Skocz do zawartości

Karta graficzna do 1100 PLN 2015


Recommended Posts

Witam wszystkich!

Poszukuje NOWEJ karty graficznej do gier w cenie okolo 1100 PLN. Chcialem zamawiac GTX 770 od Gigabyte bo na morelach byla za 999 ale gdy mialem ja w koszyku a nazajutrz mialem zamawiac to produkt stal sie niedostepny i podrozal do 1300 PLN... Wyslalem maila do moreli a ci odpisali ze produktu juz nie beda mieli bo go wycofali czy cos tam. I zostalem na lodzie. 
Wiec jaka karte do 1100 polecicie? nVidia czy Radeon? ja osobiscie preferuje nVidie ;d
Wypatrzylem 2 karty:

 

http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx-760-oc-2gb-gddr5-256-bit-hdmi-2xdvi-dp-gv-n760wf2oc-2gd-639583/

http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-radeon-r9-280x-gaming-3gb-ddr5-pci-e-384bit-dvi-hdmi-2mdp-box-r9-280x-gaming-3g-599404/

 

Ktora lepiej wybrac? Bede uzywal tylko jednego monitora, zazwyczaj do BF'a :)

Link to post
Share on other sites

Dwie strony tematu, zestaw zgrany praktycznie co do złotówki, wszystko podane pod nos na tacy, a teraz piszesz, że zamiast brać tę 970-tkę, chciałeś kupić 770-tkę od Gigabyte'a ?

 

Czy ty jesteś poważny ? Po diabła w takim razie zakładasz tematy, skoro robisz dokładnie odwrotnie, niż ci radziliśmy ?

 

http://forum.benchmark.pl/topic/160756-ocena-zestawu-komputerowego-za-4500-pln/

 

Ręce opadają.

Link to post
Share on other sites

 

Patrzylem tez i porownalem. GTX ma lepsze taktowanie rdzenia i pamieci, rozdzielczosc 4k i jest tanszy o 400 zl :v

4 GB mi nie potrzebne (4 GB to jesli ktos obsluguje pare monitorow - ja bede mial 1), r9 nie nadrabia nawet ta wyzsza szyna danych

tak patrzac to w sumie ta 760 OC nie jest taka zla skoro przewyzsza r9 290 xd

im blizej 4000 tym lepiej :x

Link to post
Share on other sites

 

 

GTX ma lepsze taktowanie rdzenia i pamieci, rozdzielczosc 4k i jest tanszy o 400 zl :v

 

Teraz to już naprawdę nie wiem, co powiedzieć, bo takich bzdur dawno nie czytałem. To są dwie różne architektury. R9 290 to karta o wiele bardziej wydajna.

 

 

 

4 GB to jesli ktos obsluguje pare monitorow

 

Kolejny idiotyzm.

 

 

 

tak patrzac to w sumie ta 760 OC nie jest taka zla skoro przewyzsza r9 290

 

Czy ty w ogóle przeczytałeś choćby jeden test któregokolwiek ze wspomnianych układów ? Raczej nie, bo w przeciwnym razie nie pisałbyś takich idiotyzmów.

 

 

 

a do tego ma dojsc jeszcze chlodzenie thermright (195zl) wiec sporo za duzo wtedy... http://www.morele.ne...ry/info/WSYJym/

 

Przecież jasno i wyraźnie ustaliliśmy, że zdecydowanie lepiej jest wziąć zestaw bez OC, ale za to z mocniejszym GPU. Wydajność w grach będzie nieporównywalnie lepsza.

Link to post
Share on other sites

 

 

Najlepiej jakbyś poczekał te 2-3 tygodnie aż wyjdzie GTX 960 i wtedy dopiero kupował

 

O, o tym nie slyszalem, zaraz poczytam o tej karcie. Komputer chcialbym jak najwczesniej gdyz zabieram sie za zamawianie juz z 1,5 msc (wtf) i siedze na vaio bez gier :/

Mam jeszcze pytanie czy to jest dobry czas do kupna PC trochę poczytałem i w tym (bodajze) roku wychodzą nowe procesory intela  pracują nad DX12 te wszystkie nowe technologie 4k itp. Teraz gdy ta technologia tak idzie do przodu człowiek sam nie wie czy jak kupi teraz komputer za 4 tysiące  to za pół roku już będzie musiał coś wymieniać połowę podzespołów a bo płyta nie kompatybilna czy coś.

Link to post
Share on other sites

no technologia się teraz rozwija w zawrotnym tempie, myślę, że jesteśmy pod tym względem fenomenem i za 50 czy 100 lat różnice pomiędzy nowymi generacjami będą bardzo znikome.

Nie ma sensu ciągle czekać, bo co chwila wychodzi "coś nowego". Więc tak można byłoby czekać w nieskończoność.

Najlepiej kupować średnio/wysoko wydajne podzespoły i wymieniać je co jakiś czas.

Ja to robię mniej więcej tak

- kartę graficzną zmieniam co rok, sprzedaje starą i kupuje nowszy model dokładając ok. 200-500zł.

- procesor, tutaj zależy bo póki co sytuacja nie zmienia się tak drastycznie, i5 4690k powinien wystarczyć jeszcze na trochę

podzespoły typu ram, obudowa czy zasilacz lepiej kupić raz a porządnie.

Link to post
Share on other sites

 

 

Najlepiej jakbyś poczekał te 2-3 tygodnie aż wyjdzie GTX 960 i wtedy dopiero kupował. Chyba, że możesz dołożyć do 4500zł

 

GTX 960 to poziom GTX 770 czyli modeli które mają tylko 2 GB RAM. GTX 970 i R9 290 są o 30 % wydajniejsze.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...