam Quada , ATI 5770 i 2 gb i gry nie chodziły dobrze nawet na najniższej rozdziałce ( jaka to jest 640-460 ?? bo zapomniałem bo nigdy nie grałem na takiej ) i dopiero jak włożył kolejne 2 gb to komputer odżył :P

 

Nie no super ... skoro ja gram na wysokich ( owszem nie we wszystko na maks bo GTA4 na wysokich w Full HD ale , właśnie ale paski są koło 25-35 , kto gral ten wie od czego sie ustawia te paski ) to autorowi tamtego tematu już nie pójdą !!

 

Tak miałbym zrozumieć gdybym słuchal tej wypowiedzi tamtej osoby

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...