Skocz do zawartości

Recommended Posts

Przymierzam się wielkimi krokami do zakupu / abonamentu z Lumią 930.

 

Zanim  tego dokonam po raz kolejny chce informacje zebrać użytkowników.

 

Jakieś ukryte wady Lumii o których nie wiadomo mi, bądź powinienem wiedzieć by nie rozczarować się ?

 

Wciąż nie ma możliwości widerozmów po przez połączenie ?

 

Istnieją aplikacje poprzez które połączę się na widerozmowie, inna niż skype ?

 

Będę na bieżąco dodawać pytania :)

Link to post
Share on other sites
  • słaba bateria
  • nocne zdjęcia jakby "granulowane" (nocne - czyli przy niemal całkowitej ciemności ISO3200, f=4s)
  • im ciemniej tym więcej purpury na zdjęciach
  • nagrzewa się w prawym dolnym rogu (patrząc z perspektywy ekranu przed sobą)
  • dość ciężka w stosunku do innych flagowców
  • brak opcji podglądu (tzw. Glance Screen), który występował we wcześniejszych modelach
  • brak opcji zmiany ilości kolumn na ekranie startowym - zawsze jest 6 kolumn (wg małych ikonek), w innych modelach było/jest opcja 4 kolumn

 

To tak na szybko co zauważyłem.

 

Z plusów to to że jest diabelnie szybki, świetne fotki w dobrym świetle robi, ma HDR w fotkach, filmy w 4K nagrywa, świetny ekran (barwa itp), ładowanie bezprzewodowe wbudowane, no i system Windows Phone - to chyba największa zaleta.

Edytowane przez ArioX
Link to post
Share on other sites

Wad innych nie zauważyłem przez 6 miesięcy. Bateria w tym telefonie wbrew opinii jest dobra - zdecydowanie lepsza niz w Lumii 920 i iPhone 6.

Jak przypomnę sobie coś jeszcze to napewno napisze.

 

Czekam Mistrzu na wiadomości i pw.

 

 

 

  • słaba bateria
  • nocne zdjęcia jakby "granulowane" (nocne - czyli przy niemal całkowitej ciemności ISO3200, f=4s)
  • im ciemniej tym więcej purpury na zdjęciach
  • nagrzewa się w prawym dolnym rogu (patrząc z perspektywy ekranu przed sobą)
  • dość ciężka w stosunku do innych flagowców
  • brak opcji podglądu (tzw. Glance Screen), który występował we wcześniejszych modelach
  • brak opcji zmiany ilości kolumn na ekranie startowym - zawsze jest 6 kolumn (wg małych ikonek), w innych modelach było/jest opcja 4 kolumn

 

To tak na szybko co zauważyłem.

 

Z plusów to to że jest diabelnie szybki, świetne fotki w dobrym świetle robi, ma HDR w fotkach, filmy w 4K nagrywa, świetny ekran (barwa itp), ładowanie bezprzewodowe wbudowane, no i system Windows Phone - to chyba największa zaleta.

 

 

Trochę mnie zmartwiłeś tym przegrzewaniem się - może wadliwa wersja ?

 

Słaba bateria ? 

 

Mógłbyś więcej napisać na temat tych " złych zdjęć "

 

Byłem nastawiony raczej na 930, nie zamartwiaj mnie !

 

Wiadomo jakie zmiany wprowadzi aktualizacja ? 

 

 

Wideorozmowy = skype. Czy coś się zmieni w tej kwestii myślę, że poznamy 21 stycznia.

 

W sumie to nic nie wprowadziłeś tym wpisem, skype wiedziałem - jak by ktoś był miły poinformować o innych aplikacjach będę wdzięczny ! ( Tak jest to ważne dla mnie dlatego Wam głowę zawracam )

 

W teście tragicznie wypada 930

 

http://www.gsmarena.com/battery-test.php3

Edytowane przez JestemLukasz
Link to post
Share on other sites
Mógłbyś więcej napisać na temat tych " złych zdjęć "

nigdzie nie napisałem, że są złe! - są lepsze niż w każdym innym flagowcu z androidem - na 100%, tyle że gorsze od Lumii 920 czy 925 i na 100% gorsze od 1020 (ale to całkiem zrozumiałe) w WARUNKACH NOCNYCH!!!

 

 

Trochę mnie zmartwiłeś tym przegrzewaniem się - może wadliwa wersja ?

każda 930-tka tak się grzeje - cecha ich. To nie są temperatury takie że ci palce popalą - po prostu w innych Lumiach tego nie ma wcale

 

 

Wiadomo jakie zmiany wprowadzi aktualizacja ? 

mam aktualizację DENIM na 930-tce (tzn miałem jak posiadałem 930-tkę), zmiany:

- Lumia Camera 5 - błyskawicznie się włącza, ma HDR (rich pictures), nagrywanie w 4K 24kl/s, lepsze fotki wychodzą niż na CYAN (lepsze algorytmy ma Lumia Camera 5), szybciej ostrość łapie, szybciej fotki zapisuje

- inne mniejsze lub większe zmiany w menu i ustawieniach - typu: kafelek "wyłącz/włącz" przesył danych, więcej ustawień ekranu, lepsza płynność, trochę lepiej bateria trzyma (wg mnie około 10-20%)... cośtam jeszcze było, ale nie pamiętam więc pewnie nic wartego uwagi

 

 

W teście tragicznie wypada 930   http://www.gsmarena....ttery-test.php3

musisz wiedzieć, że to jest informacja bardziej orientacyjna - to jest mierzone na częstotliwościach US - więc wyniki mogą się różnić od tych w EU - jednak niewiele

 

 

Byłem nastawiony raczej na 930, nie zamartwiaj mnie !

to ŚWIETNY smartfon - ale nie pasuje jako "FLAGOWIEC" - jakby nazwali go 835 wtedy napisałbym że jest KAPITALNY - po prostu patrząc na poprzednie modele myślałem że 930-tka będzie zlepkiem najlepszych cech Windows Phone 8, a tak nie jest... Dodam tylko jeszcze że on kosztuje tyle co mid-end a nie high-end jakim jest i WŁAŚNIE to sprawia, że cena/jakość wysuwa go dość wysoko w moim rankingu smartfonów (ale przydomek "flagowiec" nie pasuje do niego - "flagowiec" musi być THE BEST pod każdym względem)

 

Mam nadzieję że mnie zrozumiałeś dobrze. Taka moja już pokręcona logika jest. Obecnie mam Nokia Lumia 1020 i na 930 bym go nie wymienił - głównie ze względu na aparat, baterię i Glance Screen - ale aparat w 1020 to jest fenomen, więc możemy go pominąć.

 

 

Powiem Ci jeszcze tak - w tej cenie chyba nic lepszego nie kupisz. Tzn kupisz, ALE: z dużo gorszym aparatem i lepszą baterią na androidzie. (bo aparat w 930-tce mimo swoich wad wciąż  bije aparaty flagowców innych firm)

 

 

 

ZAPOMNIAŁEM DODAĆ:

wady:

 - brak nagrywania w 60kl/s - inne flagowce już to mają (tyle że te flagowce kosztują 2x więcej od 930-tki i same filmy mimo 60kl/s wychodzą na nich gorzej)

zalety:

- aplikacja aparatu w modelach 830, 930, 1520 otwiera się BŁYSKAWICZNIE i ostrość łapie w mgnieniu oka (nie tak jak w innych Lumiach)

- stabilizacja optyczna (a nie cyfrowa)

Edytowane przez ArioX
Link to post
Share on other sites

nigdzie nie napisałem, że są złe! - są lepsze niż w każdym innym flagowcu z androidem - na 100%, tyle że gorsze od Lumii 920 czy 925 i na 100% gorsze od 1020 (ale to całkiem zrozumiałe) w WARUNKACH NOCNYCH!!!

 

 

 

każda 930-tka tak się grzeje - cecha ich. To nie są temperatury takie że ci palce popalą - po prostu w innych Lumiach tego nie ma wcale

 

 

 

musisz wiedzieć, że to jest informacja bardziej orientacyjna - to jest mierzone na częstotliwościach US - więc wyniki mogą się różnić od tych w EU - jednak niewiele

 

 

 

to ŚWIETNY smartfon - ale nie pasuje jako "FLAGOWIEC" - jakby nazwali go 835 wtedy napisałbym że jest KAPITALNY - po prostu patrząc na poprzednie modele myślałem że 930-tka będzie zlepkiem najlepszych cech Windows Phone 8, a tak nie jest... Dodam tylko jeszcze że on kosztuje tyle co mid-end a nie high-end jakim jest i WŁAŚNIE to sprawia, że cena/jakość wysuwa go dość wysoko w moim rankingu smartfonów (ale przydomek "flagowiec" nie pasuje do niego - "flagowiec" ce**** się byciem THE BEST pod każdym względem)

 

Mam nadzieję że mnie zrozumiałeś dobrze. Taka moja już pokręcona logika jest. Obecnie mam Nokia Lumia 1020 i na 930 bym go nie wymienił - głównie ze względu na aparat, baterię i Glance Screen - ale aparat w 1020 to jest fenomen, więc możemy go pominąć.

 

 

Powiem Ci jeszcze tak - w tej cenie chyba nic lepszego nie kupisz. Tzn kupisz, ALE: z dużo gorszym aparatem i lepszą baterią na androidzie. (bo aparat w 930-tce mimo swoich wad wciąż  bije aparaty flagowców innych firm)

 

 

 

ZAPOMNIAŁEM DODAĆ:

wada - brak nagrywania w 60kl/s - inne flagowce już to mają (tyle że te flagowce kosztują 2x więcej od 930-tki i same filmy mimo 60kl/s wychodzą na nich gorzej)

zaleta - aplikacja aparatu w modelach 830, 930, 1520 otwiera się BŁYSKAWICZNIE i ostrość łapie w mgnieniu oka (nie tak jak w innych Lumiach)

 

 

Plusy i minusy, bateria i grzanie mnie trochę martwi.

 

Muszę popatrzeć na te zdjęcia w nocy jak to wygląda.

 

Wcześniej myślałem o Z2 / Z3 / HTC One m8 ale po rozmowach z Rysiooo postanowiłem sprzedać S4 i kupić 930.

 

Poczekam na jego wypowiedź zanim całkowicie się zniechęce  :D

 

Cecha, że grzeje się ?

 

No właśnie ale wydaje mi się, że i tak lepszego nie wymyślimy i zostanę przy tej 930.

 

Jeszcze zastanowię się poczekam na Rysiooo i Ravira.

 

Dziękuje Ci bardzo za obszerną wypowiedź.  :o

Link to post
Share on other sites

Tutaj masz fotki w zmroku - ale nie oczekuj tego, że 930 przebije 1020 - patrz na zdjęcie z 1020 jako odniesienie do "perfekcji" (jak na aparat w smartfonie) i ile 930-tce brakuje do niej (w tej scenerii nie brakuje mu wiele, ale jednak brakuje)

 

1. Nokia Lumia 1020 CYAN (bez flasha)

2. Nokia Lumia 930 DENIM (bez flasha, bez Rich Capture)

http://imagizer.imageshack.us/a/img673/6130/pH39er.jpghttp://imagizer.imageshack.us/a/img537/6501/boTRVP.jpg


To trochę tak że jak zobaczysz Zdjęcie zrobione 930-tką to mówisz - ŚWIETNE ZDJĘCIE!

Ale jak już porównasz z 1020 to myślisz... to z 930-tki jest - OK!

Edytowane przez ArioX
Link to post
Share on other sites

Tutaj masz fotki w zmroku - ale nie oczekuj tego, że 930 przebije 1020 - patrz na zdjęcie z 1020 jako odniesienie do "perfekcji" (jak na aparat w smartfonie) i ile 930-tce brakuje do niej (w tej scenerii nie brakuje mu wiele, ale jednak brakuje)

 

1. Nokia Lumia 1020 CYAN (bez flasha)

2. Nokia Lumia 930 DENIM (bez flasha, bez Rich Capture)

http://imagizer.imageshack.us/a/img673/6130/pH39er.jpghttp://imagizer.imageshack.us/a/img537/6501/boTRVP.jpg

To trochę tak że jak zobaczysz Zdjęcie zrobione 930-tką to mówisz - ŚWIETNE ZDJĘCIE!

Ale jak już porównasz z 1020 to myślisz... to z 930-tki jest - OK!

 

Po przeczytaniu postu i obejrzeniu zdjęć chciałem napisać to co napisałeś, dosłownie,

 

Jest bardzo dobrze ale 1020 bez porównania ale coś kosztem czegoś. 

 

Dla mnie telefon musi mieć 5 - 5,5 cala 6 cala odpada ( myślałem wcześniej o 1520 ale niestety, za duża )

 

Wygląda jakby było robione o dwóch innych porach dnia.

Edytowane przez JestemLukasz
Link to post
Share on other sites

 

 

każda 930-tka tak się grzeje - cecha ich. To nie są temperatury takie że ci palce popalą - po prostu w innych Lumiach tego nie ma wcale

Telefon robi się lekko ciepły, nie można tego nazwać grzaniem. Widzę, że kolega nie ma doświadczenia - wcześniej niż 930, miałem 920 i ona to się dopiero grzała. Samsung Ativ S także się grzał. SGS2 był jeszcze cieplejszy niż poprzednie modele. Z tym grzaniem nie ma co się martwić - jest to tylko przy długotrwałym używaniu telefonu - dość intensywnie.

 

 Kiepska bateria - Ariox, kalibrowałeś ją? Też na początku sądziłem, że jest kiepska i poziomu 920, lecz po kalibracji było znacznie lepiej.

W iP6 jest podobnie jak w 920, więc na baterię nie mogę narzekać w 930. Po całym intensywnym dniu z włączonymi wszystkimi transmisjami, sporą liczbą przegadanych minut i mailowania zawsze zostawało po 30-40%. W iP6 pod koniec dnia ładuję baterię.

Jednego dnia na imprezie plenerowej, po zdjęciu telefonu rano z ładowarki zrobiłem 20GB zdjęć i filmów, przy włączonym LTE i maksymalnej jasności wyświetlacza - czy to jest słaby wynik dla baterii? - dodam, że bateria nie padła, lecz zostały jeszcze jakieś "opary".

Link to post
Share on other sites

Telefon robi się lekko ciepły, nie można tego nazwać grzaniem. Widzę, że kolega nie ma doświadczenia - wcześniej niż 930, miałem 920 i ona to się dopiero grzała. Samsung Ativ S także się grzał. SGS2 był jeszcze cieplejszy niż poprzednie modele. Z tym grzaniem nie ma co się martwić - jest to tylko przy długotrwałym używaniu telefonu - dość intensywnie.

 

 Kiepska bateria - Ariox, kalibrowałeś ją? Też na początku sądziłem, że jest kiepska i poziomu 920, lecz po kalibracji było znacznie lepiej.

W iP6 jest podobnie jak w 920, więc na baterię nie mogę narzekać w 930. Po całym intensywnym dniu z włączonymi wszystkimi transmisjami, sporą liczbą przegadanych minut i mailowania zawsze zostawało po 30-40%. W iP6 pod koniec dnia ładuję baterię.

Jednego dnia na imprezie plenerowej, po zdjęciu telefonu rano z ładowarki zrobiłem 20GB zdjęć i filmów, przy włączonym LTE i maksymalnej jasności wyświetlacza - czy to jest słaby wynik dla baterii? - dodam, że bateria nie padła, lecz zostały jeszcze jakieś "opary".

 

Rysiooo jak zawsze, przekonać potrafi nawet do złego ( ironizuje haha ! )

 

Teraz tylko czekanie na dostępność Lumii :)

Link to post
Share on other sites
Telefon robi się lekko ciepły, nie można tego nazwać grzaniem. Widzę, że kolega nie ma doświadczenia - wcześniej niż 930, miałem 920 i ona to się dopiero grzała.

TY SOBIE JAJA ROBISZ???????

 

Miałem/mam Nokia Lumia:

- 520 - rok (mam wciąż)

- 620 - 2 tygodnie

- 625 - miesiąc

- 720 - ponad rok  (mam wciąż)

- 735 - 2 miesiące (mam wciąż)

- 920 - rok

- 925 - rok  (mam wciąż)

- 930 - tydzień

- 1020 - ponad pół roku  (mam wciąż)

 

 

Więc widzę że KOLEGA @rysiooo nie ma doświadczenia i pisze coś NIEZGODNEGO z prawdą:

TUTAJ DOKŁADNE pomiary temperatury - jak 48,8 to "lekko ciepły", to ja się "lekko niezgadzam":

Maximum: 48.8 °C

http://www.notebookcheck.net/Nokia-Lumia-930-Smartphone-Review.121877.0.html

 

Tu problem opisany na wpcentral - 13stron odpowiedzi!!!: http://forums.windowscentral.com/nokia-lumia-930/295840-lumia-930-overheating.html

tu następny: http://forums.windowscentral.com/nokia-lumia-930/308122-lumia-930-heating-battery-draining.html

 

 

Tu masz Lg G2 na tym samym procesorze - max 38,8st: http://www.notebookcheck.net/Review-LG-G2-Smartphone.102285.0.html- TEN telefon jest "lekko ciepły"

Edytowane przez ArioX
Link to post
Share on other sites

na privie mi napisałeś już - tam ci odpisałem. Nie widziałem wpisu tutaj. Przeczytaj sobie.

Tutaj nie róbmy syfu (to temat o 930-tce) - jak coś to załóż nowy temat jak chcesz znać zdanie innych.

Edytowane przez ArioX
Link to post
Share on other sites

 

 

TY SOBIE JAJA ROBISZ???????

Nie robię sobie jaj. Moja 930-stka była co najwyżej ciepła. Korzystałem z niej od sierpnia do grudnia. 920 - można powiedzieć, że się grzała. Może też niezbyt sprecyzowałeś jak wyglądało te "grzanie" u Ciebie i powstał przez to niepotrzebny szum z niedogadania się.

 

 

 

NIEZGODNEGO z prawdą: TUTAJ DOKŁADNE pomiary temperatury - jak 48,8 to "lekko ciepły", to ja się "lekko niezgadzam"

Twój egzemplarz osiągnął takie temperatury? Robiłeś w nim hard reset po aktualizacji?

 

Odnosząc się do WP central - spójrz z kiedy są te wpisy. Wszystkie kończą się w październiku.

 

Powiedz jeszcze - sam powinieneś wiedzieć najlepiej - czy 1020 również się nie grzeje? Nawet gdy jest podłączona ładowarka? Obszar aparatu wtedy nie jest gorący?

 

A może grzanie wynika z tego, iż na tyle obudowy rozmieszczone są cewki do ładowania indukcyjnego - chyba każdy wie z czego wykonana jest cewka i jak ten materiał przewodzi ciepło.

Link to post
Share on other sites

Lumia 1020 jest zimna jak lód.

Lumia 930 grzeje się, zarówno na CYAN jak i na DENIM.

A teraz powiedz mi po co mi testy?

Jeśli przy przeglądaniu Internetu grzeje mu się Smartfon w rękach i zastanawiam się czy tak ma być to znaczy że jest za ciepły, i powodu dlaczego tak jest są nieistotne - to dyskomfort. Miałem juz dużo smartfonów, mam porównanie.

Link to post
Share on other sites

Lumia 1020 jest zimna jak lód.

Lumia 930 grzeje się, zarówno na CYAN jak i na DENIM.

A teraz powiedz mi po co mi testy?

Jeśli przy przeglądaniu Internetu grzeje mu się Smartfon w rękach i zastanawiam się czy tak ma być to znaczy że jest za ciepły, i powodu dlaczego tak jest są nieistotne - to dyskomfort. Miałem juz dużo smartfonów, mam porównanie.

 

No i komu tu wierzyć? Na stronie której podałes 1020 osiąga temperatury o około 4 stopnie niższe niz 930, a Ty twierdzisz, ze jest zimna jak lód.

 

To co Panowie z tą Lumią, lipa czy nie lipa ? 

 

Bez stresu Panowie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...