Skocz do zawartości

Prośba o radę Kingston HyperX 2x8GB 2133MHz


Recommended Posts

Te G.Skill 2400 MHz mają 2 profile? To byłoby najlepiej, bo jakoś mi one tak pasują... Z supportu G.Skilla mi pisali - ale dotyczyło to ich pamięci 2133 MHz - że mają tylko 1 profil 2133 MHz...

A na 2800 MHz chyba nie ma szans. Zarówno z supportu G.Skilla jak i Corsaira (dla odmiany) - pisali mi, że max. 2400 MHz limituje mi mój i5 4690k. Wyższe częstotliwości pamięci - tylko i7.

Edytowane przez rebus
Link to post
Share on other sites

Więc teraz mocniej się przyjrzę tym G.Skillom 2400 MHz. Napiszę znów do ich supportu... Akurat w tych można odkręcić część radiatora, muszę się koniecznie dowiedzieć, jak to wpływa na te pamięci. Bo z pełnymi radiatorami mają one 5,4 cm wysokości, co wprawdzie jest mniej niż moje obecne 6,1 cm - ale to też dużo. Bez części radiatora mają one 3,9 cm wysokości. W każdym bądź razie dzięki, jakby pojawiały się jeszcze jakieś sugestie - będę wdzięczny.

Link to post
Share on other sites

 

A na 2800 MHz chyba nie ma szans. Zarówno z supportu G.Skilla jak i Corsaira (dla odmiany) - pisali mi, że max. 2400 MHz limituje mi mój i5 4690k. Wyższe częstotliwości pamięci - tylko i7.

głupoty piszesz ,sprawdź w specyfikacji proca

Link to post
Share on other sites

Nie piszę głupot. Maksymalna częstotliwość pamięci dla i5 4690k to 2400 MHz. Tak mi napisali z supportu Corsair i G.Skill (tu mail z G.Skill):

Dear Sir,

The OC ability is depending by the processor, if you looking for 2600MHz or higher, will suggest if you could use i7 K series processor.
If you looking for 2133MHz/2400MHz, your i5 4690K is capable to support these DRAM frequency easily.


Best Regards

Tech Support Team
F.A.E
G.SKILL international

A w specyfikacji procesora, jak radzisz żeby sprawdzić, nie ma nic o możliwości współpracy i5 4690k z ddr3 > 2400 MHz:

http://ark.intel.com/pl/products/80811/Intel-Core-i5-4690K-Processor-6M-Cache-up-to-3_90-GHz

Poza tym - czemu nie testowali tutaj pamięci > 2400 MHz ? :

http://www.purepc.pl/pamieci_ram/jakie_pamieci_ddr3_do_core_i5_haswell_test_ddr3_13332400_mhz?page=0,0

Najwyraźniej i5 4690k nie służą pamięci o częstotliwości > 2400 MHz
 

Edytowane przez rebus
Link to post
Share on other sites

Może i z97 obsłuży - ale pewnie z i7.

 

A tutaj też pewnie niektórzy pisali głupoty według Krzys13 ? :

 

http://forum.pclab.pl/topic/976367-RAM-DO-4690k/

 

Ale czy pamięci szybsze niż 2133 albo 2400 są na ten moment na prawdę potrzebne?

Pewnie niekoniecznie potrzebne. Ja szukam takich, aby z radiatorem miały max. 4 cm, bo mam kolizję z obecnymi, które mają z radiatorami 6,1 cm. I na dodatek mam zachciankę, żeby miały gotowe, fabryczne profile, przynajmniej ze dwa. A jeśli miałbym wymieniać te, które mam - to już na jakieś szybsze. 2400 MHz pojawiło się w kontekście tego, żeby miały przynajmniej jeden dodatkowy profil 2133 MHz. No i oczywiście max. 4 cm z radiatorami i jakieś przyzwoite CL.

 

No i z tego, co wyczytałem i co mi przysłały 2 supporty - mój i5 4690k bezproblemowo będzie współpracował z pamięciami o częstotliwości max. 2400 MHz. Wyższe mi są niepotrzebne, a na dodatek pewnie byłby z nimi problem przy i5 4690k.

 

I dlatego się Was pytam, bo oprócz Kingstona praktycznie nie można trafić na informację u innych producentów o tych fabrycznych profilach XMP. A G.Skill wręcz mi odpisał, że ich pamięci mają tylko 1 profil - tę częstotliwość, z jaką są sprzedawane. A jeśli już miałby to być tylko Kingston - to dobrze byłoby, aby te 2400 MHz miały też przyzwoite CL (i max. 4 cm wysokości). Stąd też moje pytanie o te CL 11 przy Savage'ach.

 

Chodzi mi o to, że przy tych moich obecnych pamięciach:

 

http://www.kingston.com/datasheets/KHX1866C9D3T1K2_8GX.pdf

 

jak ustawię profil 1 na 1866 MHz - to mam CL = 9.

 

A przy tych Savage'ach: http://www.kingston.com/datasheets/HX324C11SRK4_32.pdf

 

jak ustawię profil 2 na 2133 MHz - to będę miał CL = 11.

 

Różnica pomiędzy 1866 a 2133 MHz nie jest zbyt duża - ale w tym przypadku CL zwiększa się z 9 do 11. I o to mi chodzi, czy generalnie rzecz biorąc przypadkiem te moje obecne nie są lepsze od tych Savage. Bo mogłoby być tak (czego nie wiadomo, bo dla tych pamięci Savage Kingston nie podaje profilu dla 1866 MHz) - że te pamięci Savage przy 1866 MHz mogłyby mieć CL = 10.

 

I tak jeśli zdecyduję się na te Savage 2400 MHz, to chciałbym je ustawić na max. 2133 MHz. Wolę mieć pamięci, które nie będą pracowały na "maxa" - a taki profil umożliwia łatwe ich ustawienie.

Edytowane przez rebus
Link to post
Share on other sites

No chyba nie do końca i raczej na pewno nie. Wprawdzie to jest po rosyjsku, ale przykład podano:

 

1600MHz x 64 bit x 2 / 8 bit = 25.6 GB/s

 

Jak trochę znasz rosyjski, to poczytaj dalej. Pamięci 2133 MHz = 38.4 GB/s. Dlatego pewnie przy wyższych częstotliwościach trzeba podkręcać procesor. Ate te Twoje 25,6 GB/s odnosi się do 1600 MHz, co i5 4690k ma wpisane w specyfikacji (tu chodzi chyba o kontroler pamięci, z tego co już zdążyłem się naumieć).

 

http://forum.ru-board.com/topic.cgi?forum=27&topic=20778

 

Raczej byłoby dziwne, gdyby Intel z jednej strony podawał w specyfikacji, że max. częstotliwość dla i5 4690k to 1600 MHz - a z drugiej strony wychodziłoby, że może być to więcej.

 

Mam teraz ustawiony profil w swoich pamięciach na 1866 MHz - sam nie podkręcałem procesora - a procesor ustawił mi się automatycznie na prawie 3,7 GHz. Widocznie taki profil XMP powoduje też - jak jest potrzeba - przetaktowanie procesora. Osobiście nie chcę mieć procesora wyżyłowanego zbytnio, tak więc pewnie te 2133 MHz spowoduje jego podkręcenie może na około 4 GHz ? To mi w zupełności wystarczy, na więcej nie odczuwam potrzeby.

Edytowane przez rebus
Link to post
Share on other sites

No i nadal nurtuje mnie to CL. Bo czy może być, że te Savage (gdyby miały profil 1866 MHz) - byłyby gorsze od tych, co mam teraz ? Nie wiadomo, jakie CL mają te Savage przy 1866 MHz. Może 10 ? Jeśli by tak było, to relatywnie moje obecne byłyby lepsze...

 

Pewnie, że tego się nie zauważy w praktyce - ale chciałoby się mieć pamięci przynajmniej takie, jak się miało dotychczas...

Link to post
Share on other sites

No i nadal nurtuje mnie to CL. Bo czy może być, że te Savage (gdyby miały profil 1866 MHz) - byłyby gorsze od tych, co mam teraz ? Nie wiadomo, jakie CL mają te Savage przy 1866 MHz. Może 10 ? Jeśli by tak było, to relatywnie moje obecne byłyby lepsze...

 

Pewnie, że tego się nie zauważy w praktyce - ale chciałoby się mieć pamięci przynajmniej takie, jak się miało dotychczas...

to może lepiej nie zmieniaj zostaw po staremu , zaproś dziewczynę do kina lepiej na tym wyjdziesz

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...